Odmítám se účastnit vyvolávání strachu. Musíme ubránit veřejná média před SPD, říká poslanec ČSSD Veselý

08.09.2018 23:59 | Zprávy
autor: David Hora

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Jde o další důkaz hrubě nezvládnutého přílivu nelegálních migrantů Německem. Na druhou stranu razantně odsuzuji reakci násilím a hledání kolektivní viny,“ říká k událostem v saském Chemnitzu poslanec Ondřej Veselý (ČSSD). V rozhovoru promluvil o připomínání výročí okupace Československa a vyjádřil se i k tomu, co se odehrálo kolem prezidenta u příležitosti začátku školního roku.

Odmítám se účastnit vyvolávání strachu. Musíme ubránit veřejná média před SPD, říká poslanec ČSSD Veselý
Foto: archiv O. Veselý
Popisek: Ondřej Veselý

U našich německých sousedů, v saském Chemnitzu, to vře. Nedávné napadení, které skončilo smrtí pětatřicetiletého Němce s kubánskými kořeny, vyvolalo demonstrace. Co si o tom celém myslíte? A co říci na to, že některá média i politici líčí město jako plné pravicových extremistů a nacistů? Píše se ale i o obyčejných lidech, kteří jsou z dopadů uprchlické krize zoufalí. Co vy si o tomto problému myslíte?

V prvé řadě je zřejmé, že jde o další důkaz hrubě nezvládnutého přílivu nelegálních migrantů Německem. Na druhou stranu razantně odsuzuji reakci násilím a hledání kolektivní viny. Že se do Saské Kamenice sjeli náckové z celého Německa a možná nejen z něj, je očividné a pevně věřím, že už i politické špičky u našeho západního souseda se plně uvědomují, že v roce 2015 udělali fatální chybu, která vede k výraznému posílení pravicového extremismu.

A mimochodem, jak vnímáte to, že se něco takového děje jen kousek od České republiky? Jak byste i do budoucna viděl ochranu našich hranic?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Trefné

,,Politika se změnila v soutěž o to, kdo koho označí za většího lumpa. O budoucnosti se mluví stále méně. Návrhy se neposuzují podle jejich přínosu, ale podle toho, kdo je vyslovil. Politické strany se většinou zabetonovaly ve svých pozicích, a to samé se často stalo i s jejich členy a kandidáty. Za...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…