Pavel Novotný pro PL: Přeji Vojtěchu Filipovi šibenici. Jsem pohledný, vtipný a statečný. Budu vzorový premiér. Foldyna je prodejná d*vka, Koněv byl zrůda

18.05.2020 4:44

ROZHOVOR Pavel Novotný svou nechuť vůči předsedovi KSČM Vojtěchu Filipovi vyšrouboval do dosud netušených výšin. V rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz doslova říká, že by mu přál šibenici. Kontroverzní starosta městské části Praha - Řeporyje současně vyjasňuje svou představu o pozici své osoby v ODS. A nejen to.

Pavel Novotný pro PL:  Přeji Vojtěchu Filipovi šibenici. Jsem pohledný, vtipný a statečný. Budu vzorový premiér. Foldyna je prodejná d*vka, Koněv byl zrůda
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Starosta Pavel Novotný

Začněme vaší televizní show z minulého týdne. Jaký je to pocit, koukat z metru na Jaroslava Foldynu, vyhrožujícího, že „nechá zhasnout“?

Anketa

Vadí vám, že ministryně Schillerová možná neumí dobře anglicky?

7%
93%
hlasovalo: 11678 lidí

Náramně jsem se bavil. Víte, kolaborant Foldyna fakt nepatří mezi nejostřejší tužky v penálu a takového je radost za trest provokovat. Já mu to „nebo nechám zhasnout“ navíc pořádně nerozuměl. On když se nesoustředí, je mu špatně rozumět. Ale mně to bylo jedno. Jarda je ten typ fitkoblba, co je zvyklý argumentovat pěstí tam, kde ví, že vyhraje a nikdo ho nevidí, a výhrůžkami tam, kde pěstí dát nemůže.

I šimpanz dovodí, že začne-li mi vyhrožovat v televizním studiu, na nic se nezmůže a je možné jej týrat. Netýrat Foldynu tím, že mu řeknu ty koště poté, co mi řekl, že ještě jednou řeknu koště, tak se nezná, by byl hřích. Víte, jak to pobavilo diváky? Udělal jsem to schválně, akorát jsem nečekal, že se čapne hned na začátku. Výborné bylo, jak pablb natřikrát nepochodil, tak tasil neuvěřitelné „vyřídíme to potom“.

Anketa

Chcete, aby byl Pavel Novotný zvolen poslancem PS PČR?

4%
96%
hlasovalo: 27160 lidí

Proč neuvěřitelné? To je přeci… jo moment, vy to je pro Parlamentní listy, aha, to musím rozvést. No, podívejte, když se vám někdo na přímou výhrůžku natřikrát vystříká obrazně do obličeje, má Foldyna udělat vše, jen ne „vyřídíme to potom“, tedy snažit se mě zklidnit na zbytek pořadu, abych se bál. Nebohý Jarda. Bylo mi toho kolaborantského tatrmana tak líto, že jsem mu ex post nenadělil ještě rozklad toho, co se dělo pak.

Vaši čtenáři budou na Foldynově sociálních sítích jako doma, a tak jistě vědí, že tam Jára pak napsal, že mu cukala pěst, ale „kriminalisté na chodbě“ aneb nebýt tam oni, jistě nás tam s Hřibem sesekal na hromadu. Realita? Zhasly kamery, vyfotili jsme se a Jarda nadpřirozeně zmizel. Škoda že se nemohu s ohledem na mlčenlivost vyjádřit k těm kriminalistům. Ale je to jedno. Podstatné je, že se ve studiu ukázalo, kdo je tu tlachal s jitrnicí na čele a kdo chlap.

Pane redaktore, dovolím si ještě doplnit jednu technickou. Víte, dvacet lidí pak v diskusi napíše: „To se mu to machruje s ochrankou v zádech, za hospodou by byl před Jardou takhle malej.“ Abych těm moudrým hlavám nemusel odepisovat najednou, rovnou řeknu, že mají pravdu. Za hospodou by mi dal normálně přes držku. Proto se mu posmívám v televizi, kde na to nemá, jako většina lidí, akorát Jarda tím stejně vyhrožuje, inu blb. Nevím, proč tam leze. Plné studio univerzitně vzdělaných lidí, jen já, nedouk s vyšší odbornou školou.

