Odpor proti Junckerovi a EU: V čele vysoký policista z ČR. Chystá se akce

13.03.2017 10:10

ROZHOVOR „Dnes jsou to zbraně, kdoví, co to bude příště. Je to klasické ukrajování salámu demokracie kousek po kousku. Pokud se tento proces nezarazí teď, nikdy se pak už zřejmě nezastaví,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz o směrnici Evropské komise o zbraních bývalý elitní policista, podplukovník ve výslužbě Pavel Černý, spoluorganizátor manifestace proti ní a na podporu ústavního práva na zbraň. Uskuteční se 15. března v Praze, v den, kdy se bude kritizovaná směrnice schvalovat v Evropském parlamentu.

Odpor proti Junckerovi a EU: V čele vysoký policista z ČR. Chystá se akce
Foto: archiv
Popisek: Mgr. Pavel Černý, pplk. v.v.

Ve středu 15. března organizujete v Praze demonstraci proti směrnici Evropské unie a za ústavní právo na legální zbraň. Proč by na ni měli lidé přijít?

Měli by tam přijít nejen vlastníci zbraní. Není to zdaleka jen o nich. Je to spíš o lidských právech a o servírování nám čím dál větších nesmyslů z Bruselu. Dnes jsou to zbraně, kdoví, co to bude příště. Je to tedy nejenom o právu na zbraň slušného bezúhonného člověka, který ji nabyl za vlastní peníze a za velmi přísných zákonů, které máme jedny z nejlepších na světě. Lidé, kteří u nás vlastní zbraň, jsou ti, kteří se věnují střeleckým sportům jako svému hobby, při výkonu povolání a také ti, kteří ji mají pro svoji sebeobranu. V tomto segmentu jsou zaměstnány desetitisíce lidí. Nedělají nic špatného. Odvádějí daně, udržují naši tradiční zbrojní výrobu. Pokud by došlo na zákazy Evropské komise v rozsahu, jak je navrhovala, museli bychom paradoxně možná pro armádu a policii jednou kupovat zbraně v zámoří a nebýt bezpečnostně soběstační. Je to nesmysl na nesmysl. Evropská komise dlouho dostávala podněty zvláště na znehodnocování zbraní, že je v některých státech zanedbávané. Měla za úkol vypracovat jednotné předpisy, bohužel se tak nestalo. Místo aby si nasypala popel na hlavu, jako viníka označila občany vlastnící zbraně.

Směrnici Evropské komise označujete jako paskvil. Proč?

Nedomníváme se, že jde o nějakou hloupost či neodbornost. Tam je naprostý úmysl odzbrojit slušnou část evropských občanů. Uvedu příklad. Ze začátku Evropská komise tvrdila, že jde o kroky v rámci boje proti terorismu. Džihádisté se ale svých teroristických činů dopustili s nelegálními zbraněmi, které střílí dávkou. Protože dostávali neustále dotazy, jak chtějí bojovat proti těmto nelegálním zbraním džihádistů tím, že odzbrojí soukromé vlastníky, nevěděli co odpovídat. Nakonec odpověděli, že nejde o boj proti terorismu – to vzali zpátky – ale že jde o takzvanou bezpečnostní politiku a že největším nepřítelem není ta nelegální samonabíjecí zbraň, ale ta legální, kterou drží soukromý vlastník. Čímž ovšem pan Alain Alexis vlastně řekl, že nepřítelem Evropské komise nejsou teroristé, ale občané se svojí soukromou legální zbraní. Což je velmi hrozivé, protože režimy, které odzbrojovaly své občany, většinou patřily mezi velmi restriktivní. Jak říká jedná krásná věta: Boj se vlády, která se bojí tvých zbraní. A to tady platí.

Žijeme v bezpečnostně rozbouřené době, takže jako by směrnice směřující k odzbrojení občanů nedávala smysl...

Dovedete si představit bojovat proti terorismu, že zakážete vyrábět legální zbraně? Evropská komise dokonce chtěla zakazovat hračky zbraním podobné. Vezměte, komu ublíží, že budete mít sklopnou opěrku na zbrani. Džihádista se na takovéto pravidlo ohlížet nebude. U jakékoliv zbraně pomocí šroubováku se pevná pažba dá sundat během pár sekund. Evropská komise se rozhodla zakázat velkokapacitní zásobníky. To jsou ty nejobyčejnější. Občan bude kriminalizován za zásobník, který je naprosto běžný a kterých jsou v České republice miliony. Myslíte, že terorista bude respektovat tato omezení?

Tak hlavně oni mají, pokud vím, své zbraně nelegálně...

Ano. Samozřejmě. Natočili jsme takový parodický film, který měl na stránce petice tři sta tisíc zhlédnutí z celé Evropy. Rozhodli jsme se v něm bojovat satirou proti hlouposti. Bylo to o dvou džihádistech, kteří brečí, jak je Juncker geniální a svými zákazy jim ukončil džihád v Evropě. Protože tím, jak zakázali slušným občanům používat jejich legální zbraně, tak oni musejí končit s džihádem a nepoužívat zbraně žádné. Udělali jsme do absurdna to, čemu by se smálo desetileté dítě. Tohle nám servíruje Evropská komise. Proto jsme se rozhodli už před třemi roky začít podepisovat petici, která byla proti vlivu EU v oblasti zákazu zbraní a obranných prostředků. V současné době máme padesát tisíc podpisů, rozhýbala se tím naše politická scéna. My máme jedny z nejdokonalejších zákonů v této oblasti na světě, a jsou funkční. Kriminalita u nás loni klesla o dvanáct procent, jsme šestou nejbezpečnější zemí světa. Takže u nás není asi nějak nebezpečno a lidé se běžně nezabíjejí v přestřelkách na chodnících. A kdo nám to tady chce servírovat? Státy, kde je kriminalita na vzestupu, teroristické útoky stále četnější, kde občan nesmí nosit nůž v kapse či žena pepřový sprej v kabelce. Tohle je neuvěřitelný paradox. Rozhodli jsme se podpořit některé naše politiky. V tomto se názorově stmelila republika jako nikdy předtím.

