Partyzán Tichomir Mirkovič: Koněv, vlasovci? Divím se, že se Češi nebouří. Dříve poslouchali Moskvu, dnes USA. Nového Hitlera si lidstvo nesmí dovolit

26.05.2020 9:37 | Zprávy

ROZHOVOR Němci jsou vyspělý národ, ale na jejich zodpovědnost za druhou světovou válku nesmíme nikdy zapomenout. Anebo se tam začne potichu vytvářet situace pro nového Hitlera a toho už si lidstvo nemůže dovolit. To říká partyzán a pozdější člen Národně osvobozenecké armády v Jugoslávii Tichomir Mirkovič, jenž byl hned po válce poslán do Československa a zde i zůstal.

Partyzán Tichomir Mirkovič: Koněv, vlasovci? Divím se, že se Češi nebouří. Dříve poslouchali Moskvu, dnes USA. Nového Hitlera si lidstvo nesmí dovolit
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Jugoslávský partyzán Tichomir Mirkovič

Rusko a část tuzemských politiků prý vykládá dějiny jednostranně, jako v dobách SSSR, říkají určití historici. Někteří starostové už mají za sebou akce, které tuto jednostrannost výkladu narušily. Jak hodnotíte tento zápas o historii?

Druhou světovou válku jsem prožil. Ztratil jsem v ní rodiče, byl jsem třikrát zraněn. Na frontě jsem bojoval tři roky a sedm měsíců. Byl jsem příslušníkem elitní 8. černohorské brigády na území bývalé Jugoslávie. Když Němci slyšeli, kde se nacházíme, tak se nám raději vyhnuli.

Od vámi zmíněných historiků, politologů a politiků je sviňárna takhle najednou otočit o sto osmdesát stupňů a hanit Sovětský svaz. Jsou to úchylní šílenci a političtí zločinci. Předělávání dějin a vymývání mozků mladých lidí skrze historii se dnes stalo velkou módou. Je to dost i celosvětově škodlivé. Je to krávovina prvního řádu a největší podíl na tomhle neřádu mají média.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jan Rychetský

Mgr. Marek Novák, MBA byl položen dotaz

Proč se podle vás kauza Dozimetr tak dlouho vleče?

Kdo je podle vás viníkem? A objektivně vzato, nevlečou se stejně dlouho i soudy kolem Babiše? Co jsem zaznamenal, tak se snad znovu řeší i Čapí hnízdo. A vlastně, není třeba celkově něco udělat s tím, jak se u nás soudy vlečou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Otakare, vylez.“ Gulyáš nastupuje tvrdě do voleb

19:40 „Otakare, vylez.“ Gulyáš nastupuje tvrdě do voleb

„Hlubokým příkopem rozdělená společnost už zde přežívá na tiché nenávisti, mnohdy již otevřené nenáv…