Váhal jsem. Nechápu, kde bere Jarda odvahu mezi nás přijít. Co vím, absolvoval jeden z nejlehčích učňáků vůbec, aby ve čtyřiceti slavně maturoval na soukromé střední škole, kde by prospěl s vyznamenáním Tomáš Řepka. Jarda Foldyna by vůbec neměl lézt do televize, dělá ze sebe jen pitomce. Chudák pan doktor Hřib a pan doktor Soukup, v takové společnosti člověk nechce být ani pracovně.

V posledních dnech se zase mluví o vašem vnitrostranickém sporu s Janem Zahradilem. V rozhovoru na Reflexu jste o něm řekl, že je debil a patří do SPD nebo DSSS. Co vám na jeho názorech vadí?

Takhle to nebylo, neřekl jsem, že je debil.

CELÝ ROZHOVOR ZDE.

Navíc jsem reagoval trochu v tenzi poté, co mě označil za skrytého topkaře se srdcem Piráta. Jen jsme zbytečně vynesli ven osobní spor. My se moc nemusíme, Honza je národovec, já představuji liberální křídlo strany, logicky si nesedíme, ale to bude dobré. On mě trochu provokuje s tím, že tu stranu musí přede mnou zachránit. Já jako expert na tyhle hrátky dobře vím, že si na mě testuje nálady reagujících kvůli zamýšlené kandidatuře na prezidenta. Ne, to neřešte, to jsou světy, kterým váš čtenář neporozumí, nerozvádějme to. Honzu dvakrát nemusím, ale je to chytrý chlap a zkušený politik. Nemám se nechat vytočit. My se ještě párkrát chytneme. Třeba až budu navrhovat opuštění Visegrádu a tak dále.

Pojďme jinam, víte, jednak mluvím o vnitrostranických záležitostech, což se nemá. Já s tím nemám zase až takový problém, ale vždyť váš čtenář tomu nemůže rozumět. Ten je zvyklý ze sebe tři roky nechat dělat blbce, když tu média straší neexistující migrační vlnou, myslí si, že Kalousek je zloděj a Vyvadil bytost, které je záhodno naslouchat. Vyhoďte to když tak celé, tohle je na jiný typ média než shitový web pro ovce. Nebo se zeptejte na tu věc nějak jednodušeji.

Zaznamenal jsem nějaké zprávy, co se kolem téhle vaší „polemiky“ odehrává v rámci ODS. Vy sám jste naznačoval, že si na vás Zahradil měl stěžovat na vedení strany. Můžete tedy upřesnit, co se kolem vás a vaší případné kandidatury do Poslanecké sněmovny ve straně odehrává?

No vidíte. To je pěkná otázka. Jen vás opět opravím. Nenaznačoval jsem, že si měl stěžovat. Honza mi to sám vzkázal přes média. Vstal jsem takhle jednou ráno, uprostřed našeho drobného sporu a ještě jsem si ani nestihl třikrát odplivnout směrem k severovýchodu, první věc, co ráno dělám, a už mi volá redaktor nějaký televize, co já na to, že Honza Zahradil mluvil s předsedou. Musím vám říct, nebylo mi do zpěvu. Pan profesor určitě nebyl z mého výstupu v tom pořadu pro web Reflexu nadšený. Trošku jsem doufal, že se to k němu nedostane. No, proplakal jsem dopoledne.

