Předseda Soukromníků Bajer: Současná vláda chce z většinové společnosti udělat stádo ovcí. Sejdeme se na Václaváku

01.10.2015 21:21

ROZHOVOR Žijeme v babišovsko - klausovsko - zemanovském konglomerátě. Svoboda a prosperita je pouze zdánlivá. Je oklešťována neustále novými zákony, vyhláškami a regulacemi. Jsme stádem ovcí, říká pro ParlamentníListy.cz předseda Strany soukromníků České republiky Petr Bajer.

Předseda Soukromníků Bajer: Současná vláda chce z většinové společnosti udělat stádo ovcí. Sejdeme se na Václaváku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Bajer, předseda SsČR
Pane předsedo, začínáte masívní kampaň proti politice státu, který připravuje zákony směřující tvrdě a nekompromisně  proti živnostníkům, malým a středním podnikatelům a svobodě jako takové. Jakou máte konkrétní zkušenost s touto politikou v Pardubickém kraji, kde působíte? 
 
Samozřejmě, problémy, které jsou na bázi republiky, spadají i do našeho kraje. To, co my říkáme: Přílišná byrokracie se přenáší i do mého kraje. Já vůbec nemyslím ty poctivé úředníky. Ti jsou stále zahlcováni novými zákony a ty převádějí na občana nejen Pardubického kraje. Mnohokrát ho tím musí zatěžovat bohužel na neúnosnou míru. Je to velký problém.    
 
V souvislosti s dnes rozjetou kampaní, která má aktivovat občany, aby se ozvali ve prospěch své svobody, chystáte shromáždění na Václavském náměstí ve výroční den vzniku státu, tedy 28. října. Jak chcete nalákat občany?  
 
Pod ústředním heslem „Všichni jsme soukromníci“ využijeme všech mediálních možností. Budou republikové on-line pozvánky, oslovíme jednotlivé firmy, půjdou do toho třeba i cechy. Postupujeme podobně jako kupříkladu Strana svobodných občanů. V té době již bude také fungovat naše myslím výborná billboardová kampaň, takže věřím v dobrou účast.  
 
Na dnešní tiskovce zazněl i bonmot, že žijeme v babišovsko - klausovsko - zemanovském konglomerátě. Je to trefné pojmenování? 
 
Tak určitě. My to ovšem jako soukromníci pojmenováváme trochu jinak a říkáme tomu agrolevicová vláda. Ta podporuje systém pro ty, kteří pracovat nechtějí. Podporuje štědrý sociální systém. To všechno jde proti pracovitému občanovi, malému živnostníkovi a proti dobré atmosféře ve společnosti. 
 
Vyňal byste z toho triumvirátu někoho? 
 
Momentálně pana prezidenta Miloše Zemana. Třeba proto, že svými názory na aktuální evropský problém s migrací je mi blízký. Mluví velmi rozumně. Ale přeci jenom prezidentský post nemá v naší zemi výrazné pravomoce. A pro praktický chod státu nemá tak mnoho významu. 
 
Vaší vizí je takový stát, který občanům zajistí zázemí, které je bezpečné a stabilní. Při pohledu na realitu tomu tak očividně není. 
 
To máte pravdu. Naplnění ideálů z listopadu 1989 jako třeba prosperity a svobody je pouze zdánlivé. Naše svoboda je oklešťována stále novými zákony, vyhláškami a regulacemi. Současná vláda za necelé dva roky svého vládnutí prosadila nebo se chystá prosadit řadu norem, které mají za cíl zlikvidovat poslední zbytky svobody podnikání, zahubit invenci, vybudovat mocný aparát úředníků, kteří jsou díky jistotě skrytu pod státní službou všemocní, získat absolutní kontrolu nad životy běžných občanů a jejich soukromí a z většinové společnosti učinit stádo ovcí závislých na státu. To je tristní realita, se kterou je nutno bojovat. 
 

   

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Josef Petrů

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ján Čarnogurský pro PL: Za migraci může Západ. Liberalismu se bojím více než komunismu

20:40 Ján Čarnogurský pro PL: Za migraci může Západ. Liberalismu se bojím více než komunismu

ROZHOVOR „Liberalismus je horší než komunismus v tom, že míří na základní instituty společnosti jako…