Presstituti! Jako zloději kabelek. Lžete, podle toho se k vám chováme. Poslanec SPD se vrací k aféře ,,Okamura týrá novináře a skoro je nepouští na WC"

12.12.2017 6:37

ROZHOVOR „Byli jsme ukazováni s hákovými kříži a nazýváni fašisty!“ Podle poslance Lubomíra Volného z SPD byl diskutovaný přístup k novinářům na víkendové celostátní konferenci jejich hnutí naprosto v pořádku. „Určité skupiny lidí, které já nazývám presstituty, si o sobě myslí, že jsou nadřazeni občanům a také politikům.“ „My prostě nemluvíme s podvodníky a lháři, ať už se vydávají za válečné uprchlíky anebo i když se ohánějí novinářským průkazem, lhář a podvodník pro nás prostě není partnerem,“ říká Volný. Vytýká novinářům hlavně to, že si osobují právo soudit, jindy zase uplatní „mediální cenzuru tichem“. K návštěvě prezidenta republiky na jejich konferenci také uvedl: „Jestli mají Tomio Okamura a Miloš Zeman něco společného, tak to, že oni věří, že národ této země si dokáže kvalitně vládnout sám.“

Presstituti! Jako zloději kabelek. Lžete, podle toho se k vám chováme. Poslanec SPD se vrací k aféře ,,Okamura týrá novináře a skoro je nepouští na WC"
Foto: Archiv poslance Volného
Popisek: Poslanec Lubomír Volný s Tomio Okamurou a Jarkem Nohavicou
reklama

Neprůhledné paravány, u dveří ochranka. Někteří novináři popisovali, že se na konferenci SPD ani na toaletu nedostali bez „sekuriťáků..."

(smích)

Vy se smějete, ale komentátoři píší o vašem pohrdání veřejnou kontrolou, o autoritářských manýrech. Navíc, pokud už nějakého poslance SPD reportéři potkali, nechtěl se s nimi bavit. Některým jste neudělili akreditaci vůbec. Proč jste zvolili tak přísná opatření, a je to podle vás v pořádku? 

Anketa

Vadí vám, jak se Tomio Okamura chová k novinářům?

8%
92%
hlasovalo: 13947 lidí


Vzhledem k tomu, jak se k SPD chová určitá část novinářské obce, jsou veškerá opatření, která přijali organizátoři naší celorepublikové konference, naprosto v pořádku. Nemyslím si, že je dobré se chovat jakýmkoli autoritářským či elitářským způsobem. Nemyslím si, že by si měl kdokoli osobovat jakákoli práva nad rámec jiných lidí.

Určitá skupina lidí, které já nazývám presstituty, si o sobě myslí, že jsou nadřazení občanům a také politikům. Ale oni nejsou nadřazení. Chovají se k nám ne jako lidé, kteří mají právo informovat o tom, co se skutečně děje, ale jako lidé kteří si osobují právo soudit. Stavějí sami sebe do role mediálních prokurátorů, soudců a katů, přitom vše lživě vydávají za objektivní novinařinu. To ale není objektivní novinařina.

Tak, jako není normální, aby vám někdo ukradl kabelku, nebo vás mohl fyzicky napadat, stejně tak není normální, aby o vás někdo mohl lhát, lživě manipulovat s veřejným míněním a zaštiťovat se falešně právem novináře. Presstituti manipulují s veřejným míněním buď ve prospěch těch, kteří je platí, nebo žijí ve své zaslepenosti.

Je věcí každé organizace, aždého hnutí, mít nějakou mediální strategii a tu veřejně prezentovat. A my strategii máme. Akreditaci jsme neudělili proto, že o nás nepíší objektivně. Čtenáři si mohou sami rozhodnout, zda je naše jednání v pořádku nebo není a jestli je pravda to, co tvrdíme, že někteří novináři nás systematicky poškozují.

Máte nějaký konkrétní příklad?

Například povolebních 168 hodin. Krásně zhodnotili Piráty, pak byl příspěvek o nás s nápisem Cirkus Okamura. Byli jsme tam ukazováni s hákovými kříži a nazýváni fašisty. My nemáme v programu nic, co by bylo nacistického nebo fašistického. Dávají nás do spojitosti s nějakými symboly a ideologií nebo nás zesměšňují. Můj postoj k této situaci je, že tak jako s teroristy se nevyjednává, tak s pressstituty se nemluví.