To není, jako když někam volá Foldyna. Ten volat panu profesorovi, nedovolá se ani sekretářce. Ale Honza Zahradil, to je jiná. Od toho dne nemluvím sprostě a makám na sobě. Co se ve straně odehrává ohledně mé případné kandidatury, nevím. Myslím, že nic zásadního. Bylo by divné, kdyby tak výrazný a v komunálu úspěšný starosta nedoplnil někde dole kandidátku v regionu a nezkusil to. Jsme demokratická strana, když dostanu nominace od oblastí, co bych jako chytrý, poctivý a perspektivní politik nekandidoval do Sněmovny. Vždyť je to v zájmu nejen strany, ale především České republiky.

Myslím, že je tam jen drobná obava, abych výrazně neuspěl v souvislosti s naším očekávaným převzetím odpovědnosti. V takovém případě bych se také mohl stát, já nevím, ministrem zahraničí a ten by neměl nadávat sprostě. Víte, o mně se v nejužších kruzích strany samozřejmě ví, že svou vadu řeči a neschopnost mluvit spisovně jen předstírám, ale já mám fakt problém s těmi bolševiky. Já jak vidím placeného udavače StB Vojtu Filipa, tak chci říct „čau falmere, ty vlastizrádná děvko“, prostě normálně, jak je zvyklý na ulici, ale ze mě vyletí automaticky „svině“. Nejde to bohužel léčit, má to hodně jinak chytrých lidí, kteří prostě při svém morálním kodexu a vrozené čestnosti a statečnosti neumějí komunisty jinak častovat. Ale to bych zase došel k tomu, že tyhle bolševické podlidi hodné pomočení hrobu prostě nelze v diskusi vůbec akceptovat. Leda by místo ramen klečeli v rohu a činili pokání.

Už aby bolševici vymřeli, to vám řeknu. Snad se dožiji dne, kdy bude Vojta Filip odsouzen za jednání v zájmu cizí moci na dvacet let. Jako odpůrce svazků gayů a leseb by to neměl za katrem lehké, což bych mu moc přál. Tedy já bych mu přál šibenici nebo pracovní tábor, no prostě jako to dělali s odpůrci oni, ale to už bych chtěl moc. Je dobře, že se již ve Sněmovně nepotkáme. Komunisté končí. Já bych před něj plival a křičel na něj před plénem „ty bolševická kurvo“, a to by nevypadalo dobře. Já už nikdy nebudu mluvit ve veřejném prostoru sprostě, vyjma bolševických témat. Ono se to vyřeší. Nebudou už ve Sněmovně a během pár let vymřou. ODS se tím proto zase tak moc netrápí. ODS se nemusí trápit ničím.

Silná, sebevědomá strana, která dá zemi silného premiéra pana profesora Fialu, který bude muset, stejně jako dalších pět premiérů a ministrů financí pravicových vlád, patnáct let dávat republiku dohromady po Babišově řádění. A dost. Čtenář nám zase nerozumí.

Promiňte, proč si odpliváváte k severovýchodu každé ráno?

Boha jeho, vy nevíte, kterým směrem od Prahy je Žacléř, rodiště vlastizrádce a špíny chlapa, soudruha lžidoktora Ondráčka? Třikrát k severovýchodu a jednou k jihu. České Budějovice, kde se narodil Falmer, jsou tak krásné město, že třikrát nedovedu. Jen jednou.

Proč jste vy sám vstupoval do ODS?

Pravicově smýšlející inteligentní člověk, syn židovského obchodníka a sám živnostník může stejně volit jen ODS nebo Kalouska. Já jsem navíc demokrat, co nesnáší byrokracii a den co den děkuje za listopad 1989 a znovunabytou svobodu. Z politických proudů mi je blízký fiskální konzervatismus, nebylo co řešit.

Pár dní nazpátek jste sliboval, že se polepšíte, nebudete mluvit sprostě a celkově se budete snažit chovat jako důstojný kandidát do Poslanecké sněmovny. Nemáte strach, že tím ztratíte to nejzajímavější? A proč by vůbec lidé měli na lístku ODS kroužkovat jméno Pavel Novotný?

