Okamura varuje: Německá vláda chce federalizovanou EU. Konec ČR! A Fiala bude určitě mlčet

12.12.2021 14:51 | Rozhovor

Vypadalo to, že horší už to být nemůže, ale teď se ukazuje, že jsme se mýlili. Tak hodnotí Tomio Okamura novou německou vládu a její nápady na zničení evropské ekonomiky. Navíc se domnívá, že pražská Fialova vláda bude k těmto nápadům servilně mlčet. Zejména pokud by se ministrem zahraničí stal Jan Lipavský.

Okamura varuje: Německá vláda chce federalizovanou EU. Konec ČR! A Fiala bude určitě mlčet
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda hnutí SPD Tomio Okamura

Co říkáte na zarputilou snahu vládní koalice, aby se přes námitky prezidenta stal ministrem zahraničí Jan Lipavský z Pirátů?

Exposlance za Piráty Lipavského znám osobně a jde o zcela nekompetentního kandidáta, který nikdy ani neřídil větší strukturu. Dokonce ani voliči Pirátů už ho nechtěli ve Sněmovně, takže neuspěl ve volbách. Přesto ho Petr Fiala protlačuje, protože nemají lepšího kandidáta. To je opravdu zoufalé. A opravdu mi nepřipadá normální, aby byl ministrem zahraničí člověk, který prosazuje sbližování s palestinským parlamentem, jehož členem je Hamás, který je na oficiálním seznamu teroristických organizací.

Lipavský také prosazuje, aby se příští Sudetoněmecké dny konaly na území České republiky. Přestože ví, že Sudetoněmecký landmanšaft zpochybňuje nejen Benešovy dekrety, ale i poválečné uspořádání Československa. Tady musím zmínit skandální páteční vyjádření bývalého europoslance hnutí ANO Pavla Teličky, který řekl, že je mu názorově bližší předseda sudetoněmeckého landmanšaftu Bernd Posselt než prezident Zeman. To si tedy Andrej Babiš i Petr Fiala vybírají opravdu podivné kandidáty a poslance s takto protičeskými názory...    

 

 

Babišova vláda dala negativní stanoviska k zákonům hnutí SPD, které navrhují zákaz islámského zahalování a zákaz propagace nenávistné islámské ideologie. Překvapil vás tento postoj, v kontextu toho, před kým vším nás premiér Babiš chtěl v předvolebním spotu chánit...

Babišova vláda očividně odmítá boj proti islamizaci a proti islámskému extremismu. Vidíme, že Andrej Babiš před volbami tvrdí, jak bojuje proti islamizaci a imigraci, ale když jde o reálné činy, skutek utek. Zákaz zahalování by měl podle naší novely platit na veřejných prostranstvích a ve veřejně přístupných budovách s výjimkou případů, kdy zahalování obličeje souvisí „s plněním zákonné povinnosti, výkonem povolání, umělecké nebo sportovní činnosti nebo vyplývá ze zdravotních důvodů“.

Zahalování na veřejnosti zakázalo ve větší či menší míře v souvislosti s islámem několik zemí v Evropě včetně Francie, Belgie, Švýcarska, Bulharska, Rakouska, Dánska a Lotyšska.

Ustupování jiným kulturám v EU nabírá obrátky. Evropská komise chtěla ve své politicky korektní příručce komunikace zakázat používat slovo „Vánoce“ a jména Marie a Jan… I papež František za to přirovnal Evropskou unii k nacistům. Varoval EU před krachem. Souhlasíte s ním?

Ačkoli s papežem nesouhlasím v jeho pohledu na migraci, tak v tomto se podle mě trefil. „Evropská unie musí respektovat vnitřní strukturu a odlišnosti každé členské země, a ne se je snažit unifikovat,“ řekl též papež. Jeho slova jsou obzvlášť zajímavá od člověka, který projektu EU vždy fandil.

Slova papeže dokazují i historická fakta. Již Adolf Hitler vyzýval, aby se národní státy ve prospěch Německem budované Nové Evropy vzdaly své suverenity. V tomto smyslu hovořil i nacistický ministr propagandy Joseph Goebbels v projevu k českým novinářům. Dobře o tom píše britský historik John Laughland v knize Znečištěný pramen.

Dlouhodobě se říká, že EU je taková, jaké je Německo. Nyní v Berlíně nastoupila nová vláda Olafa Scholze složená ze zelených, liberálů a socialistů. Exprezident Václav Klaus napsal, že to nyní bude horší než za Angely Merkelové. Čeho se podle vás máme u nové německé vlády bát nejvíce?

No, dlouho jsem si myslel, že už to horší než za Merkelové být nemůže, ale nová vláda bude ještě víc sluníčkářská, eurofanatická a klima-fanatická. Chce vytvářet federalizovanou Evropskou unii, což by byl definitivní a úplný konec České republiky, a dostali bychom se zcela oficiálně pod nadvládu Německa.

A myslím, že se nemýlím, když řeknu, že nová česká vláda bude k těmto záměrům servilně mlčet. Na druhou stranu je možná lepší, že to, že chce vytvořit jeden evropský superstát, říká nová německá vláda naprosto otevřeně, takže jasně víme, co je jejich cílem. Merkelová i jiní evropští politici byli dosud ve vyjadřování takticky opatrnější, přestože měli stejný cíl.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

Nová německá vláda navíc drasticky zdraží elektřinu a plyn i českým občanům a blackout hrozí v Evropě i v ČR, upozornil ekonom a člen Národní ekonomické rady vlády Lukáš Kovanda. Vláda zelených, socialistů a liberálů s Olafem Scholzem v čele si totiž dala ještě větší klimatické závazky než vláda Angely Merkelové. Nová vláda chce skončit s uhlím už do roku 2030, namísto dosavadního termínu roku 2038, a podíl obnovitelných zdrojů na výrobě elektřiny by se měl k roku 2030 navýšit výrazněji, než se dosud plánovalo, a sice místo 65 na 80 procent.

Tato vláda navíc ještě zdraží už tak drahé emisní povolenky Evropské unie. Chce totiž zavést jejich minimální cenu na 60 eur za tunu CO2. Energetickou chudobou jsou v Česku v důsledku prosazování zelené agendy v Německu i v EU, takzvaného Green Dealu, ohroženy zhruba čtyři miliony lidí. V příštích letech budou postupně čísla na složenkách za elektřinu či plyn nabíhat rychleji, než se tak dělo dosud, upozornil Kovanda. Scholzova vláda sama hovoří o tom, že rozvoj obnovitelných zdrojů urychlí doslova „drastickým“ způsobem...

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Karel Výborný



Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A dost! Češi si stavbu elektráren zaplatili. Elektřinu nejdříve jim, pak na burzu. Šéf ČSSD bouchl do stolu

21:10 A dost! Češi si stavbu elektráren zaplatili. Elektřinu nejdříve jim, pak na burzu. Šéf ČSSD bouchl do stolu

„V Česku zaplatí za nákup dva tisíce, v Polsku 1200 korun.“ Michal Šmarda, současný předseda sociáln…