Nový šéf pražských muslimů šíří propagandu. Islámská strana v ČR? Co se děje uvnitř mešit na našem území a co BIS nezvládá... Odborník na islám odhaluje. Je to mrazivé čtení

27.02.2019 15:55

ROZHOVOR Nový šéf pražských muslimů Leonid Kušnarenko jen šíří klasickou muslimskou propagandu, když mluví o toleranci coby základním znaku islámu. ParlamentnímListům.cz to řekl bývalý muslim, publicista a vydavatel knih o islámu Lukáš Lhoťan. Evropští muslimové se podle něho snaží oblbovat populaci, jenže fakta říkají něco jiného. České mešity prý mohou skrývat další radikály podporující terorismus, jako byl imám Shehadeh.

Nový šéf pražských muslimů šíří propagandu. Islámská strana v ČR? Co se děje uvnitř mešit na našem území a co BIS nezvládá... Odborník na islám odhaluje. Je to mrazivé čtení
Foto: Archiv
Popisek: Modlící se muslimové v mešitě
reklama

Nový šéf pražských muslimů Leonid Kušnarenko má politické ambice. Podle něj by měla vzniknout islámská strana, která bude hájit zájmy muslimů v České republice. Jak na takový záměr pohlížíte?

Konečně to řekli čeští islamisté veřejně, že jim jde o politický vliv. Do teď se snažili prosazovat svůj politický vliv nepřímo a mimo pozornost médií. Lobbovali u politiků apod. Byť si myslím, že pan Kušnarenko záměrně provokuje českou veřejnost, tak nepochybuji, že jde i o vzkaz směrem k muslimské populaci v ČR, že dochází k změně politiky vedení českých islamistických organizací. Místo opatrné a citlivé politiky stále ještě šéfa Ústředí muslimských obcí Alrawiho nastupuje tvrdý a bezohledný směr pana Kušnarenka, který patří do okruhu salafisticky orientovaných muslimů kolem pana Vladimíra Sáňky. Přesně tak, jak k tomu vyzývá autor knihy Základy tauhídu Bilal Philips: násilným akcím muslimů má předcházet aktivita politická. 

Není něco podobného v Evropě zcela běžné? Pokud tady muslimové žijí, zdá se být přirozené, že budou mít své politiky. Nebo je na tom něco špatně?

Anketa

Ohrožuje Miloš Zeman demokracii v České republice?

11%
89%
hlasovalo: 11131 lidí

Ne, tohle přirozené není. Zatím žádný takový pokus neuspěl. Muslimská populace v západní Evropě stále dává přednost muslimům působícím v standardních evropských politických stranách.

Podle Kušnarenka je základem islámu tolerance a ženy mají v rámci tohoto náboženství hodně práv, na rozdíl od jiných kultur. Co na to, coby někdejší muslim a znalec islámu, říkáte?

Pan Kušnarenko jen papouškuje klasickou muslimskou propagandu, která je základem oblbování evropské populace a podlehli jí i mnozí islamofilové u nás. Fakta jsou ovšem neúprosná. Žena v islámu, hlavně v tom ultra ortodoxním, má méně práv a svobod nejen oproti naší euro-atlantické kultuře, ale i než měla v předislámské Arábii. Nádherným důkazem je první manželka Mohameda, která si ho vzala proti vůli své rodiny a byla samostatnou obchodnicí, to by se jí v ortodoxním islámu nestalo, tam by byla podřízená rodině a nemohla by si dělat, co chce, nemohla by si ani vzít za manžela Mohameda bez souhlasu své rodiny.   

Nový šéf pražských muslimů rovněž tvrdě odsoudil teroristické útoky a obecně tzv. Islámský stát s tím, že jde o největší zločince, kteří musí být potrestáni. I na západě je poměrně obvyklé, že oficiální představitelé islámu mluví o toleranci a odsuzují terorismus. Jak si potom vyložit tu druhou stranu, které páchá útoky, v projevech vyzývá k násilí apod.?

