Paraziti, „kalousci", Romové. Práce by tady bylo dost, říká pravicový předák a útočí na „vykradače" Okamuru

16.05.2014 8:14

ROZHOVOR Pracovních míst by v České republice bylo dost, kdyby stát zbytečně nebrzdil podnikatele. Tomio Okamura není žádný euroskeptik a navíc ve své kampani „vykrádá nás". I to sdělil ParlamentnímListům.cz místopředseda pravicové Strany svobodných občanů a kandidát do Evropského parlamentu Tomáš Pajonk.

Paraziti, „kalousci", Romové. Práce by tady bylo dost, říká pravicový předák a útočí na „vykradače" Okamuru
Foto: Ivan Dostál
Popisek: Tomáš Pajonk během kampaně ve Valašském Meziříčí

V některých předvolebních průzkumech k evropským volbám mají Svobodní okolo pěti procent, takže máte poprvé šanci překročit onu pomyslnou hranici. Téma ohledně eura máte podobné s ODS. Myslíte si, že přetáhnete ke své straně právě část bývalých voličů ODS?

Stovky voličů asi ano, ale na masivní odliv zbytku voličů ODS nečekáme. ODS totiž zbylo tvrdé jádro voličů. To vykazuje podobné znaky jako tvrdé jádro voličů KSČM. Mnozí z nich jsou totiž emocionálně zatížení na značku, která pro ně mnoho znamenala. Pro některé úspěšná 90. léta v případě ODS, případně nostalgii po jistotách za socialismu u voličů KSČM.

Obě tyto skupiny volí spíše emocionálně, protože v opačném případě by nemohly dát mandát lidem, kteří hlasují právě proti jejich zájmům. ODS tak často hlasovala proti drobným podnikatelům a živnostníkům, KSČM proti sociálně slabým a nízkopříjmovým skupinám. ODS zvyšováním daní, místo rušení drahých agend státu. KSČM například podporou obnovitelných zdrojů. Vůbec, KSČM je dnes stranou, která více než jiné slouží jako jakýsi snadný zdroj obživy hlavně pro své funkcionáře.

Strana Svobodných občanů se profiluje euroskepticky, podobně jako Úsvit přímé demokracie. V čem se však v pohledu na Evropskou unii lišíte?

Pohled Úsvitu se zdá být spíše „eurorealistický“. Jejich heslem je, za EU efektivnější! Svobodní ale ví, že samotné základy EU jsou problém, že záměr tvůrců EU byl od začátku jasný, a to vytvořit evropský národ či evropskou federaci. Všechny instituce EU jsou nastaveny na propagaci „evropských hodnot“, což je pro mě značně neuchopitelný pojem. Proti snahám o federalizaci Evropy jsou Svobodní od svého založení v roce 2009.

Úlohou Svobodných v EP tedy bude co nejvíce brzdit další evropskou byrokracii a zkoušet zrušit starou. Dále pak vyjednávat výjimku z přijetí eura pro všechny země EU a snížení povinných odvodů do evropského rozpočtu.

Za Úsvit kandiduje na čísle 3 paní Radostová, která by nejraději udělala evropský registr fotbalových chuligánů a hledala dotace pro fotbalisty, což nedopadne jinak než další byrokracií a zaměstnáním těch pravých odborníků na fotbal v Bruselu. Velká Británie svůj problém s agresivními fanoušky vyřešila už dávno i bez evropských směrnic.

Úsvit přímé demokracie se snaží získat přízeň voličů také díky kampani zaměřené proti imigrantům. Myslíte si, že bude účinná?

Úsvit, tedy spíše Tomio Okamura, dokáže výborně otevřít témata, která se ostatní otevřít bojí. Předvolební plakát by nasvědčoval tomu, že záměrem je navnadit voliče a skrytě naznačit, že imigranti = občané tmavší pleti = Romové. Pan Okamura možná myslí, že tím se dají získat snadné body, protože jiné strany se k problematice takto ostře nevyjadřují. Ostatně se již vyjadřoval k tomu, že by rád Romy deportoval do vlastního státu či jiné země, což je samozřejmě strašná a nereálná pitomost.