Směrnice Evropské komise by snad neměla v našem parlamentu ani projít...

Ono je to rozporuplné. Že je návrh paskvil, uznávají i ministerstvo vnitra a ministr Chovanec. I většina politiků je proti směrnici s výjimkou pár protizbraňových fanatiků, jako jsou pan Zlatuška, Gabal, Pelikán a podobně. Problém je v tom, že jediná věc, jak směrnici odvrátit, je návrh ústavního dodatku. To znamená ochrana práv občanů formou ústavního dodatku, který bude zbraně chránit. V Lisabonské smlouvě je dodatek, který dává možnost výjimky v této věci. Chtěli bychom podpořit politiky, kteří tento dodatek prosazují. Je to 35 poslanců navrhovatelů. Chceme je podpořit i touto manifestací. Bohužel určitá strana začala tvrdě svůj předvolební boj. A protože to byl původně návrh ministra vnitra Chovance, hnutí ANO je proti tomuto ústavnímu dodatku.

Takže se to stalo součástí předvolebního boje?

Obávám se, že naše bezpečnost, která může být výrazně ohrožena touto evropskou směrnicí, se stala součástí předvolebního boje. Ten začal vítězit nad rozumem. Trochu nás uklidňuje, že poslanci navrhovatelé jsou napříč všemi stranami včetně dvou z ANO. Doufáme, že v politice zvítězí zdravý rozum. Až budou hlasovat o tomto ústavním dodatku, budou pod obrovským dozorem svých voličů.

Proč se tato vaše akce koná zrovna 15. března?

Součástí této manifestace bude sledování přímého přenosu o hlasování o této směrnici v Evropském parlamentu. Bohužel se dá očekávat, že našich pár rozumných europoslanců nedokáže přehlasovat tak silné státy, jako jsou Německo a Francie, a tato nesmyslná směrnice projde. Jestli je to osud, že  zrovna 15. března – což jsme nevymysleli – se o naší svobodě rozhoduje v zahraničí v ten samý den, kdy k nám v roce 1939 přijížděla nacistická vojska a na dlouhá léta jsme ztratili svobodu a demokracii, protože pak nacistickou diktaturu nahradila komunistická. Na Západě nemají v tomto o co bojovat, protože je o zbraně už dávno připravili. A také tam nezažili v nedávné době diktatury jako my, a tak si neumějí tak vážit svobody a demokracie. Pro nás, kteří si svých práv vážíme, je to určitý symbol. A po těch totalitách možnost držet zbraň – ať už z důvodu sportu, myslivosti, vlastní obrany – je pro spoustu občanů hodně důležité a je to určitým symbolem svobody a demokracie.

Můžete ještě prozradit bližší detaily vaší demonstrace?

Bude 15. března od 11 hodin na Václaváku. Ten den určili v europarlamentu. Je to všední den, může se stát, že kvůli pracovnímu vytížení účast nebude nějaká obrovská. Ale to, že se to stalo jedním z nejdůležitějších společenských a mediálně sledovaných témat, svědčí o tom, že pro Čechy zbraně a právo na ně jsou důležité. Pokojnou manifestaci s námi organizuje pod vedením doktora Straky Českomoravská myslivecká jednota. Největší myslivecké sdružení u nás, které sdružuje desetitisíce členů. Jsme velmi rádi, že nás v  tom tak aktivně podporují. Na západ od nás myslivci se nechávali zlákat tím, že se jich tyto změny nedotknou. To byla vždycky lež. Opravdu se jich dotknou. A není to jen o těch změnách, které by byly teď hned, v první vlně. Pan Juncker se zmínil o tom, že navržené zákazy jsou málo ambiciózní. Právě proto se má Evropská komise po tom odhlasování každé dva roky scházet a dělat takzvaná další opatření. To znamená další vlny zákazů. Jde o klasické ukrajování salámu demokracie kousek po kousku. Pokud se tento proces nezarazí teď, tak se pak zřejmě nikdy nezastaví. Kdo nepřijde o svoji zbraň teď, bude osekán v letech dalších.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Oldřich Szaban

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Stále více lidí si uvědomuje, co se odehrává na Kavčích horách. Za Wollnera, Fridrichovou nebo Moravce už by ani chvilkaři moc dlouho nebojovali. Bobošíková nabádá poslance k odvaze

7:49 Stále více lidí si uvědomuje, co se odehrává na Kavčích horách. Za Wollnera, Fridrichovou nebo Moravce už by ani chvilkaři moc dlouho nebojovali. Bobošíková nabádá poslance k odvaze

ROZHOVOR „Konečná zodpovědnost za stav ČT neleží na generálním řediteli ani na Radě, ale právě na po…