Proč neplatíme z daní nás všech třeba pivařský fond? Ptá se místopředseda Svobodných

16.05.2022 11:43 | Rozhovor

„Kapři se podobně jako vláda v prvé řadě starají o to, aby jim nevyschnul rybník,“ myslí si místopředseda Svobodných Jan Dočekal o přístupu vlády Petra Fialy k rekordní inflaci. Podle jeho slov je jediným řešením výrazné snížení daní a tím i státních výdajů. „Nemám vůbec nic proti tomu, že stát inkasuje vysoké dividendy z hospodaření ČEZu, ale když už ,žere' na jedné straně, tak by mohl méně ,mlaskat' na straně výběru daní. Obojí najednou mi přijde už nemravné,“ domnívá se Dočekal, který tak odmítá i úvahy o dobrovolném zachování elektronické evidence tržeb.

Proč neplatíme z daní nás všech třeba pivařský fond? Ptá se místopředseda Svobodných
Foto: Archiv J. Dočekala
Popisek: Jan Dočekal, místopředseda Svobodných
Poslanci budou projednávat vládní návrh na úplné zrušení EET. Zástupci opozice se však snaží prosadit, aby EET bylo ponecháno alespoň jako dobrovolný nástroj. Bývalá ministryně financí Alena Schillerová argumentuje především tím, že to chtějí sami podnikatelé. Jak se k tomu stavíte vy? Byl byste pro dobrovolné zachování EET?
 
Rozhodně bych nechtěl komukoliv používání EET zakazovat. Na druhou stranu si nedokážu představit žádného podnikatele s tak masochistickými sklony, aby prodlužoval EET byť o jeden jediný den. Nevím, v čem by pro jakéhokoliv podnikatele či firmu mělo další provozování EET sebemenší přínos. Evidenčních, skladových a interních kontrolních systémů, včetně různých daňových a online aplikací, je v nabídce celá řada a je na každém ať si za své peníze provozuje to, v čem vidí největší přidanou hodnotu. Dávat státu dobrovolně informace jaké zboží a za kolik prodávám, nemá žádný smysl, naopak je zde velké riziko úniku informací a zneužití v konkurenčním boji. Paní Schillerovou v tomto, a nejenom v tomto, případě podezírám z účelového šíření lží a nepravdivých informací. Kde jsou ti její podnikatelé? A mohl bych je vidět? 
 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

12:30 „Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

Podpora stávky v České televizi ze strany odborového předáka Josefa Středuly? „V rámci ČMKOS působí …