Objevují se názory, že přijímaní imigrantů pomůže ekonomice, protože imigranti zaplní volná pracovní místa a současně prý pomohou udržet důchodový systém. Nejsou ale naopak větším nákladem pro sociální systémy než přínosem pro ekonomiku? Plus započtěme náklady na bezpečnost a následky kriminality...
To jsou zoufalé a absurdní názory. Nemusíme být žádnými velkými ekonomy, abychom při letmém zkoumání statistických dat popisujících míru nezaměstnanosti v Evropské unii pochopili, že Evropa nedostatkem pracovních sil netrpí. Otázka stojí jinak: jsou „evropští“ nezaměstnaní zaměstnavatelní a chce se jim vůbec pracovat? Máme ze zkušenosti běžného života pocit, že by se u našich dveří přetahovali o práci spolehliví, přesní, slušní a zruční řemeslníci? Cožpak jsme ještě nikdy neslyšeli názor, že „za takovou mzdu se ani nevstává z postele“? Ne, evropská ekonomika nepotřebuje imigranty, potřebuje hlubokou reformu vzdělávacího systému, potřebuje se zbavit chruščovovského komunistického klišé o jakési evropské znalostní ekonomice. Potřebujeme reformovat sociální systém ve prospěch lidí aktivních a pracovitých.
Co říkáte silvestrovským událostem v Kolíně nad Rýnem a dalších německých i evropských městech?
A co jsme čekali? Vždyť to je jeden z důsledků multikulturní evropské revoluce a politiky „otevřené náruče“. Za ohavnostmi v německých městech jsou jistě konkrétní osoby nebo čile zorganizované gangy, ale ten, kdo jim to fakticky umožnil, kdo nabídnul příležitost k takovému řádění, to byla Angela Merkelová a evropské politické elity.
A co říkáte reakcím německých politiků?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Lukáš Petřík