Odtáhněte k čertu, pitomosti, hoďte na něj síť. Petr Štěpánek bez rukavic o Merkelové, Zemanovi a EU

24.02.2016 10:51 | Zprávy

ROZHOVOR Je třeba se modlit, aby současní eurounijní i mnozí evropští národní potentáti odtáhli k čertu. Jinak Evropu ani nás, podle spisovatele, rockera, politika a člena Akční rady Bloku proti islámu Petra Štěpánka, nečeká nic dobrého. My i Amerika máme našlápnuto ke zničující politické korektnosti. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také poděkoval Evropské unii za Ukrajinu zdecimovanou asociační dohodou.

Odtáhněte k čertu, pitomosti, hoďte na něj síť. Petr Štěpánek bez rukavic o Merkelové, Zemanovi a EU
Foto: Archiv PŠ
Popisek: Petr Štěpánek, hudebník, spisovatel, v letech 1994 až 2006 člen a místopředseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání

Začněme vývojem na syrské frontě. Ruská média halasně tvrdí, že Asad už v bojích rozhodl ve svůj prospěch a současně obviňují tureckého prezidenta Erdogana, že pomáhá IS tím, že jeho rodina od radikálů kupuje ropu, a tím pádem Erdoganův vztek na vývoj v Sýrii souvisí s tímhle. Jak situaci střízlivě a nepropagandisticky posoudit?

Nejsem expert na zahraniční politiku, nicméně o roli Turecka v blízkovýchodním konfliktu si nic dobrého nemyslím. Je smutnou vizitkou NATO, že akceptuje, ba dokonce svým postupem přikrývá zločinné akce turecké armády vůči Kurdům, tedy vlastním občanům.

V Evropě začala smršť zostřování ochrany hranic. Rakousko na hranice vysílá další vojáky, omezuje počet běženců, kterým udělí azyl. Německo se zlobí, že tímto krokem Rakušané uprchlíky v podstatě přeposílají do Německa. Na makedonské hranici nepouštějí Afghánce a plán Angely Merkelové na dohodu s Tureckem zjevně zatím v EU podporu nemá. Co k jednotlivým položkám v migrační krizi říci a v co lze doufat?

Jediné, v co snad ani nelze doufat, nýbrž za co je třeba se modlit, je, aby současní eurounijní i mnozí evropští národní potentáti odtáhli k čertu a na jejich místa nastoupili politici, kteří si zachovali aspoň zbytky zdravého rozumu. Jinak Evropu a nás spolu s ní nečeká nic dobrého.

Už i západní média si všímají obtížného psychického rozpoložení Angely Merkelové, mluví o únavě, vyčerpanosti a podobně. Jakým způsobem lze nyní po zhruba tři čtvrtě roce migrační krize zhodnotit výkon Merkelové v této věci a jak to zasadit do kontextu její celé politické kariéry? Chovají se k ní média férově, nebo jí ubližují?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Zuzana Koulová

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

To jako celou EK a vůbec celou EU řídí jeden člověk?

Vy tvrdíte, aspoň jsem si to zde přečetla, že podle vaší frakce by Ursula von der Leyen měla skončit, aby se Brusel vrátil nohama na zem a pracoval pro občany, ne proti nim. To její odvolání ovlivní celé fungování a politiku EU, které, souhlasím s vámi, je třeba změnit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„A tehdy zavládla výborná nálada.“ Vidlákovy detaily z jednání se SOCDEM

4:40 „A tehdy zavládla výborná nálada.“ Vidlákovy detaily z jednání se SOCDEM

VIDLÁKŮV TÝDEN Předseda hnutí STAČILO! Daniel Sterzik alias Vidlák v rozhovoru pro ParlamentníListy.…