Peklo pro lidi v sousedství Kliniky. Migranti, přepadení, znásilnění a krádeže. Stropnický vydírá Babiše. Trapnost a hanebnost, říká občan Žižkova

15.04.2016 10:31

ROZHOVOR Stanislav Jánský má trvalé bydliště na Praze 3 již 16 let a bydlí jednu minutu chůze od takzvaného sociálního centra Klinika, které provozují lidé navázaní na autonomistické, anarchistické a squatterské hnutí. Hovoří o tom, co prý vše hrozí obyvatelům v okolí centra a jaké je politické pozadí věci.

Peklo pro lidi v sousedství Kliniky. Migranti, přepadení, znásilnění a krádeže. Stropnický vydírá Babiše. Trapnost a hanebnost, říká občan Žižkova
Foto: Hans Štembera
Popisek: Solidární pochod za zachování centra Klinika, kterému Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových odmítl prodloužit smlouvu

Anketa

Který sousední národ máte nejraději?

3%
4%
83%
hlasovalo: 12223 lidí

Uplynul další měsíc a obyvatelé Kliniky na Praze 3 onen objekt stále obývají. Co tomu jako soused objektu říkáte?

Ta situace začíná připomínat špatnou grotesku. Nejprve se Andrej Babiš zalekne odporu místních občanů a anarchisty z objektu formálně vypoví, aby se do hry vložil jím ovládaný magistrát, který na základě vydírání předsedy Strany zelených začne uvažovat o koupi objektu a darování ho anarchistům. Magistrátní koalice pravdoláskařských stran ANO, ČSSD, zelených, KDU- ČSL a Pirátů tak klidně vyhodí desítky milionů korun, jen aby se hrstka anarchistů měla dobře a mohla vesele podporovat příchod muslimských imigrantů. Že tím udělají obyvatelům okolí ze života peklo, je přirozeně nezajímá. Mezitím si tam anarchisté vegetují nelegálně dál. Co by se asi stalo běžnému občanovi, kdyby se rozhodl, že zákony, které se mu nelíbí, prostě nebude dodržovat?

Peklo? Jak to myslíte?

Pokud anarchisté Kliniku dostanou od magistrátu, tak je to přirozeně povzbudí v jejich hlavní aktivitě. Tedy podpoře muslimské imigrace do České republiky. Oni tuto aktivitu z důvodu velkého odporu veřejnosti dočasně utlumili. Ale jak budou mít Kliniku zase pevně v rukách, opět se k ní vrátí. Co se stane, až se z Kliniky opět stane centrum muslimských imigrantů? Jak vidíme v Německu nebo Rakousku, velmi významně se zvýší kriminalita v okolí. Běžná budou přepadení, znásilnění a krádeže.

To přirozeně také povede k výraznému poklesu cen nemovitostí v okolí. Takže jestli si někdo koupil v okolí Kliniky byt třeba za čtyři miliony, tak najednou bude mít onen byt hodnotu mnohem nižší. Kdo by se do takové čtvrti chtěl asi stěhovat? Celé okolí tedy výrazně zchudne. To opět vidíme po celé západní Evropě. Nedávno mi jeden známý z Bavorska vyprávěl, že teď jezdí s manželkou na dovolenou do ciziny, aby se nebáli večer vyjít na ulici nebo si sednout do venkovní kavárny. V řadě německých měst to již prý z bezpečnostních důvodů nejde. Tak chtěl prodat dům a odstěhovat se, ale on ho najednou nikdo nechce koupit. Má totiž nedaleko azylantský dům. Nevidím důvod, proč bychom něco podobného měli chtít i u nás na Žižkově.

Jak jste přišel k té částce desítek milionů?

Velmi jednoduchým výpočtem. Jedná se o pozemek zhruba tři tisíce metrů čtverečních a 1000 metrů zastavěné plochy. Budova je v naprosto dezolátním stavu, buď bude muset následovat velmi nákladná rekonstrukce, nebo demolice a nová stavba. Při podobné velikosti jsou to desítky milionů. A to, i kdyby stát převedl na magistrát onu nemovitost bezúplatně. Ony pohádky, jak anarchisté opravují objekt svépomocí, jsou ze sféry fantazií. Vždyť většina z osazenstva Kliniky nikdy v životě nic pořádného nedělala a nedokázala by ani postavit chlívek pro kozu. Natož opravit dům, který je v havarijním stavu.

Navíc když bude budova v majetku magistrátu a ten ji bude zřejmě zdarma anarchistům pronajímat, tak bude za budovou zodpovědný a ta bude tedy muset splňovat všechny předpisy a normy. A to znamená plnohodnotnou rekonstrukci, nebo novou stavbu a to jsou ony desítky milionů. Obzvlášť když víme, jak magistrát umí hospodařit.

Magistrát ale argumentuje, že se jedná o potřebné komunitní centrum, které má sloužit svému okolí...