A co námitka, že jde o publicistický pořad s prvky politické satiry…

Satira s hákovými kříži u popisu činnosti parlamentního politického hnutí ve veřejnoprávní TV? To není satira, to je čistá nenávist, mediální manipulace a podprahové ovlivňování veřejnosti. Pouze to potvrzuje dlohodobou snahu presstitutů kteří si v ČT zprivatizovali pořad „168 hodin“ o systematické a úmyslné poškozování našeho hnutí.

A přidám pár hodně známých případů mediální presstituce:

Dnes již legendární rozhovor naší válečné zpravodajky v pořadu pana Krause o tom jak nejen nám, ale celému světu presstituti lhali o válce v Jugoslávii.
https://www.youtube.com/watch?v=i--Q7M5_GnE&t=34s
Manipulace ČT o „statisícové demonstraci“ na Ukrajině v počátku Ukrajinské krize.
https://www.youtube.com/watch?v=_ZsBa4mVafY&t=15s
Proč nám ČT lhala tichem o agresivitě tzv. „uprchlíků“ na maďarské hranici, o tom jak používali své ženy a děti jako živé štíty?
https://www.youtube.com/watch?v=xtbFV7MEaGM
Proč nám ČT lže tichem o tom, že White Helmets jsou podvodníci a lháři a existují důkazy o jejich provázání s ISIS?
https://www.youtube.com/watch?v=3HCFol7g-FU
Proč námi presstituti manipulují, když jako zdroj informací ze Sýrie používají SOHR, jednoho jediného člověka, obchodníka s obnošeným oblečením který je presstituty citován prakticky na úrovni renomované zpravodajské agentury?
https://en.wikipedia.org/wiki/Syrian_Observatory_for_Human_Rights

Seznam národních, evropských i globálních presstitutů je opravdu dlouhý. Žijeme v období otevřené informační války proti pravdě, svobodě a demokracii – a nevede ji proti nám Moskva, nýbrž Berlín, Brusel a prozatím bohužel i Kavčí hory s podporou zejména Bakalovin gaunera Bakaly.

Svůj názor na některé novináře jste sdělili i v posledním pořadu „168 hodin“. Ten se vám zdál také zmanipulovaný?

Pokud inteligentním způsobem manipulujete jako presstitut s veřejným míněním zveřejňováním částečné, tzv „bílé pravdy“, tedy polopravdy,  je těžké chytit dotyčného novináře za ruku. To oni mají vše pod kontrolou, oni rozhodují, jak vás natočí, kde co sestříhají, jakou dají hudbu. Mohou vesele tvrdit, že nelhali.

Ale dlouhodobá, přímo křečovitá snaha postavit SPD do nějakého negativního světla, do nevhodného úhlu pohledu, je evidentní a zřejmá. Nikdy nenabízeli objektivní informace o SPD. V komunikaci s těmito lidmi se nikdy nedostaneme do diskuse o tom, proč a jak děláme politiku. Jeden ze základních momentů je, že je nezajímá náš program, naše konkrétní práce, návrhy zákonů, o co se opravdu snažíme. Přijdou vždy jen s nějakou kontroverzí, snahou o konfrontaci a nenechají nás odpovědět na otázku.

Nedávno jsem viděl v ČT mnohonásobně opakovaný záznam vystoupení, když Piráti hlasovali v referendu (mimochodem přesně dle našich návrhů, tedy bez kvóra, o čemž opět nezaznělo ani slovíčko) o osudu svého pana místopředsedy, pan místopředseda dostal prostor zhruba dvou až tříminutový, kdy mu redaktor nevstoupil do řeči ani jedním slovem. Měl možnost prezentovat postoje Pirátů, program a vyznělo to ve velmi pozitivním duchu. A tento vstup byl mnohonásobně opakován.

To se Tomiovi nikdy nestane. Oni se s námi nebaví o našem programu, o tom, co SPD určuje a definuje, ale vždy se snaží hned skákat do řeči, vyvolat nějaký konflikt a postavit nás do konfrontačního světla.

