Postavení novináře je téměř den ode dne horší. Z úst poslance za SPD jsme již slyšeli dokonce na veřejnosti označení „presstitut“. Co na to říkáte?
Dehonestace novinářů z úst politiků je opravdu čím dál drsnější. Speciálně Tomio Okamura se s řadou novinářů už odmítá vůbec bavit, případně je prvoplánově uráží a celou řadu médií nazývá jednoduše „lživými a podvodnými“. To, že si toto dovolí, vyplývá mimo jiné z toho, že v době sociálních sítí politici už novináře tolik nepotřebují. S voliči komunikují ve velké míře přímo sami, nebo ještě lépe prostřednictvím svých marketingových týmů a novinář v tomto procesu naopak začal někdy spíše překážet, protože má občas i nepříjemné otázky, což samozřejmě není žádoucí.
Jistě to však není jen a pouze SPD, která selektuje, vybírá, kádruje a umravňuje novináře...
Velkým „odborníkem“ je na to samozřejmě již delší dobu prezident Miloš Zeman, jehož „bonmot“ na téma likvidace novinářů se letos projednával i v Evropském parlamentu. Ale selekce novinářů se opravdu rozmáhá a pronikla i do regionů. Ani tam už není výjimkou, že politik odmítne rozhovor, případně není k zastižení po telefonu a nereaguje na maily ani SMS. Na určité tiskové konference se také zvou už jen „vyvolení“ novináři, což pomalu začíná připomínat minulý režim.
Oligarchové dnes nemají rádi, že se o nich píše. To je novum, které ale není specialitou jen naší republiky. Jste členkou evropské novinářské organizace v Lipsku, takže jistě slyšíte věci, které stojí za ventilování.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Václav Fiala