Jen tím získám, jsem příliš hrubý, a to by poslanec být neměl. A kroužkovat mě nikdo nemusí. Jsem týmový hráč, co bude podporovat naše kandidáty na volitelných pozicích. Je mi navíc hloupé na to odpovídat, váš čtenář to bude brát jako absurdní výplody a každý příčetný čtenář, které nemáte ani v řádnu jednotlivců to ví – pane redaktore, jsem schopný, osvědčil jsem se na místní úrovni, nekradu a mám zjevný potenciál stát se významným politikem. K tomu jsem pohledný, vtipný a statečný. Vidíte ty oči? Vy to jako heterosexuál tak neoceníte, ale těma já kosil diskotéky zamlada. Jednou budu vzorový premiér.

Před pár týdny jste v Řeporyjích odhalili pomník generála Vlasova. Co se kolem něj zatím odehrává? A nemáte strach, že tím své Řeporyje spíše ohrozíte, když se z něj stane v uvozovkách „poutní místo“, ať už pro fanoušky, nebo pro odpůrce?

Nebudu odpovídat. Váš čtenář je jitrnice, která je přesvědčená o tom, že jsem si pomník vlasovců vymyslel a prosadil jako provokaci. Kdybych odpověděl, že je jedno, co se stane, já prostě plnil manažersky vůli projevenou usnesením zastupitelstva, tedy vůli lidu. Řeporyje chtěly připomenout pamětní deskou vlasovce. Byl bych špatným starostou nezprodukovat to, nebo se zaleknout zastrašování z východu.

Generál Vlasov a maršál Koněv. Dva sovětští důstojníci, o kterých se mluví. Jak je vnímáte jako historické postavy?

Mimořádně kontroverzně Vlasova, a co se Koněva týče, na toho pomyslím a zvracím. Vlasov byl blázen a povstalcům zrovna dvakrát pomáhat nechtěl, proto o něm není zmínka. Co se Koněva týče, škoda že vaši čtenáři umějí na internetu najít jen vás, Facebook Vyvadila a porno. Odkázal bych je na Wikipedii a zadání hesla Koněv. Nejhorší vojevůdce v dějinách SSSR, lidská zrůda nehodná hrobu, natož sochy. Dejte pokoj.

Koněvův pomník v Dejvicích byl postavený zhruba v době, kdy vy jste se narodil. V listopadu 1989 vám bylo necelých devět let. Jak zpětně vzpomínáte na předlistopadový režim pohledem osmiletého kluka?

Nezapomenu na svou cestu do Rakouska, kam jsem jako šestiletý směl jet sám vlakem k příbuzným. Náraz to byl veliký, pořád vidím ten mrazák plný Algidy. Jinak jsem režim nevnímal jinak, byl jsem dítě. Mě v osmi zajímaly jen šach, Jaroslav Foglar a Slavia Praha. Z dnešního pohledu si uvědomuji, že nejlepší na té době bylo, že Iveta měla tolik práce, že neměla čas věnovat se alkoholismu, Václav Havel byl v životní formě jako spisovatel a Babiš byl v Africe, nikoli v Kramářově vile.

Jinak listopad vnímám jako sice zásadní společenskou změnu od zla k dobru, ale souběžně promarněnou příležitost postavit komunistickou stranu mimo zákon a čelní představitele KSČ vláčet tribunály a nejhoršími doživotními kriminály. Podívejte, jak je ta svoloč dnes hubatá. Jak nemá člověk přát někomu smrt, když ještě neumřel Vojta Filip? Ale já mu ji stejně nepřeju, tedy přeju, ale ne teď. Teď se musí dožít toho, až se ze mě stane ministr zahraničí a z pana profesora Fialy premiér.

Mimochodem, proč právě „koště“? Po vaší debatě s Foldynou to lidé rozebírali, co to znamená. Všiml jsem si, že jste tak říkal i lidem, se kterými jste bojoval ve svém „bulvárním“ období. Má tohle označení nějaký hlubší význam?

