Odměny v neziskovkách, dávky. Bývalá šéfka sociálky zvedla pokličku. Hrozivá čísla

30.12.2024 4:45 | Rozhovor

„Jak jsem uvedla, takže v této zemi se neustále zvětšuje počet lidí, kteří několik let nepracují, někteří i 30 let a pak tady budou lidé, které by stát doslova udřel k smrti v namáhavých profesích do 67 let, namísto, aby hledal úspory, a že by se jich dalo najít,“ řekla ParlamentnímListům.cz bývalá šéfka sociálního odboru v Ústí nad Labem Ivana Šťastná. Sdělila i další dost alarmující čísla.

Odměny v neziskovkách, dávky. Bývalá šéfka sociálky zvedla pokličku. Hrozivá čísla
Foto: Archiv IŠ
Popisek: Bývalá šéfka ústecké sociálky Ivana Šťastná

Jak se za vlády Petra Fialy řešily problémy se sociálně nepřizpůsobivými?

Vláda Petra Fialy, ostatně jako ty ostatní, se řešení problematiky sociálně nepřizpůsobivých vyhýbala. A nijak ji neřešila. Sice se do těchto lokalit jako například na sídliště Mojžíř v Ústí nad Labem přijela podívat celá delegace, ale aby se problematikou řešení v rámci celého Česka zabývala, tak to ani omylem. Je třeba si to říct otevřeně a přímo. Všichni se totiž řešení vyhýbají a nemají odvahu. Brání jim v tom příliš složité téma a hlavně téměř okamžitý odpor neziskových organizací, které se na takzvané „pomoci a řešení sociálně ohrožených respektive nepřizpůsobivých“ vcelku dobře živí.

Dovolím si na tomto místě uvést pár faktů z článku na Novinkách.cz z konce roku 2024: „Národní kontrolní úřad (NKÚ) zjistil, že 2,8 miliardy korun z operačního programu Zaměstnanost v letech 2016 až 2023, měly jen krátkodobé a omezené dopady a nevedly ke zvýšení pracovního uplatnění lidí ze sociálně vyloučených lokalit.“ Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) se závěry NKÚ nesouhlasilo. No, aby také souhlasilo, když kritizoval vynaložené a podotýkám, ne malé, finanční prostředky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

dovolil si to premiér FICO, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusemzxy , 30.12.2024 12:52:51
včetně zestátnění veřejnoprávní televize a to mu neziskovky pseudoumělci soros a zahraniční tajné služby které to financovaly nikdy neodpustí

|  16 |  0

Další články z rubriky

„Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

12:30 „Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

Podpora stávky v České televizi ze strany odborového předáka Josefa Středuly? „V rámci ČMKOS působí …