Pana Kušnarenka neznám, počkám si, až co ukáže čas. To, že dnes odsuzuje Islámský stát, neznamená, že neschvaluje jiné formy terorismu. Takový pan Sáňka taky odsuzuje veřejně terorismus, a pak ovšem schvaluje teroristické útoky na izraelské civilisty (tedy židovské, křesťanské, muslimské či drůzské obyvatele státu Izrael). A to nemluvím o Sámeru Shehadehovi, který ovládal Muslimskou obec v Praze skrze nastrčenou firmu a před svým zatčením českou policií za podporu terorismu daroval svůj podíl ve firmě panu Kušnarenkovi... Divné, že?

Zcela u konce je případ exšéfa pražských muslimů Vladimíra Sáňky. Nejvyšší soud zamítl dovolání státního zástupce a zproštění viny je definitivní. Sáňky byl souzen za knihu „Základy tauhídu“, která měla šířit náboženskou nenávist. Je rozhodnutí soudu správné? Máme tu svobodu slova…

Sám pan Sáňka a jeho podporovatelé v této kauze lžou a manipulují. Oni tvrdí, že soud rozhodl, že v této knize není nic závadného. České soudy totiž neřešily, jestli v knize je náboženská nenávist, ta v ČR vlastně trestná není, ale řešily, jestli vydáním této knihy jde o vytvoření organizované skupiny, která šíří nenávist, což již trestné je. Sáňka se ohání posudky religionistů apod., které se ho zastávají, ale pak jsou i posudky objektivních odborníků, které naopak před knihou varují. Ti, co dali panu Sáňkovi posudky, že kniha je v pořádku, jsou totiž lidé obhajující neškodnost ortodoxního islámu. Já bych dodal jeden důležitý fakt. V Anglii, která má tisíckrát větší zkušenost s islámským extremismem, je Sáňkou vydaná kniha zakázána ve vězeních apod. Neboť se ukázalo, že napomáhá radikalizaci a teroristickému smýšlení. Kdo tedy má větší pochopení pro tento problém? Čeští islamofilové vegetící si po arabských čajovnách, nebo angličtí odborníci, kterým se radikalizovaní muslimové odpalují ve veřejné dopravě?  

Média i veřejnost výrazně zajímal případ bývalého imáma působícího v české metropoli, Samera Shehadeha, který je obviněn z podpory terorismu. Ostatní muslimové se od něj distancovali. Šlo o ojedinělého extremistu, který se skutečným islámem neměl nic společného? 

Řeknu vám to jednoduše a stručně. Pan Sámer kázal dlouhodobě v mešitách v Praze a jezdil kázat například i do Brna, Teplic či Bratislavy. S podporou českých mešit organizoval tábory pro muslimské děti. Přednášel na kongresech českých muslimů apod. A to vše se souhlasem šéfů českých mešit a islámských organizací, to je asi nejlepší a nejstručnější odpověď na to, kdo zde lže.

Fotogalerie: - Páteční salát s imámem

Páteční modlitba v muslimském centru Alfirdaus v P...
Páteční modlitba v muslimském centru Alfirdaus v P...
Páteční modlitba v muslimském centru Alfirdaus v P...
Imám Bader Mea Eknaifith
Páteční modlitba v muslimském centru Alfirdaus v P...
Páteční modlitba v muslimském centru Alfirdaus v P...

Mohou se v českých mešitách a muslimských obcích skrývat i další podobní jedinci?

Určitě. Vždyť je zde i případ slovenského konvertity, který chodil v Praze do mešity muslimské obce a chtěl spáchat teroristický útok, jak se sám přiznal.

Na druhou stranu, co se týče české muslimské komunity jako takové, jde o poměrně malou a umírněnou komunitu. Alespoň to tvrdila výroční zpráva BIS zveřejněná koncem roku 2018. Jaké jsou vaše osobní zkušenosti?

