V internetové Wikipedii je k vašemu jménu připsáno, že jste bývalá politička ODS, bývalá primátorka města Chomutova a od května 2010 do srpna 2013 poslankyně Parlamentu České republiky. Jinde je navíc ještě připsáno, že jste se zcela stáhla z politiky. Čím se nyní zabýváte a nestýská se vám tak trochu po hádkách ve Sněmovně?
Protože jsem aktivní člověk, ráda vidím výsledky své práce a nesnáším zbytečné řeči, tak se mi po Sněmovně ani trochu nestýská. Patnáct let jsem byla aktivní političkou, radní a primátorkou v Chomutově a poté poslankyní. Po rozpuštění Sněmovny v polovině roku 2013 a následně po mém odchodu z ODS, se politicky již vůbec neangažuji. Aktuálně spolupracuji s panem senátorem Jaroslavem Zemanem, který se ujal mých návrhů na změnu zákonů souvisejících s omezením zneužívání sociálních dávek. Nejsem člověk, co odejde od rozdělané práce, proto se mu snažím vytvořit odborné zázemí ke schválení zákonů, které jsem jako poslankyně nestihla prosadit. V současné době se věnuji podnikání v oblasti účetnictví, daní a ekonomiky, stejně jako před vstupem do politiky. Musím říci, že mi politika nechybí a už vůbec mi nechybí různé mediální přestřelky, ve kterých se někteří mí političtí odpůrci doslova vyžívali. Zvykla jsem si žít bez politiky a je mi dobře.
Když tak zpovzdálí pozorujete politické šarvátky, tak můžete z jakéhosi nadhledu hodnotit i práci vlády a ostatních politiků. Jak se vám líbí práce kabinetu Bohuslava Sobotky? Premiér má totiž po svém boku poněkud kontroverzního ministra financí a předsedu hnutí ANO Andreje Babiše, který je však zcela nepřijatelný nejen pro ODS, ale i pro TOP 09. A navíc tady máme za sebou sněmovní dohady o EET...
Politické šarvátky se nevyskytují snad jen v úřednických vládách. Spory mezi jednotlivými členy vlády se obvykle zvyšují s příchodem voleb, a to jakýchkoliv. Jakápak ale může být důvěra občanů ve vládu, která se dohaduje? Závažnější ale je, že ČSSD uzavřela spojenectví s ještě levicovějším subjektem, než jsou oni sami. Vstoupili do koalice s populistickým hnutím bez historie, s hnutím, jehož program stojí na likvidaci drobných a středních podnikatelů. Pohybuji se v podnikatelském prostředí a spousta drobných podnikatelů je velice zklamána přijetím několika opatření, jako jsou elektronická evidence tržeb a kontrolní hlášení DPH. Díky EET jsou dokonce někteří rozhodnuti úplně skončit svou podnikatelskou činnost. A co se týká kontrolních hlášení, je ostudou, že bylo uvedeno v život něco, co není ani dopracováno, něco, co přinese podnikatelům další zátěž. Běda, jak se dopustí malé chybky anebo z důvodu dovolené či pracovní cesty nestihnou opravu včas, ihned budou pokutováni. Alarmující je, že budou shromážděna data o obchodních vztazích mezi podnikateli, a tak přes veškerá ujištění mohou být tato data určitými osobami zneužitelná. Máme se zkrátka na co těšit. Stát tímto návrhem veřejně přiznává, že neumí normálně vybrat daně a vymýšlí věci, které nepřiměřeným způsobem zatíží středního, menšího a hlavně slušného podnikatele.
Nejen českou politickou scénu, ale i celou Evropu v posledním roce svírá imigrační krize. Imigranti jsou a budou pro Evropskou unii tématem číslo jedna. Šéfové EU ale minulý týden v Bruselu jednali o řešení této krize, jednání však skončilo zopakováním dosavadních plánů: je třeba udělat vše pro to, aby fungovala dohoda s Tureckem. Podle některých komentátorů ale politici EU prý věci neřeší s dostatečným nasazením a přešlapují stále na místě, přitom prý Evropu co nevidět zachvátí další, tentokráte prý již daleko silnější uprchlická vlna. Dá se s tím podle vás něco dělat? A jak na vás působí jednání politiků EU?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Olga Böhmová