Já mám z velkých médií dobrou zkušenost a pocit z TV Barrandov, ale všimněte si, že i na ně okamžitě útočí jak mediální, tak politická mafie. Už jen proto, že dávají prostor jak Tomiovi, tak přímo zvolenému panu prezidentovi a jeho mluvčímu. Už se na ně mediální a politická žumpa vrhá a snaží se zmanipulovat veřejné mínění proti nim. Podle mě, je to jediná televize, která se snaží být opravdu objektivní a vyvážená. Jakmile si k tomu ještě pan ředitel Soukup legitimně dovolí upozornit na to, kolik má veřejnoprávní televize na svůj provoz, mediální mafie zaútočí.

Podle komentátora serveru Aktuálně.cz Jana Lipolda „SPD dostane během čtyř let ze státního rozpočtu 173 milionů. Má společnosti co vracet, ne selektovat občany“, uvedl v souvislosti s tím, že ne každý novinář se na vaši konferenci dostal. Naráží na to, že jsou politické strany financované ze státního rozpočtu, a na vaši konferenci se skládáme my všichni. A vy pak občany selektujete. Jak vnímáte tento argument?

Jako zcela účelový. Snaží se opět útočit na SPD jako na hnutí, které selektuje občany – ale my neselektujeme občany. My prostě nemluvíme s podvodníky a lháři, ať už se vydávají za válečné uprchlíky anebo i když se ohánějí novinářským průkazem, lhář a podvodník pro nás prostě není partnerem. I lidé z ČT, kteří se snažili na konferenci dostat, jsou placení z veřejných peněz.  A to tak, že prakticky nekontrolovatelně. Podle nás lžou lidu této země a my jim v tom prostě nemáme sebemenší důvod pomáhat. Necítíme potřebu jejich lži legitimizovat.

Dnes prakticky nemáme, kromě tohoto bojkotu, jinou šanci na jejich nevhodné chování poukázat. My jsme tuhle situaci nezačali. Proti nám se začala chovat mediální mafie agresivním a neobjektivním způsobem a my jsme ti, kdo se brání. Bráníme tím i voliče, díky kterým dostaneme ony peníze na svůj provoz. To díky našim voličům, a ne díky panu Lipoldovi, dostaneme státní příspěvek. Myslím si naopak, že naši voliči náš důsledný postoj vůči médiím, které považujeme za lháře, ocení. 

SPD prosazuje zestátnění České televize a Českého rozhlasu, zároveň připravuje nový mediální zákon, jehož základním principem bude vymahatelná odpovědnost za pravdivost a vyváženost na základě závazného etického kodexu. Ten by měl vycházet z toho, co si napsali před lety sami novináři, vydavatelé z Unie vydavatelů, a z tiskového zákona. Je tohle cesta, jak zajistit, aby se v médiích nelhalo?

Uvidíme. Každý zákon lze definitivně posuzovat až poté, co bude ověřen v praxi. Snad nevznikne pod tlakem politické a mediální mafie nějaký nevymahatelný paskvil. My určitě napneme všechny síly k tomu aby se tak nestalo. Jsem si ovšem jistý, že jakmile budeme prosazovat změny, které povedou k povinné objektivitě nebo k povinnosti, aby napadená strana dostala možnost se vyjádřit, mediální mafie se nedá zadarmo. A i proto, že mají neomezený přístup k finančním prostředkům a jsou nekontrolovatelní, bude to těžký a lítý nejen mediální boj. Míra protežování lidí, se kterými souhlasí nebo spolupracují na nějaké jiné úrovni, je tak očividná, že jim lidé již nevěří.

Vracíme se k tomu, co bylo kdysi. Lidé se učí číst mezi řádky a nevěřit tomu, co vidí v televizi, a hledají si alternativní zdroje informací. Kvůli nim, ne kvůli nám.Prezident Miloš Zeman na konferenci SPD uvedl i to, že mainstreamová média občas nedávají všem stranám stejný prostor. A to „je primárně způsobeno tím, že tato média byla dříve ovlivňována údernickou skupinou TOP 09 a média si ještě nevšimla výsledku TOP 09 v minulých parlamentních volbách“. Když budeme vycházet z jeho názoru, dá se možná říct, že trend ustupuje. A pak, minulou neděli se váš pan Kobza účastnil Otázek Václava Moravce...