Svobodní jsou stranou o třech tisících členech a příznivcích. Úsvit má 9 členů. U nás uvnitř demokracie opravdu funguje a není to jen marketingová nálepka. Hledáme a chceme spojit všechny, kdo mají odvahu vystoupit z pohodlné zóny „nadávám u piva a na Facebooku“, do zóny „za něčím si stojím a umím se zapojit“.

Budeme hájit zájmy lidí, které současný systém poškozuje, neboť nechtějí nebo neumí být parazity na ostatních.


Vše k volbám do Evropského parlamentu ZDE

Je jen malou třešničkou na dortu, že sám Tomio Okamura opisuje z našich volebních materiálů. Například v neděli na svém Facebooku zveřejnil náš euronesmysl č. 5 s prakticky identickým textem, samozřejmě bez uvedení zdroje. Chápu však, že když se politickému hnutí rozpadá kandidátka odshora, má jiné starosti než vymýšlet něco tak zbytečného jako je vlastní obsah a argumentace. Pak by si ale vedení takové strany mělo rozmyslet, jestli má cenu vůbec obtěžovat voliče svou účastí ve volbách, když všechnu energii hnutí věnuje svým vlastním problémům a na nebohé voliče zbyde jen opsaná a okoukaná břečka - vykradená tu od Svobodných, tu ze Švýcarska, či přejatá od Pavla Kohouta.

Česká republika bývá obviňována z nenávisti vůči romskému obyvatelstvu. Jaké je podle vás řešení tohoto problému?

Většina lidí má nějaké přirozené předsudky. Členové Strany zelených se rádi smějí voličům Úsvitu, či těm, co se opováží projevit národní hrdost. Fanoušci TOP 09 mají zase potřebu zdálky a odvážně říkat Rusům „Rusáci“. Někteří voliči ODS zase potřebují laciný antikomunismus. Samozřejmě existuje i část lidí, kteří své problémy svalují paušálně na romskou menšinu.

V této zemi jsou ale skutečným problémem „parazité“.  Takoví parazité nabývají mnoha podob. Nejedná se však jen o nepracující Romy či Čechy, kteří byli několikrát trestáni a nemají zájem dodržovat základní pravidla společnosti.

Ten první typ, tedy lidé trvale žijící na sociálních dávkách, jsou všem více na očích. Hlasitá hudba, podivný jazyk. Když jdou kolem černobílých ghett pracující lidé, tak se jim zákonitě zatíná ruka v pěst. Divíte se jim? Polovina peněz z výplaty zmizí do státního chřtánu a tančící Romové se smějí a pijí krabicové víno.

Druhý typ parazitů sedí v kancelářích, má všeobecnou vážnost a mnozí je obdivují. Je to parazitismus pomocí tzv. „zákonné loupeže“, který nám tu předvádějí solární baroni, přimíchávači biopaliv a profesionální čerpači dotací. Dále pak úředníci, kteří dlouho ví, že jejich práce je zbytečná, ale proč by s tím něco dělali, když za ni jsou peníze. O politicky dosazených ředitelích polostátních firem s větším platem než má třeba premiér ani nemluvě.

Parazitismus není záležitostí rasy, ani etnika. Je to záležitost výchovy, rodinných tradic a hlavně nastavení státu. Dobře fungující státy jej nepřipustí. V naší zemi tvořivá a pracující střední a bohužel nyní spíše střední nižší třída je nyní pod tlakem parazitů shora i zespodu. Pokud se lidé, kteří se umí uživit svou prací a ne na úkor druhých, skutečně politicky nesjednotí a nezačnou hájit své zájmy, tak to s naší zemí půjde z kopce. Jaké je řešení? Naprostá změna přístupu ze strany státu k řešení společenských problémů. Nechme to na lidech samotných. Věřme jim.

Jakou tedy má Strana svobodných občanů sociální politiku?

