Pravdoláskaři jsou mentální komunisté. Dotační lobby, Svěráci, Uhdeové. Chce se mi z té chátry zvracet, účtuje brněnský pravičák

15.12.2016 4:42 | Zprávy

ROZHOVOR Brněnský zastupitel a zakladatel strany Svoboda a síla Viktor Lošťák říká, že zastánci petice za změny ve veřejnoprávních médiích se pokoušejí tato média zprivatizovat do rukou „pravdoláskařských skupin“. „Mentální komunisté chtějí mít nevolené, jen jimi samotnými jmenované komisaře v radě České televize a rozhlasu a jejich prostřednictvím definovat veřejnoprávnost po neomarxisticku,“ tvrdí Lošťák.

Pravdoláskaři jsou mentální komunisté. Dotační lobby, Svěráci, Uhdeové. Chce se mi z té chátry zvracet, účtuje brněnský pravičák
Foto: archiv V. Lošťák
Popisek: Brněnský politik a zastupitel městské části v Bystrci Viktor Lošťák

Co vám vadí na petici, která žádá vládu, aby v zákoně o ČT a ČRo omezila politické a komerční vlivy?

To, že je pravým opakem. Tou peticí se stále stejná skupina lidí jako už tisíckrát předtím, přinejmenším od doby televizní krize na přelomu let 2000 a 2001, pokouší zprivatizovat veřejnoprávní médium do rukou pravdoláskařských skupin. Divadelnické spolky, umělecké spolky a všechna ta dotační lobby, všichni ti Svěráci, Uhdeové a další mentální komunisté, chtějí mít nevolené, jen jimi samotnými jmenované komisaře v radě České televize a rozhlasu a jejich prostřednictvím definovat veřejnoprávnost po neomarxisticku.

Chce se mi z nich zvracet. Je to nová komunistická chátra, mluvící jako ta z byvší KSČ jazykem lži, ukradených významů slov, překrucování a manipulace. Banda elitářů by ráda moralizovala zbytek společnosti, chce si zpátky vydobýt v roce 1989 ztracené pozice „svědomí národa“. Běž do prdele, Zdeňku Svěráku. Tohle je 21. století, tohle měla být svobodná společnost, ne stát ovládaný kazateli, kteří si v pokročilém věku vzpomněli na své mládí a hledají novou KSČ, do které by zas rádi vstoupili.

Jak podle vás fungují veřejnoprávní média dnes?

Veřejnoprávní televize je naprosto zbytečná. Není k ničemu dobrá, a není to jen proto, že její dnešní pohled na události je cenzurovaným, manipulativním pohledem úzké názorové skupiny lidí. I kdyby fungovala sebelépe, v dnešním světě její existence nemá žádné opodstatnění. Stejně jako nemáme veřejnoprávní noviny, nepotřebujeme ani veřejnoprávní média.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: David Daniel

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

Lidovci

Když je na tom vaše strana tak dobře, jak tvrdíte, proč vám neustále klesají preference a je evidentní, že bez ODS byste se do sněmovny vůbec nedostaly?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jéžišmarjá, to není pravda, neposlouchejte Fialu.“ S Babišem velmi upřímně

10:40 „Jéžišmarjá, to není pravda, neposlouchejte Fialu.“ S Babišem velmi upřímně

„Turistická agentura byla za vlády premiéra Fialy vždycky, ale je třeba se podívat, co z těch jejich…