Ostudná je diktátorská EU, ne maďarský zákon. Volit Piráty znamená podvolení Bruselu, vzkazuje poslankyně z Krušnohoří

15.07.2021 17:40 | Rozhovor

„Evropská unie se chová jako diktátor a neuznává svrchovanost jednotlivých států,“ říká poslankyně SPD Karla Maříková. Jednička karlovarské sněmovní kandidátky hovoří o nesmyslných nařízeních nebo nucení k nebezpečnému přijímání běženců.

Ostudná je diktátorská EU, ne maďarský zákon. Volit Piráty znamená podvolení Bruselu, vzkazuje poslankyně z Krušnohoří
Foto: Archiv Karly Maříkové
Popisek: Karla Maříková, poslankyně SPD a kandidátka na hejtmanku Karlovarského kraje

Rozhodnutí vlády Viktora Orbána, že v maďarských školách bude platit zákaz vzdělávání o sexuálních menšinách, spustilo širokou debatu napříč EU. Nizozemský premiér Mark Rutte v reakci na to dokonce uvedl, že pokud Maďarsko zákon nezruší, mělo by opustit EU. Je takové vyjádření v pořádku?

Maďarsko je suverénní stát a může si ve své zemi tvořit zákony, jaké chce. Evropská unie se chová jako diktátor a neuznává svrchovanost jednotlivých států. O tom, jak budou vychovávány děti, rozhodují rodiče, a ne nějaké neziskovky, aby jim do hlavy cpaly sexuální výchovu menšin. Takový zákon by měly přijmout všechny státy, aby daly jasně najevo, kde jsou hranice, které by se už neměly překračovat.

Dopis 17 lídrů EU na podporu sexuálních menšin není nic jiného než další krok k rozvrácení svrchovanosti států, jako je Maďarsko, a ukázka podrobení se principům EU. My ani nikdo jiný nemáme právo mluvit Maďarům do jejich zákonů, kteří svým zákonem chrání děti a rodiče. Šéfka unijní exekutivy Ursula von der Leyenová označila maďarský zákon za ostudný, mně přijde ostudné, jak EU neustále rozvrací suverenitu jednotlivých členských států.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Tak to ukončíme.“ V ČT to bouchlo. Lipavský a Ševčík v sobě. Nyní dohra

18:15 „Tak to ukončíme.“ V ČT to bouchlo. Lipavský a Ševčík v sobě. Nyní dohra

Debata vládních a opozičních politiků o financování ČT a ČRo se proměnila v drsnou hádku. Miroslav Š…