Zrušme dotace. Zrušme složitá pravidla v podnikání. Zrušme výjimky v sociálním systému. Snižme daně pro pracující lidi. Menší DPH = levnější zboží. Pro ostatní (mimo seniorů či invalidních důchodců) zaveďme jednotnou minimální sociální dávku (třeba na úrovni dnešního sociálního minima). Tu pak dostane každý a pak do určité výše celkového příjmu (třeba 12 000 Kč), dostane ke každé vydělané koruně padesátník navíc. Tím dosáhneme toho, že pro každého se vždy vyplatí pracovat.

Dále pak zjednodušme najímání lidí. Ve chvíli, kdy i například soukromý zemědělec bude moci najmout pracovníka na pár dní, bez služeb právníka, poradce či mzdové účetní a hlavně bez strachu, co všechno udělal špatně, budeme žít v zemi, kde bude placené práce dost. Jistota není v tom, že práci neztratíte, ale v tom, že rychle najdete novou, budete-li mít zájem. I takové doby byly a můžou znovu být.

Jak se díváte na institut veřejné služby? Miroslav Kalousek tvrdí, že není nic nemravného chtít po někom, kdo je dlouhodobě nezaměstnaný, aby vzal do ruky koště a sousedům zametl třeba chodník. Souhlasíte s ním?

Kalouskovi a dalším se to říká dobře. Oni a jejich známí nikdy v podobné situaci nebudou. Mnozí jsou nezaměstnaní právě kvůli tomu, jak „kalousci“ optimalizovali a neustále měnili daňové a jiné zákony této země. Nemravné to není, ale také to není skutečné řešení. Pokud však starostové mají prostředky na takovou činnost a potřebují-li ji, proč ne. Zametat jen pro zametání, když má obec metací stroj z dotací EU, je přeci konina.

To, zda dlouhodobě nezaměstnaný zametá, či ne, není ale ten skutečný problém. Tím je to, že v téhle zemi člověk, co má ještě tu drzost, že se snaží přežít díky poctivé a hodnoty tvořící práci, platí zhruba polovinu mzdy na chod státního aparátu a do černé díry současné sociální politiky.

Svobodní prosazují vystoupení z Evropské unie. Mnozí tvrdí, že právě kvůli situaci na Ukrajině bychom jako malá země měli být součástí EU. Co si o tom myslíte?  

Ano, je to náš dlouhodobý cíl. Ukrajina? Klasická mediální hra, která jak u nás, tak v západních zemích má odlákat pozornost od skutečných problémů kontinentu. Žádné vyjádření České republiky, českých politiků a českých kulturních elit situaci na Ukrajině nezmění. Nikdo u nás vládu oligarchů na Ukrajině 20 let neřešil, najednou jsou všichni experti. Nezařadím se mezi novodobé ukrajinology. Pomozme dobrovolně a individuálně jednotlivým Ukrajincům. Začněme se zamýšlet nad tím, že jsme 20 let kašlali na obranu naší země. Tohle totiž změnit můžeme. Obrana země vychází z vůle občanů se za vlastní zemi postavit a bojovat a také z připravenosti armády. Nevychází z ostrých nót, summitů a diskuzí v kavárnách.

EU není obranná aliance. Pokud, budou úředníci v Bruselu řídit i armádu, tak budeme mít na jednoho bojujícího vojáka dvacet administrativních sil. Ty se budou starat o to, zda máme armádu správně vyváženou z mnoha hledisek, norem a ukazatelů. Je jisté, že co se týče kvality potravin, si pak naši vojáci budou moci vybrat kaloricky vydatné, kulturně specifické a společensky odpovědné jídlo ve veganské, vegetariánské i masové podobě. Naši nepřátelé budou mít o to více tanků a letadel. Nevěřím však, že si s nimi poradí evropská genderově vyvážená ponorka s pohonem na biomasu.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Petr KupkaTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A dost! Češi si stavbu elektráren zaplatili. Elektřinu nejdříve jim, pak na burzu. Šéf ČSSD bouchl do stolu

21:10 A dost! Češi si stavbu elektráren zaplatili. Elektřinu nejdříve jim, pak na burzu. Šéf ČSSD bouchl do stolu

„V Česku zaplatí za nákup dva tisíce, v Polsku 1200 korun.“ Michal Šmarda, současný předseda sociáln…