Pokus o rozvracení republiky? Od počátku to smrdělo, říká mediální znalec o akci sesazování Zemana

22.10.2021 12:16 | Analýza

„Útok pana Vystrčila a těch dalších – Fischera, Hilšera – co tam zvolilo deset tisíc lidí do toho zbytečného Senátu, je bezprecedentní. Původní noblesa, kterou reprezentoval budoucí premiér Fiala, je značně narušena tím, co se kolem prezidenta dělo a kdo jak se vyjadřoval. Každopádně se k panu prezidentovi, k hlavě státu, nechovali slušně. To by se jim nemělo prominout. My obyčejní lidé jsme ho volili a bylo nás dost. Tak když už nemají úctu k prezidentovi, tak aspoň ať mají úctu k občanům, kterým chtějí vládnout,“ konstatoval pro ParlamentníListy.cz mediální a reklamní expert Jiří Mikeš.

Pokus o rozvracení republiky? Od počátku to smrdělo, říká mediální znalec o akci sesazování Zemana
Foto: screen iDNES.cz
Popisek: Tisková konference senátorů ke zdravotnímu stavu prezidenta

 
O prezidentovi Zemanovi jeho političtí oponenti tvrdí, že je zcela nezpůsobilý funkce prezidenta, byly i fámy o tom, že to, co podepsal, vlastně nepodepsal. Nebo že přitom nebyl schopen vnímat, co dělá. Ve čtvrtek bylo zveřejněno na tiskové konferenci na Pražském hradě video, kde je vidět, že prezident byl při smyslech a věděl, co dělá, když podepisoval dokument Radku Vondráčkovi o svolání zasedání Poslanecké sněmovny. Do jaké světla to staví argumenty jeho odpůrců? Je udržitelná jejich argumentace? 
 
„Měla by to vyšetřit policie. Jestliže oni vyvolali celou tuto atmosféru a policie řekla, že to vyšetří, zda tu není nějaký pokus o rozvracení republiky, tak teď by měla úřadovat dle hesla ‚padni komu padni‘,“ vysvětlil Jiří Mikeš, kterému od začátku na tom všem „něco smrdělo“. „Že je to dělané v takovém spěchu. Na 8. listopadu je jednání sněmovny svolané, nechápu tedy, o co jim šlo? Podle mého názoru se báli, že by prezident mohl nějak promluvit. Jestli je na tom pan prezident tak, jak ukazuje video, tak určitě by pak měl udělat nějaké prohlášení, co on si o tom myslí,“ je přesvědčen.
 
„Každopádně útok pana Vystrčila a těch dalších – Fischera, Hilšera – co tam zvolilo deset tisíc lidí do toho zbytečného Senátu, je bezprecedentní. Když byl pan prezident Havel hospitalizován, týden neřekli v které nemocnici. To všechno bylo v pořádku. Teď nemohli počkat těch 14 dní na ustavující schůzi Poslanecké sněmovny? Pořád nechápu, o co tam jde. Je to takové podivné,“ povšiml si. 
 
Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Oldřich Szaban

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

svoboda slova

Souhlasím s váma, že svoboda slova není absolutní, ale myslíte, že tím, že budete lidem nařizovat, co si mají myslet a říkat nebo spíš neříkat (narážím na to, že chcete zakázat ,,špatné" názory), že to povede k něčemu pozitivnímu? Že pomáhá něco vyřešit Foltýn, který uráží každého, kdo má jiný názor...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Moravák Koudelka: To horší posíláme do Prahy, při vzniku Fialovy vlády se to povedlo

19:59 Moravák Koudelka: To horší posíláme do Prahy, při vzniku Fialovy vlády se to povedlo

Strach z Fialovy drahoty, jeho snahy zatáhnout nás do cizí války. A přímo hrůza z důsledků politiky …