Nemá. Jarda Foldyna je koště, tak mu tak říkám. Ale to vy, spořádaní občané, kteří nejsou recidivisté jako já, často z neznalosti argotu galerky nechápete. Jarda Foldyna je v zásadě prodejná děvka, ubožák a prospěchář – amatér, který je v zásadě pro smích. Bytost, která nemůže být respektována pro svou celkovou nuznost, zbabělost a tupost. Jarda je prostitutka. Ve vězení by mi posluhoval a občas mi za cigáro zatančil v dámském přestrojení. Jarda je prostě koště, ale muklové mu budou říkat také konina, kunďák, močka, puckoš a tak. Ve společenské hierarchii výkonu trestu, ale i obecně neexistuje nižší kasta než Jarda Foldyna – koště.

Ivan Hoffman v Českém rozhlasu řekl, že celá kauza s Vlasovem a Koněvem mu z vaší strany přijde jako snaha provokovat a předvést se jako rebel. Připadáte si jako rebel?

Nikdy jsem nechtěl provokovat Rusko. Ivan Hoffman představuje pro mě jako pro posluchače ČRo velké zklamání, jeho obrat v posledních letech nechápu, asi stárne a už mluví z cesty, nevím. Jako rebel si ovšem připadám.

Zároveň Ivan Hoffman dodal, že on by si s policejní ochranou nepřipadal jako rebel, ale jako bačkora, která neumí nést důsledky svých činů. Neřekl tedy, že jste ochranu neměli dostat, ale že on by byl naštvaný a styděl by se, kdyby ji měl. Cítíte to taky tak?

Proboha, co na to mám říct čtenáři Parlamentních listů, který žije v bludu, že jsme ochranu nepotřebovali, zavinili jsme si to všechno sami a prosili o ni. Jsem vázaný mlčenlivostí a je to jedno, stejně bych to neřekl, zbytečné házení perel pravdy sviním, pane. O moje pocity navíc vůbec nejde. Čert vem nějaké tři pražské, slušné, nebojácné komunální politiky.

Mně je smutno z toho, že tady Hrad jedná dlouhodobě v zájmu Ruska a Číny pokaždé, když dojde na střet a utahuje si u toho z vlastních, našich tajných a bezpečnostních složek. Že premiér rozkrádá zemi a je k prezidentovi servilní a k těmto věcem netečný. Že vláda je opřena o komunisty. To je problém.

Pavel Novotný, DiS.

  • ODS
  • Největší miláček čtenářů nejnedůvěryhodnějšího webu v Evropě
  • starosta městské části

Momentálně jste také trestně stíhán kvůli poslanci KSČM Zdeňku Ondráčkovi, o kterém jste napsal, že by měl viset. Vy sám jste nedávno na Reflexu měl říct, že víte, že prohrajete, tedy budete odsouzen, ale aspoň z toho uděláte show. Vy už ze svého minulého působení českou justici celkem znáte. Nemáte strach, že vám toto pojetí obhajoby jako show před soudcem či soudkyní spíše uškodí?

Na svém výroku, že vlastizrádci by se měli věšet, a na tom, že pan Ondráček je bolševická svině, trvám. Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí.

Půjdu si statečně pro trest, Jana Husa za pravdu upálili. Podstatné je neodvolat a před soudem zopakovat, že soudruh lžidoktor Zdeněk Ondráček jednal na Donbase v zájmu cizí moci, v rozporu se svými pravomocemi a zradil zákony země, na které přísahal, a protože je to zároveň lhář a podvodník, jedná se o svini všech sviní, co mlátila ženské na Václaváku pendrekem a dodnes jí to připadá v pořádku, moment, vypněte to na chvilku, jdu se vyzvracet, prosím vás, už mi to lejno nepřipomínejte, víte, co stál ten kaviár, co teď vyzvracím?

