Nové informace, Trump prý bude brzy obviněn. Začal mluvit jeho blízký muž: analytik předkládá souvislosti

07.12.2018 17:58 | Zprávy

ROZHOVOR Kauza údajné spolupráce volebního týmu současného amerického prezidenta Donalda Trumpa a Rusů zaznamenala v uplynulém týmu posun. Zvláštní vyšetřovatel FBI Robert Mueller pro „ruskou kauzu“ totiž soudu navrhl, že bývalý bezpečnostní poradce Donalda Trumpa Michael Flynn díky tomu, že s vyšetřovateli nyní spolupracuje, by neměl být odsouzen k nepodmíněnému trestu vězení. Flynn se v říjnu 2017 přiznal k tomu, že FBI záměrně lhal ohledně svých styků s ruským velvyslancem. Analytik a vědecký spolupracovník Begin-Sadatova Centra pro strategická studia při Bar-Ilanově univerzitě v Izraeli Jiří Valenta v tom vidí možné ohrožení Donalda Trumpa vedoucí až k jeho možné obžalobě americkým Kongresem. V Senátu, kde mají republikáni většinu, by ale Trumpa mohli podle Valenty podržet.

Nové informace, Trump prý bude brzy obviněn. Začal mluvit jeho blízký muž: analytik předkládá souvislosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Valenta

Sledujete, co se děje v USA v souvislosti s vyšetřováním ruského ovlivňování voleb a možným zapojením amerického prezidenta Donalda Trumpa? Víme, že zvláštní vyšetřovatel Mueller uvedl, že někdejší Trumpův bezpečnostní poradce Michael Flynn by neměl jít do vězení i díky tomu, že s vyšetřovateli spolupracoval. Jak to hodnotíte?

Osobně si myslím, že novináři se příliš soustředili na Trumpova právníka Cohena. Cohen ale podle mě není tak důležitý činitel. Nyní jde o to, co se děje právě s Mikem Flynnem. Dříve jsme o významu Flynna a ruského vměšování do amerických prezidentských voleb psali článek. S manželkou jsme psali, že je Flynn nevinný a že pracoval stejně jako jeho předchůdci v roli prezidentských bezpečnostních poradců. Nyní ale víme,že Flynn odsouzen nebude, což jsem předpokládal už tehdy.

Co Flynn mohl vyšetřovatelům FBI říct?

Vypadá to tak, že Flynn řekl během výslechu nějaké věci o Donaldu Trumpovi. Čímž dochází k posunu, že nikoliv Cohen, ale Flynn je nyní ten důležitý. Flynn promluvil a nyní tak velmi silně ovlivňuje pozici pana prezidenta Trumpa, který bude dle mého názoru velmi brzy tzv. indikován, neboli obviněn Kongresem.

Proč by k Trumpovu obvinění mělo dojít?

Já jsem pečlivě studoval výpovědi Cohena a dělalo to na mě dojem, že on sám na Trumpa nic nemá. Trump chtěl asi mít s Ruskem lepší vztahy, což si myslím, že není špatné. Ovšem sám Cohen některé věci nepřiznal a nemluvil o nich.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jonáš Kříž

Kalousek

Dobrý den, vy na jednu stranu děkujete Kalouskovi, že stranu vybudoval, ale na druhou stranu ho odmítáte dát na kandidátku. Není to od vás tak trochu pokrytecké a neuctivé vůči němu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Šílená cifra.“ Okamura se zhrozil nad cenou vojenského materiálu pro Ukrajinu

12:41 „Šílená cifra.“ Okamura se zhrozil nad cenou vojenského materiálu pro Ukrajinu

Ministerstvo obrany uvedlo, že od začátku ruské invaze do konce května 2024 poslalo Ukrajině z armád…