Digitalizace je jednou z priorit vaší strany. Jak si ale poradit s rizikem potenciálního úniku dat a jejich zneužití?
Primárně chceme, aby se stát naučil zacházet s daty svých občanů. Aby existovala kontrola již v existujících nastaveních, jako má například vojenská kontrarozvědka či BIS. Jde o přístupy k velmi citlivým datům a ta unikají díky lidským chybám. To se nesmí stát. Stát musí neustále ochraňovat více a více informací. Vy ty informace státu poskytujete ve formě formulářů, daňových přiznání a tak dále.
Cíle digitalizace?
Rozhodně by digitalizace neměla znamenat to, že na vás navalí další povinnosti ve smyslu poskytování dat. Mělo by se skutečně jednat o ulehčení práce těch lidí. A pokud i moji sedmdesátiletí rodiče umějí obsloužit internet, není důvod, aby v budoucnu prostřednictvím nějaké zašifrované komunikace nemohli komunikovat s úřadem a museli chodit na úřad, pokud nechtějí. Státní správa by směrem k občanovi měla být tak jednoduchá jako odeslání e-mailu. Bezpečnostní rizika se dají výrazně omezit.
Jaký je váš názor na možnou cenzuru na internetu? Narážím například na to, že Facebook již nyní bude moci za zveřejňování nevhodného obsahu dostávat v Německu pokuty?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jonáš Kříž