Taky jste v nedávném rozhovoru s Čestmírem Strakatým mluvil o tom, že do Poslanecké sněmovny chcete i kvůli imunitě. To byl vtip, nebo opravdu chcete této možnosti „ochrany“ využít?

Pane redaktore, já chci do Sněmovny, protože je to v zájmu strany, republiky a svým způsobem i Evropy. Chci jako inteligentní, znalý politik projevit v několika ohledech zákonodárnou iniciativu. Mě imunita nezajímá. Mě zajímá speciální zákon říkající, že komunisté jsou zakázané svině a Václav Havel, přestože teprve bude svatořečen, musí mít bustu, sochu nebo lavičku v každém sídle nad sto obyvatel. Rád bych ve Sněmovně sloužil národu, ne hledal imunitu.

Pane, já nejsem Andrej Babiš, nekradu, nelžu a neudával jsem lidi Státní bezpečnosti jako on, Vojta Filip a další zrůdy, které masově volíme namísto toho, abychom si soudně řekli, jsem debil, který tomu nerozumí, tedy než volit SPD, ANO nebo komunisty, zůstanu doma, případně zeptám se někoho moudrého ve svém okolí, koho mám volit.

Pane starosto, vy si vážně věříte, že současné preference dávají ODS výhled na to, že bude předseda Fiala sestavovat vládu?

Profesor Fiala! Pane redaktore, politik nemá lhát, proto neodpovím. Přece neřeknu, že dobře vím, co bude a proč blaničtí rytíři nevyjeli v den, kdy se stal Miloš „česko-ruská ambasáda“ Zeman prezidentem a Babiš vládcem všehomíra. Musel bych říct, nevyjeli proto, že příští vládu sestaví estébák s komunisty, kteří o prsa projdou, a s SPD. Vojta Filip bude ministr zahraničí, Okamura školství a Babiš se nakonec stane prezidentem.

Ale co už, hlavně že jednoho dne vychcípají ti bolševici, mám zdravé děti a Řeporyjím se daří jako nikdy. Ono bude zase dobře a jednoho dne se probudíme do světa, který bude celý ódéesácký. Ale to vašim čtenářům co? To vašim nebohým čtenářům říkat nebudeme. Smím ještě něco dodat?

Ale jistě.

Rád bych prohlásil, že přestanu ve veřejném prostoru mluvit sprostě, vyjma debat o komunistech, a začnu chodit na logopedii. Brzy budu člověk vyžadující noblesu, pravý opak prvoků dole z diskuse pod článkem, slibuji to svým voličům a lidem, kteří ve mně věří. Ale to je vedlejší, to hlavní, co chci na závěr říct, je, že Vojtěch Filip a Zdeněk Ondráček jsou prolhané, bolševické svině!

A Foldyna je koště! Nezlobte se, nechci provokovat, ale chci se moci podívat i dnes pyšně na své děti a do zrcadla. Moment, nevypínejte to ještě!! Ať žije Havel! Smrt komunismu! Luzar je debílek! Konvička je blbeček a smrdí! Pan profesor Petr Fiala je slušný člověk a byl by skvělým premiérem! Pravda, láska a vážený pan starosta Pavel Novotný zvítězí nad lží a nenávistí!

A vyřiďte těm pitomcům, co si na mě otevírají v diskusi hubu, že jednoho dne rozpustím radu ČT a zintrikuji to tak, že v ní budou sedět jen lidé, které odkývou Michal Kubal, Marek Wollner a Václav Moravec! Děkuji za váš čas a opětovně projevený zájem, konečně zase po čase něco, co se v té záplavě sraček na Parlamentních listech dá číst.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Jakub Vosáhlo

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Senátní diplomacie“ očima poslance Kobzy. Nepěkná slova. Fischer a pokus o státní převrat?

18:03 „Senátní diplomacie“ očima poslance Kobzy. Nepěkná slova. Fischer a pokus o státní převrat?

Turné na podporu výběru finančních prostředků a propagační výdělečná akce. Tak pojmenoval návštěvu S…