Pan prezident Zeman opět ve svém neopakovatelném stylu uhodil hřebíček na hlavičku.

A v ČT to zase mělo klasický průběh. Pan Moravec jednoznačně vytváří ve svých pořadech náladu, aby z ní jasně vyznívalo, že jen a pouze Evropská unie je to správné, a jiné názory že jsou špatné. Co předvádí pan Telička, to je pro mě osobně dokonalá ukázka vlastizrady, preferuje zájmy Bruselu nad zájmy vlastního státu. Pan Zaorálek je také jednoznačným zastáncem další eurokolonizace České republiky.

Proč k panu Kobzovi nevzali někoho, kdo má podobné názory, aby byly síly vyrovnané? Politiků, lékařů, novinářů, umělců, kteří sdílejí naše názory, jsou plné telefonní seznamy, proč pan Moravec nevytočí jejich číslo a nepozve vyrovnanou sestavu? Člověk, který má jiné než eurokolonizační názory, je vždycky v ČT v nevýhodě. V ČT je také úplná klasika pověstné skákání do řeči těm nepohodlným. Člověk nemá šanci dokončit větu, aby nebyl přerušován tak zvanými podotázkami, které májí ve skutečnosti jediný cíl, aby nemohl dokončit odpověď, tak jak chce.

Mimochodem, dívala jsem se na váš facebook, proč jste ho měl chvíli zablokovaný?

Zveřejnil jsem fotku s kresleným vtipem z kategorie černého humoru, který útočil na muslimské teroristy a pseudosluníčkáře, kteří nám vykládají, jak máme být otevření i za cenu vlastního sebezničení. Pro mě to byl klasický černý humor, poukazující na můj legitmní islamorealistický postoj a byl jsem zablokován – jestli zasáhl sám facebook anebo naše „ministerstvo pravdy“, nevím.

Vím jen, že internet a zejména facebook přestal být místem svobody a stal se místem cenzury. Není tam přípustná jakákoli objevená kritika islámu. V okamžiku, kdy se o českou odnož facebooku začne starat tolik lidí jako v Německu, kde vidíme dokonalou ukázku cenzury na objednávku kancléřky Merkelové, bude těžké se svobodně vyjádřit na facebooku i u nás.

„My nejsme lůza, my jsme lid,“ zaznělo od prezidenta na konferenci SPD. Zeman často připomíná, že Češi nejsou národ, který by se nechal manipulovat. Zemana kritizovala řada politiků, že na celostátní konferenci SPD vůbec přijel. „Zeman na konferenci Okamurových extremistů. Po uši v té nejhorší morální špíně,“ komentoval na sociální síti například Jiří Dienstbier. Jaký je váš názor na tyto komentáře, a jak vy jste bral vystoupení prezidenta na konferenci SPD?

Začnu pozitivně. To, že první přímo zvolený prezident v historii České republiky přišel na konferenci parlamentního hnutí, které má ve svém názvu svobodu a přímou demokracii, je dokonalá symbióza toho, co symbolizuje jak Tomio Okamura, tak Miloš Zeman – a to je úcta a respekt k národu a k voličům v České republice. Jestli mají Tomio Okamura a Miloš Zeman něco společného, tak to, že oni věří, že národ této země si dokáže kvalitně vládnout sám. Že všichni Češi, Moravané, Slezané dokážeme přijímat správná řešení, pokud dojde na přímou volbu. Že první přímo zvolený prezident v historii České republiky přišel na celostátní konferenci hnutí, které má ve svém názvu svoboda a přímá demokracie je v naprostém pořádku, mělo to tak být a já jsem šťastný, že k tomu došlo.

Líbil se mi přístup jak Tomia Okamury, tak pana prezidenta, k případným názorovým rozporům. Oba se jako skuteční demokraté shodli na tom, že poslední slovo musejí mít šanci občané této země, a to byl pro mne osobně jeden z nejsilnějších a nejdůležitějších momentů naší konference.

