Poradce čtyř premiérů: Tahle evropská banda se nepoučí. Iracionální baba Merkelová musí jít do prdele, tvůrce daňového ráje Juncker taky

25.06.2016 8:05 | Zprávy

ROZHOVOR V Anglii převládly emoce. Zvolení brexitu je ekonomická chyba, ale Britové prostě dali najevo, jak moc se bojí uprchlíků. Nejen mohamedánů, ale i Poláků a Ukrajinců. Už toho mají plné zuby. Tak smýšlí diplomat, který sloužil v Británii, politický analytik a poradce několika československých komunistických premiérů Jaromír Sedlák. V Evropské unii, hlavně v Bruselu by podle něj teď mělo dojít k velkému úklidu.

Poradce čtyř premiérů: Tahle evropská banda se nepoučí. Iracionální baba Merkelová musí jít do prdele, tvůrce daňového ráje Juncker taky
Foto: Foto Jan Rychetský
Popisek: Výstava politických karikatur v Užhorodě, která nyní putuje po celé Ukrajině

Britové odhlasovali brexit. Co vy na to?

Před týdnem jsem se chtěl v Evropském domě vsadit jedna ku deseti, že Británie vystoupí z EU. Nikdo se neodvážil vsadit. Někteří se na mě dívali s úctou, jiní jako na blázna. Ostatně bývalý eurokomisař Štefan Füle říkal, že věří Anglii, že v unii zůstane. Jeden z největších kamarádů Petr Robejšek byl pro brexit a já se k tomu váhavě také přiklonil. A měl jsem recht.

Kdyby Britové mysleli ekonomicky, tak udělali blbost. Budou na tom totiž hůř. Budou muset obnovovat administrativu a vztahy v těch sekcích, kde to za ně kolektivně vyřizovala Evropská unie. Tam převládly emoce, což je pro mě, jako pro polomarxistu, důkazem, že Marxova sázka na všemocnost ekonomiky úplně neplatí. Britové se bojí uprchlíků. Nejen mohamedánů, ale i Poláků a Ukrajinců. Už toho mají plné zuby.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

18:00 Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

Architekt, pražský zastupitel a kandidát SPD na primátora hlavního města Prahy Milan Urban v rozhovo…