Seď doma a šoupej nohama! Komentátor vystoupil proti Emmě Smetana kvůli „indoktrinaci dětí“

01.10.2021 17:45 | Rozhovor

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA „Slaboduchá aktivistka z lepší rodiny Emma Smetana by měla místo indoktrinace dětí a výzev, aby šly apelovat na rodiče, prarodiče a přátele, raději sedět doma a šoupat nohama.“ Takto ostře se pustil do známé moderátorky komentátor Tomáš Vyoral za její podporu aktivistů z LGBT komunity. Vyčiněno dostali také Piráti a známý vědec Flegr.

Seď doma a šoupej nohama! Komentátor vystoupil proti Emmě Smetana kvůli „indoktrinaci dětí“
Foto: Archiv Tomáše Vyorala
Popisek: Komentátor Tomáš Vyoral

Před volbami se na voliče rozhodla apelovat i moderátorka Emma Smetana a právník a LGBT aktivista Czeslaw Walek. Smetana komentovala předvolební debaty iniciativy Jsme fér, která vyzývá, aby lidé kroužkovali kandidáty, kteří podpoří tzv. manželství pro všechny. Ve videu na Instagramu také prohlásila, že v 33 letech už jí nic nepřekvapí. Její kolega Walek poté vyzval nezletilé diváky k akci: „Pokud nemáte volební právo, tak promluvte s rodiči, s přáteli, s prarodiči, ať oni kroužkují.“ Co na to říkáte?

Anketa

Je podle vás Viktor Orbán diktátor?

6%
82%
hlasovalo: 29641 lidí
„Přemluv bábu“ opět a zase trochu jinak. Slaboduchá aktivistka z lepší rodiny Emma Smetana by měla místo indoktrinace dětí a výzev, aby šly apelovat na rodiče, prarodiče a přátele, raději sedět doma a šoupat nohama. Aby se svou uvědomělou údernickou činností nedopadla podobně jak před lety, kdy se dle mých odhadů tato do sebe zahleděná pozérka takřka zhroutila, když byla veřejnosti pro smích kvůli svému tragikomickému selfie s hořící Notre Dame. Všimněte si, jak tihle novodobí svazáci často apelují na mladé, aby přesvědčili staré. Přitom logika věci vzhledem k mladické nezkušenosti a nerozvážnosti by velela pravý opak. Jenže člověk se zkušenostmi by nuly tohoto typu poslal rovnou k šípku. Samozřejmě, ne že by s věkem automaticky přicházel rozum a moudrost – což můžeme poměrně čile vidět například v našem zcela zbytečném Senátu, ale ta pravděpodobnost je tam řádově vyšší.

Zaujal mě tah PirSTANu, který do předvolební debaty na CNN Prima News poslal proti Andreji Babišovi Víta Rakušana a „schoval“ Ivana Bartoše. Babiš byl podrážděn, „Proč nepřišel Ivan Bartoš, mohl nám tady vykládat o Krpálkovi,“ vypálil v jeden moment. Bylo to od PirSTANu moudré rozhodnutí?

Myslím si, že to nebylo vůbec špatné rozhodnutí. Zaprvé je i díky letité mediální agitce – nejen ze strany bruselsko-washingtonské ČT – dost přebartošováno. Zadruhé Bartoš a Piráti obecně jakoby snad ani nechtěli volby vyhrát a navzdory dobrému startu, se pak sami několikrát střelili do nohy. Zatřetí Bartošovy přešlapy s Krpálkem, veletoč s řízenou migrační invazí a podobně taky zarezonovaly.

Byl by Rakušan pro voliče přesvědčivější tváří než Bartoš? Šlo by ospravedlnit, že koalici vede lídr slabší ze stran?

Ono záleží, pro jaký segment voličů. Myslím, že zcela nepochybně pro některé ano. Například pro střední a starší věkovou kategorii, pro konzervativnější občany. Jakkoliv to Vítu Rakušanovi nebaštím – neb ne podle slova, ale podle činů poznáte je –  tak pro řadu lidí budou jeho poměrně slušná rétorika, umírněný diskuzní tón a schopnost rovněž vypálit poměrně přijatelné. Jinak ospravedlnit jde všechno, ale nemyslím si, že je Rakušan brán jako celkový lídr koalice.