To jsou takové řeči. Jen se podívejte na program Kliniky. Tak třeba: Feminismus potřebujeme, nebo školení pro aktivisty, kteří jedou pomáhat ilegálním muslimským imigrantům v hladkém příchodu do Evropy. Tohle je komunitní program? Nebo snad Češi ze Žižkova budou chodit na kurzy romštiny nebo češtiny pro cizince? To vše jsou jen líbivé fráze, které mají zastřít podstatu skutečné činnosti Kliniky a tou je podpora neomarxistických sil a imigrantské invaze.

Co by podle vás tedy v objektu mělo být?

Léta to bylo místními hojně využívané zdravotnické zařízení a nevidím důvod, proč by se tam zdravotnické služby nemohly zase vrátit. Pak by o přínosu pro okolí evidentně nebylo pochyb a v okolí by byl klid a pořádek.

Klinika dostala Cenu F. Kriegla od Nadace Charty 77. To je přece významné ocenění...

Spíš to ukazuje, že se z Nadace Charty 77 stala neomarxistická agitka. Dát podobnou cenu skupině, která je v objektu protiprávně a navíc se otevřeně účastní řízené imigrantské invaze proti zájmům většinového obyvatelstva, považuji za trapnost a hanebnost. Škoda mluvit.

Vy myslíte, že imigrantská invaze je někým řízená?

Nepochybně. Nebo myslíte, že nějaký Afghánec, který až do loňského roku žil v nějaké horské vesnici a v životě nebyl ani v Kábulu a nemá žádné vzdělání ani majetek a umí jenom paštúnsky, se sám od sebe rozhodne a vydá na drahou cestu tisíce kilometrů? Kde by na to vzal peníze? Jak by se cestou domluvil? Nebo vám připadá normální, že na cestě jsou vesměs jenom mladí muži, kteří ale vždy cestou odhazují všechny cestovní potřeby jako spacáky a deky, protože ví, že na ně na dalším stanovišti čekají další?

Když všude po cestě jsou nachystané armády placených neziskovkářů, které jim poskytují logistickou a finanční podporu. Koneckonců podívejte se, jak se oni „chudáci uprchlíci“ nyní chovají na řecko-makedonské hranici. Myslím tím jejich násilné pokusy o proražení hranice do Makedonie, to nejsou žádní před válkou prchající chudáci, ale zkušení násilníci s vojenským výcvikem.

Případ Klinika se přesunul do nejvyšších pater české politiky. Ke Klinice se vyjadřuje skoro každý, naposledy dokonce prezident Zeman. Ten řekl, že v Klinice se připravují demonstrace právě s cílem zapálit auta...

Ukazuje to, že ono zaklínání se „odporem k establishmentu“  za strany okupantů Kliniky je jen šaškárna pro média a póza pro ty naivnější a hloupější příznivce Kliniky. Naopak vedení Kliniky je s politickým establishmentem velmi úzce spjato.

V pozadí Kliniky stojí přední postavy neomarxistických globalistických „elit“. Ty pro své plány potřebují  podobné kliniky a jejich obyvatele – hloupé naivky. Takové „užitečné idioty“, kteří za ně budou dělat špinavou práci. Pánové Dienstbier, Hollan, Stropnický nebo šéf nějaké etno-neziskovky nebudou zapalovat auta, fyzicky napadat opozici či organizovat na Balkáně hladký příchod imigrantských hord přece osobně nepůjdou. To je pod jejich úroveň...

Od toho jsou přece ti „dělníci“ kulturní revoluce. Zaměstnanci neziskovek na nejnižších pozicích, studenti gender studies a jiných humanitních pseudooborů. Což je přesně řadové osazenstvo Kliniky. Které doufá, že se vlísá do přízně svých šéfů a ti je později vezmou mezi sebe. Jenže ve své naivitě nechápe, že podobnými kolaboranty pohrdá ze všeho nejvíce jejich vedení. Které je časem odkopne a vymění za mladší. Ostatně již pouze chybí, aby Kliniku začal finančně podporovat nějaký George Soros.

Vy myslíte, že se to stane?

Bylo by to vlastně logické. Základní rozdíl mezi marxistou a neomarxistou je vztah k majetku. Zatímco marxista alespoň formálně usiluje o sociální rovnost a přerozdělování bohatství mezi chudé, neomarxista chce být naopak sám bohatý. Proto také vidíme, jak se různí neomarxističtí výtečníci tak rádi přátelí s miliardáři. Neomarxisté jsou rovněž pro přerozdělování bohatství, ale do svých kapes. Jen se podívejte třeba na byrokraty EU. To jsou obrovské platy, luxusní kanceláře, pobývání v luxusních hotelích a mejdany v drahých restauracích či lety zásadně první nebo business třídou. Sám si vzpomínám na jeden ranní pracovní let z Prahy do Bruselu, kdy ekonomická třída byla plná manažerů a podnikatelů ze soukromých firem a business třídu okupovali úředníci EU. První třída tehdy v letadle nebyla.

Proč podle vás současné evropské politické elity unisono podporují příchod muslimských imigrantů?