Ale samozřejmě, že mediální presstituti přesně o tomto „zapomněli“ informovat. Včetně toho, že údajně nezávislá, veřejnoprávní ČT, prakticky zcela cenzurovala vystoupení přímo zvoleného pana prezidenta na celostátní konference úspěšného demokratického parlamentního politického hnutí. Toto je dokonalá ukázka mediální cenzury tichem, kterou tak často aplikuje právě ČT.

A negativní komentáře?

Já jsem raději pozitivní člověk. Ale z pana Dienstbiera mluví nenávist a pohrdání k českému lidu a národu. Myslí si, že je lepší a důležitější než většina Čechů, Moravanů a Slezanů.  Je pro mne typickou ukázkou eurofašistického elitáře pohrdajícího demokracií i svými vlastními voliči.

Co se týká dění v Evropské unie, za nedodržování přerozdělovacího procesu nás chtějí pokutovat, J.-C. Juncker nemůže spát, když vidí, jak špatně se daří uprchlíkům v Libyi a tvrdí, že musíme migranty pustit na své území legální cestou. Martin Schulz chce do roku 2025 vytvořit federální Evropu. Co jsou tohle za signály, co lze očekávat a jak bychom se ke všem těmto záležitostem měli postavit?

Je to pokračování sebevražedné politiky eurofašistické unie se sídlem v Bruselu, která si buď vůbec neuvědomuje globální situaci anebo tupě plní nějaké ideologické příkazy, na kterých se zasekli a vůbec netuší jak dále, co se týká tragické situace ekonomických migrantů. Ať už jsou kdekoliv v Africe, v oné Libyi, v Asii nebo kdekoli jinde, zavinily to státy EU a NATO, které zlikvidovaly několik funkčních států, které nás neměly kapacitu ani motivaci ohrozit.

V těch zemích vládly režimy, které můžeme označit za sekulární diktatury, ano, neřídily se hodnotami naší západní demokracie, ale všem nám bylo lépe, když existovaly. Libye byla funkčním státem. A byly to státy EU, které ji zničily a uvedly do chaosu. Státy EU, které je zlikvidovaly, mají dnes morální povinnost uvést tam situaci do původního stavu na své vlastní náklady. Tam kde ničili ať budují a platí to, co zlikvidovali. Ale nemají jakékoli právo nutit nás ve střední Evropě, abychom přijímali ty, které oni vyhnali z jejich domovů, abychom tady zažívali obrovské konflikty, protože vyznáváme jiné, zcela nekompatibilní  hodnoty. Ti lidé přicházejí ze států, kde minimálně desítky let vládne jen právo silnějšího, a přicházejí do zemí, které jim způsobily utrpení v místě jejich bydliště.

Pan Schulz se buď definitivně zbláznil, nebo plní nějaký ideologicky zaslepený pokyn, na kterém se usnesli lidé úplně odtržení od reality. Na druhé straně jsou tato volání dalším hřebíčkem do rakve EU a svědčí o přiblížení se rozpadu Evropské unie. My jednoznačně preferejume australský, americký a maďarský model nulové tolerance pašování lidí a nelegální imigrace. Odmítáme nelegální pokusy o legalizaci nelegální imigrace, tak jak ji navrhují Merklová a Schulz. Zastavme lodě a zachráníme lidi. Pašerákům lidí se nesmí ustupovat, pašeráci lidí patří na hodně dlouho do vězení. V okamžiku kdy ony miliony lidí v pohybu definitivně pochopí, že se do Evropy nedostanou, přestanou se o to pokoušet. Pokud budou představitelé EU vykřikovat do světa další a další pozvánky, tak se naopak  k cestě do Evropy zvednou nikoliv „pouhé“ miliony, ale desítky možná i stovky milionů těch, kteří uvěří, že je v Evropě čeká blahobyt zadarmo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Daniela Černá
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kolaps globalizace v přímém přenosu. Rozpustit Evropský parlament, navrhuje pro začátek novinář Ivan Hoffman

10:40 Kolaps globalizace v přímém přenosu. Rozpustit Evropský parlament, navrhuje pro začátek novinář Ivan Hoffman

ROZHOVOR Svět už nikdy nebude takový, jako před pandemií, řekl nám novinář a písničkář Ivan Hoffman …