Uskupení Trikolóra Svobodní Soukromníci si stěžuje na cenzuru. Lídryně Zuzana Majerová Zahradníková získala v předvolební debatě Primy čtvrtý nejvyšší počet diváckých hlasů, přesto však TSS není zvána do debat v České televizi, které jsou ale diváky často nejvíce sledovány. Selhává zde ČT?

Ačkoliv divácké hlasy v TV nejsou zcela vypovídající, tak diskriminace ze strany ČT je evidentní a nepřekvapivá. Ideologická linka ať ČT, nebo jejích vrchních ideologů – pardon, vedoucích redaktorů a produkčních – velí, koho zvát, a koho ne. V poslední době jsem z důvodu zachování zdravého rozumu a nižšího tlaku omezil sledování neobjektivní, a hlavně nevyvážené ČT a jejích politických aktivistů. Žádnou z debat jsem tak neviděl. Ale předpokládám, že takového bývalého fízla Šlachtu, který se podílel na pádu legitimně zvolené Nečasovy vlády, jistě s pompou a otevřenou náručí zvou. Podobně jako odjakživa protežovali představitele TOP 09 a Pirátů.

V předvolební debatě lídrů ANO a Pirátů na XTV zazněl od dalšího piráta Mikuláše Ferjenčíka návrh, jak vyřešit financování ČT. Pirátský poslanec by byl rád, kdyby na televizi směřovala část výběru daně z přidané hodnoty. Na rozpočet ČT by tak měl vliv vývoj ekonomiky. Jak tento nápad hodnotíte?

Zcela nesmyslně. De facto ze socialismu přežitý přebujelý moloch ČT, který si sám vydělává z nemalé části reklamami, by měl být spolufinancován dobrovolnými poplatky. Respektive mělo by být divákovi případně dáno na výběr, kam chce peníze poslat. Ať už jen v rámci televizí, nebo možná spíše výběr mezi televizemi, médi obecně či nějakými obecně prospěšnými společnostmi. A nemyslím tím farizeje, indoktrinátory a politické aktivisty z Člověka v tísni, Evropských hodnot, Českých elfů, Semantic Visions a podobně.

V Berlíně proběhlo „poradní“ referendum, ve kterém se 56 procent respondentů vyslovilo pro vyvlastnění bytů velkých pronajímatelů, které by se mohlo dotknout až čtvrt milionu bytových jednotek, neboli zhruba 15 % nájemního bytového fondu ve městě. Tamní voliči si od toho slibují vyřešení krize s bydlením. Co to podle vás reálně přinese?

Jak kdosi řekl, komunismus jsme s takovou vervou odkopli na východ, že se k nám vrátil ze západu. Jedna věc je jistá logika, a druhá věc je princip. A z hlediska principu, ne už tak mravního, jde o bezprecedentní záležitost, kdy – pokud k něčemu takovému dojde – pak napříště mohou být vyvlastněny byty zpočátku třeba „nácků“, pak „popíračů“ a „odmítačů očkování“... a potom už kdekoho, pak třeba i továrny, děti, cokoliv na základě jakékoliv záminky. Vyvlastnění v tomto případě – alespoň dle mého – není řešením.

Otázku vyvlastnění bytů zdvihl i pirátský poslanec František Kopřiva. „Včera se občané vyslovili v jedné zemi pro manželství pro všechny a v metropoli druhé země pro vyvlastnění čtvrt milionu bytů od největších developerů. Patříme na Západ,“ zaznělo od mladého piráta. Jsou toto podle vás známky toho, že někdo patří na Západ? A pokud ano, chtěl byste, abychom na tento Západ patřili? Jen pro úplnost dodám, že Kopřiva se za svá slova o několik hodin později omluvil a uvedl, že vyvlastňování bytů nepodporuje.

