Poslanec Luzar: Socialismus dal každému jednotlivci důstojnost, o niž nás kapitalismus připravil

05.09.2017 16:11 | Zprávy

Do voleb jdu s heslem „Konec levné práce = řešení vylidňování našeho kraje“. Změna, kterou nabízíme, je o obnovení národního vlastnictví těžby surovin, přírodních a nerostných zdrojů spolu se vznikem družstevních a státních firem na jejich účelný provoz. To je i řešení pro současný těžební průmysl ČR včetně OKD, tvrdí lídr moravskoslezské kandidátky KSČM Leo Luzar. Povídali jsme si ale také o české zahraniční politice. Jak hodnotí její aktéry a kurz, který zvolili? Jaký význam má pro nás členství v řadě mezinárodních organizací? A jak zajistit bezpečnost obyvatel?

Poslanec Luzar: Socialismus dal každému jednotlivci důstojnost, o niž nás kapitalismus připravil
Foto: Archiv KSČM
Popisek: Poslanec Leo Luzar (KSČM)

Povolební aritmetika ukazuje na možnou vládu ANO, KSČM a Okamury. Je to pro vás přijatelné? Za jakých okolností?

Kdyby předvolební aritmetika rozhodovala volby, nebylo by voleb potřeba. Až po sečtení hlasů budeme znát vůli voličů. Musíme také znát konkrétní volební program případných koaličních partnerů, což znamená, že „smlouva s voliči“ je pro nás velmi důležitá. Nějaké sny, ze kterých se po volbách politik probudí a nic si nepamatuje, jsou pro nás nepřijatelné.

Strategickým cílem KSČM je socialismus, byť v moderní podobě. Kritici namítají, že socialistický systém odnaučí lidi zodpovědnosti, odnaučí je pracovat a být hrdí na to, co dělají, a učí je spoléhat se na stát. Čím byste tuto kritiku vyvrátil?

Socialismus dal každému jednotlivci důstojnost v celém komplexu chápání tohoto slova a o tu mnoho lidí přišlo. Nynější kapitalistický systém je postaven především na moci peněz, a to je špatně.

Nejvíce uprchlíků míří v Evropě právě do socialistických států, jako jsou Francie nebo Švédsko. Jak byste v případě socialistického Česka chtěl podobnému scénáři zamezit?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

18:00 Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

Architekt, pražský zastupitel a kandidát SPD na primátora hlavního města Prahy Milan Urban v rozhovo…