Česká kontrarozvědka nic neučinila proti panu Sámerovi, neučinila nic proti českému džihádistovi Silovskému, kterého odhalili až kolegové z turecké kontrarozvědky při jeho cestě do Sýrie. Agenti BIS neodhalili Sámerova bratra a struktury na podporu syrských povstalců a islamistů v ČR, nebyli schopni odhalit ani toho slovenského konvertitu. Prostě BIS má důležitější věci než čelit islámskému extremismu. Agenti BIS přece musí rozhodovat o tom, co se má učit v českých školách a honit agenty Ruska, což podle BIS je každý, kdo nesouhlasí s multikulturní neomarxistickou ideologií vlády EU. A tak výše jmenovaný problém islámského extremismu se snaží řešit pracovníci policie a Ministerstva vnitra. No, a tak suplují práci BIS, a to efektivně. Kdybych byl poslanec, navrhl bych odebrat peníze z rozpočtu BIS a dát je Ministerstvu vnitra, aby mohlo islámskému extremismu čelit ještě lépe, a agenti BIS ať si pokračují v suplováni „demokratické“ obdoby Úřadu pro tisk a informace (tj. cenzuru) z dob komunismu, když jim to tak pěkně jde. 

Tzv. Islámský stát je v podstatě poražen, v Sýrii ovládá posledních pár set metrů čtverečních. Lze mluvit o vítězství západního společenství nad islámským terorismem? Nebo je jásání předčasné? 

Vyhrála se bitva, a to hlavně díky zásahu Ruska. Ale válka pokračuje a bude ještě mnohem brutálnější. Za pár let pohrobci Islámského státu budou již bojovat v evropských ulicích. Problém terorismu v islámu velice podrobně a s odkazy na zdroje analyzoval pan Nekola v knize Islám a terorismus a jasně tam popisuje, proč není důvod jásat nad malým vítězstvím nad teroristy.

Podle Angely Merkelové přišel IS téměř o veškerá území, ale promění se v asymetrickou vojenskou sílu a bude i nadále představovat hrozbu. Není na tom něco? Nebude teď proti těmto teroristům horší bojovat, pokud nebude jasné, kde přesně operují, kde cvičí…?

Je to logický a klasický vývoj. Skutečným cílem těchto džihádistů není malý islámský stát, ale celosvětový chalífát. Území, jež dočasně získají, primárně používají jen jako zázemí pro další boj. To, co zjistila Angela Merklová až teď, vím třeba já dávno a varoval jsem před tím již před několika roky ve své knize Eurabia.

Na jedné straně západ s terorismem bojuje, na straně druhé se teď konají rozhovory mezi USA a radikálním hnutím Tálibán. Cílem je snaha o nalezení řešení konfliktu v Afghánistánu. Jak tomu rozumíte? Je vůbec správné s teroristy jednat? Dá se jim věřit, že budou případné dohody plnit?

Nikdo, ani samotné USA, a ani Rusko, nebojuje dnes celosvětově proti podhoubí terorismu. Každý dnes bojuje jen proti určité části či určitému projevu islámského terorismu. Islámský terorismus vychází z islámského extremismu a islámský extremismus vychází z ortodoxního islámu. Pokud neprovedete reformu výkladu islámu, pokud muslimové neodmítnou středověkou interpretaci koránu a Mohamedovy tradice, pokud se jasně nezasáhne proti všem sponzorům a podporovatelům ortodoxního islámu, islámského extremismu a terorismu, tak islámský terorismus zde bude a bude sílit. Za pár roků možná již nebudou USA jednat o své kapitulaci před Tálibánem v Afghánistánu, ale budou jednat se zástupci ortodoxních muslimů o kapitulaci před islámským terorismem a extremismem vítězícím v Evropě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Radim Panenka
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čísla covidu, na zbytek nám Němci dlabou. Tohle si o nás myslí. A tihle Čechům zavařili. Silné zprávy

11:14 Čísla covidu, na zbytek nám Němci dlabou. Tohle si o nás myslí. A tihle Čechům zavařili. Silné zprávy

ROZHOVOR „Ty jsi Čech, ty jsi přenašeč!“ Takový postoj musí podle ředitelky Asociace pendlerů ČR Zuz…