Mezi klamáním rameny se Piráti občas neudrží a vyjeví, co jsou ve skutečnosti zač. Liberálně-levicoví extremisti. Nic neříkající floskule „patříme na Západ“ je prakticky totožná s předchozí „se Sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak“. Jen se trochu otočily strany, překabátilo se, ale jistý druh osob byl a bude za každého režimu stejný. Jinak sám úplně nevím, co soudruzi myslí tím, že patříme na Západ. Mám za to, že patříme do středu Evropy, což je exaktně dáno. Nejsem příznivcem toho, abychom z jedné zadele rovnou lozili do druhé, jak se bohužel děje.

Novinář Jakub Patočka označil vyvlastňování za stejně legitimní politický nástroj, jakým je například privatizace. Co si o tomto myslíte vy?

Že Patočka je jen jeden z řady levičácky-liberálních polodementů pracujících v médiích všeho druhu. Legitimní nástroj to je – ale pro totalitu. 

Prezident Miloš Zeman podepsal takzvaný Lex Dukovany, který stanoví podmínky pro stavbu nového bloku jaderné elektrárny – bez uchazečů z Číny a Ruska. Považujete to za správný krok?

Anketa

Jste pro zákaz prodeje aut se spalovacími motory v roce 2035, jak chce EU?

1%
hlasovalo: 22335 lidí
Nepovažuji. Zejména ne ve světle trapných zahraničních zpravodajských hrátek s Vrběticemi ve stylu telenovel à la Skripal a novičok, v rámci níž velečučkař Koudelka z BIS a Hamáček s Babišem působili jako trapní maňásci interpretující pohádky, které bez jakýchkoliv důkazů měly posloužit i pro odstavení Ruska z možné dostavby. Tři výše zmínění jednali zcela evidentně v rozporu se zájmy ČR, a naopak zcela v souladu se zájmy Západu, zejména USA. Důležitá je přece zejména kvalita, bezpečnost a cena. A nikoliv jen, kdo je náš současný velký bratr a protektor. Mám pocit, že Miloš Zeman od začátku PR pandemie PR covidu v řadě ohledů zblbl. Případně z důvodu nějakých pák či závazků zblbnout musel.

Zeman je často lidmi z liberálních kruhů obviňován z rusofilství. Základy tohoto tvrzení spočívaly v minulých letech ve velké míře právě na tezi, že Zeman a jeho okolí se snaží dění v zemi ovlivňovat ve prospěch Ruska tak, aby tendr na Dukovany vyhráli Rusové. Jak si to tedy vysvětlujete nyní? A proč ti samí lidé nyní prezidenta neoslavují?

To byste se měl zeptat jich samotných. Zřejmě nejde jen o Zemanovy postoje a názory, ale o jeho osobu jako takovou.

Parazitolog Jaroslav Flegr prohlásil, že lidé po nemoci covid-19 zblbnou. „Můj průzkum ukázal, že ti, co prodělají covid-19, jsou na tom fyzicky a duševně špatně, zblbnou. Mají i horší inteligenci, schopnost se soustředit,“ uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS. Váš komentář?

Pak sám Flegr měl zřejmě covid už nesčetněkrát. Fascinuje mě, že novináři klesají stále hlouběji a hlouběji do mediálního bahna, když dokola a bez jakékoliv konfrontace s realitou dávají prostor zdiskreditovanému psychopatovi a šiřiteli paniky a strachu, který díky covidu vylezl z temné komory, kde si za nezájmu okolí užíval parazitů a své kočky, přičemž mu teď zachutnalo opojné světlo ramp.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Marek Korejs

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Expremiér s hrůzou sleduje Hlavní nádraží: Získáme prý desítky tisíc mladých Ukrajinců na práci. Spíš stovky Romů!

20:10 Expremiér s hrůzou sleduje Hlavní nádraží: Získáme prý desítky tisíc mladých Ukrajinců na práci. Spíš stovky Romů!

„Dokonalý Sherwood! Důsledek nekoordinované a řekl bych přespříliš velkorysé vítačské politiky,“ řík…