Rusko bude náš spojenec proti muslimům, kteří chtějí vládnout světu, říká plukovník Dubec, který prošel RAF

29.04.2015 8:26 | Zprávy

70 LET OD KONCE 2. SVĚTOVÉ VÁLKY Je třeba zachovat klid a vše brát s nadhledem. Rusko sice jde na ostří nože, ale stane se velkým spojencem Evropské unie a USA ve chvíli, kdy pochopí hrozbu radikálního islámu. To říká veterán druhé světové války, plukovník Alois Dubec, který bojoval s italskými partyzány a pak prošel výcvikem u Royal Air Force (RAF).

Rusko bude náš spojenec proti muslimům, kteří chtějí vládnout světu, říká plukovník Dubec, který prošel RAF
Foto: luhacovice.cz
Popisek: Plukovník Alois Dubec (ještě coby podplukovník) a plukovník Emil Boček

"Budeme se muset nějak vyrovnat s militantním islámem. Islámský stát v Iráku a Sýrii, to je nacismus. Tam jsou fanatici jako byli v Japonsku za druhé světové války kamikaze. Tam jezdí bojovat mladí lidé, což je velmi nebezpečné. V budoucnu půjde o společného nepřítele. A bude to velmi brzy. V Rusku je totiž také mnoho muslimů," vysvětluje pro ParlamentníListy.cz plukovník Alois Dubec s tím, že se hrozí dne, kdy Irán vyvine atomovou bombu. V tu chvíli prý Rusko pochopí, že je zle a musíme se mít všichni na pozoru.

Na východě zkusili hodně

"Když jsem se setkal s vojáky z východní fronty anebo třeba s Františkem Fajtlem, jenž se účastnil těžkých bojů o Ostravu, vždy jsme si říkali, že politika je zrádná věc. My, jako vojáci, to bereme s nadhledem. Na východě ale zkusili chlapci hodně," začíná s vyprávěním Dubec a v dobrém vzpomíná na prezidenta Edvarda Beneše. "Věřili jsme Benešovi i tomu, co pak udělal. Byl zrazen Francií, zčásti i Velkou Británií, z čehož se odvíjelo jeho poválečné smýšlení. O SSSR si udělal představu, že bude dobrým spojencem," dodává.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Za vším hledej peníze.“ Ševčík načrtl, proč se Pavel vnutil na summit

16:16 „Za vším hledej peníze.“ Ševčík načrtl, proč se Pavel vnutil na summit

VHLED MIROSLAVA ŠEVČÍKA V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se poslanec Miroslav Ševčík vyjadřuje k …