Zastupitelská demokracie je v celosvětové hluboké  krizi. Ve všech zemích se postupem času vytvořila politická třída, která má své vlastní zájmy a ty jsou velmi často v rozporu se zájmy jejich země. U nás je teď móda kritizovat Rusy nebo Číňany, že jsou to nedemokratické režimy. Ale, upřímně řečeno, jejich vlády dělají pro své občany v otázkách zásadní bezpečnosti více než vlády na Západě. Nebo si dovedete představit, že by Rusové nebo Číňané dovolili do své země masovou muslimskou imigraci, která by jejich občany a země smrtelně ohrožovala? Já ne.

Co tím myslíte?

Anketa

Co soudíte o nových návrzích Evropské komise na trvalé přerozdělování uprchlíků?

hlasovalo: 23691 lidí
Podle mě post-demokracie přechází do další fáze. Kdy jisté demokratické procesy jako třeba volby ještě formálně ze setrvačnosti probíhají, ale mají pouze formálně potvrzovací a propagandistickou úroveň. Ve skutečnosti má vládu v rukách nikým nevolená skupina takzvané občanské společnosti. To je nepsaná koalice neomarxistických politiků, předáků neziskovek a různých nadnárodních institucí (EU, OSN a podobně) a médií. Jde o přechod k určitému typu totalitární společnosti na celoevropské úrovni; a to my Češi již z minulosti dobře známe. Jen s tím rozdílem, že nyní se opět jedná o fyzické bytí, či nebytí celého českého národa. Obávám se, že teď nastane fáze pokusů o likvidaci autentické opozice, která zde přirozenou cestou zdola vznikla.

Ale u nás snad ještě k fyzické likvidaci opozice nedochází?

U nás jsme zatím ve fázi, kdy se establishment snaží odpůrce zastrašit cestou kriminalizace. K tomu slouží všechna ta šílená „anti hate“ a „antidiskriminační“ legislativa implementovaná z EU. Cílem politické třídy je na pár exemplárních případech ukázat, že každý, kdo se režimu postaví, půjde do vězení. Viz nedávná obvinění šéfa Bloku proti islámu Konvičky. Ostatně de facto politické procesy zde již máme řadu let. Jelikož se ale většinou jednalo o příslušníky nižších vrstev, tak o tom nikdo nevěděl. Navíc se to propagandisticky schovalo pod boj proti „neonacistům“.

Tohle ale mají již země jako Švédsko, Anglie, Francie  a podobně dávno za sebou. Tam je kriminalizace a profesní likvidace politických odpůrců již naprosto běžná záležitost. Tak si říkám, když tady ty pravdoláskařské skupiny pořád křičí o „západní orientaci“, zda si to vůbec uvědomují. Pokud vím, tak aktuálně je veden politický proces proti šéfovi největší holandské opoziční politické strany Geertu Wildersovi za to, že se zeptal svých příznivců, zda chtějí v Holandsku méně Marokánců. Stejné politické procesy vidíme proti předákům hnutí Pegida Bachmanovi a Festerlingovi. Opět za jejich zcela běžné politické projevy. Ale i ve Francii, Švédsku a tak dále.  Vše podle Orwellova hesla: „Všechna zvířata jsou si rovna, ale některá jsou si rovnější.“

Jak si myslíte, že to s Klinikou nakonec dopadne?

Já doufám, že nakonec  zvítězí zdravý rozum. To znamená, že stát nemovitost buď začne sám provozovat třeba ke zdravotnickým účelům, nebo ji prodá investorům ze soukromého sektoru, kteří ve zdravotnictví podnikají. To by byla ideální situace. V naší čtvrti by opět zavládnul klid a mír. Važme si toho, v jakém dobrém stavu ještě naše země je, a události z okolních zemí nám buďtež varováním.

A co budete dělat, pokud  nynější obyvatelé Kliniku opět dostanou do užívání? Odstěhujete se?

Ne, to by bylo gesto zbabělce a kapitulace. Já mám  na Praze 3 trvalé bydliště již 16 let a nevidím důvod, proč bych se měl nechat vyštvat nějakou anarchistickou bandou. Konec konců komunální volby jsou každé čtyři roky. A kdo bude na magistrátě za tři roky, teď nikdo neví.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Lukáš Petřík

Jaroslav Doubrava byl položen dotaz

Co si myslíte o Putinovi dnes?

Pořád si myslíte, že svou nesmyslnou válkou zahraňuje tisíce životů? Jakých? Vždyť denně akorát zbytečně kvůli Putinovi umírají lidé. Víte, že ruské agresi padl za oběť už i český občan?Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na toto Rusko vsází. Zprávy o Číně, 1. světová. Zaorálek varuje Západ

4:46 Na toto Rusko vsází. Zprávy o Číně, 1. světová. Zaorálek varuje Západ

Masivní vyzbrojování Ukrajiny nemusí vést k jejímu vítězství nad Ruskem, ale totálnímu zničení a nem…