Senátor Doubrava: Vyfešákovaní mládenci „z válečných oblastí“ jdou pro dávky, krást a znásilňovat. Merkelová se musela hodně udeřit do hlavy. Z farizeje Sobotky je mi hodně nevolno

17.01.2016 14:39

ROZHOVOR Senátor Jaroslav Doubrava v týdnu zaujal svým názorem, že „hloupost Angely Merkelové již dosáhla hlouposti Václava Havla“. ParlamentníListy.cz se severočeského senátora zeptaly kromě současné migrační krize například také na premiéra Bohuslava Sobotku a informace uniklé z jeho e-mailové schránky.

Senátor Doubrava: Vyfešákovaní mládenci „z válečných oblastí“ jdou pro dávky, krást a znásilňovat. Merkelová se musela hodně udeřit do hlavy. Z farizeje Sobotky je mi hodně nevolno
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jaroslav Doubrava

Po silvestrovských útocích migrantů na ženy v Kolíně nad Rýnem slyšíme stále častěji i z Německa kritiku dosavadní imigrační politiky, kterou razí kancléřka Merkelová. Je podle vás nadále udržitelný její názor, že všechny uprchlíky z válečných oblastí je třeba přijmout?

Především jsem přesvědčen, že absolutní většina těch, kteří sem přicházejí, nejsou lidé z válečných oblastí a ti tu nemají co pohledávat. Z válečných oblastí bych na nějaký čas přijal ženy s dětmi, nikoho jiného. Ti vyfešákovaní a velmi dobře vybavení mládenci tvrdící, že přicházejí z válečných oblastí, lžou. A i kdyby byli, neměli by raději zůstat doma a postarat se o ukončení války a zabezpečení klidu ve své zemi, pro své rodiny? Už jsem řekl, že když nám Němci zabrali naši zemi a začali s vyvražďováním téměř čtyř set tisíc našich lidí, odcházely tisíce našich mladých lidí do ciziny. Utíkali ale tam, kde mohli nejdříve dostat do rukou zbraně a bojovat za osvobození své vlasti. Neutíkali do bezpečí. Tito příchozí, jak ukazují silvestrovské zkušenosti, sem přicházejí do dobrodiní sociálních dávek, přicházejí krást a znásilňovat naše ženy a dívky. Uznáte, že to s osvobozováním jejich vlastí nemá nic společného!

V České republice se k názorům kancléřky hlásí premiér Bohuslav Sobotka. V jeho uniklých e-mailech jsme se mohli dočíst, kterak se svými poradci řeší, co o uprchlické krizi říci, aby v projevu na berlínské univerzitě co nejvíce potěšil paní kancléřku. Jak se vám čtou takové postoje předsedy vlády České republiky?

Je mi z nich hodně nevolno. Ukazuje to, jakým farizejem náš premiér je. Na jedné straně nám hlásá, že je proti kvótám přijímání imigrantů, hlásá nepřekročitelné počty, které jsme schopni přijmout a potají se domlouvá jak a co má poblázněné Merkelové říci, aby jí udělal radost. A to bych chtěl vidět ty maily, které si dotyční ponechali, aby ho mohli tlačit do kouta a donutit k tomu, co by třeba ani udělat nechtěl. Řekl jsem také, že nejsem zastáncem předčasných pádů vlád, ale toto by měl být pro něho důvod k odchodu.

Zaznívají názory (například zde na webu Pavla Šafra Svobodné forum http://svobodneforum.cz/johana-hovorkova-opravdu-chceme-od-nemecka-k-putinovi/), že Angela Merkelová bude za všech okolností lepším spojencem než Vladimír Putin. Co na toto říci?

Promiňte, ale to je pěkná snůška, řekněme raději než blbostí, hloupostí! Nikdo neříká, že můžeme a chceme být bez Německa a ostatních okolních států. Říkám ale, stejně, jako každý rozumný člověk, že nemůžeme, nejen my, ale i celá Evropa, být bez Ruské federace! Ano, Německo čelí největšímu náporu imigrantů. Na zmíněném webu ale cudně mlčí o tom, že to je vina právě té opěvované Merkelové a její otevřené náruče příchozím. Naivně až hloupě si asi představovala, že přicházejí beránci toužící jen a jen po jednom – po práci. Přitom jejich, tedy německé, bezpečnostní složky upozorňují už dlouho na množství příchozích představujících vážné bezpečnostní riziko. Ostatně v rozhovorech zveřejněných s nimi na internetu jasně říkají, že budou krást a loupit. Silvestrovské události ukazují, že nejen to.

V narážce na slavné heslo Václava Havla o lásce a nenávisti dnes můžeme od řady jeho sympatizantů slyšet, že dnes hrozí „vítězství nenávisti“, a že je třeba této nenávisti čelit. Skutečně máte pocit, že hrozí „vítězství nenávisti“?

To není nenávist! To jsou oprávněné obavy o budoucnost nejen naši, ale celé Evropy. Jestli se tu objevuje nenávist, pak je to nenávist ze strany imigrantů, jejich víry, tedy islámu. A že to nejsou obavy neopodstatněné, ukazuje jejich chování, náznaky podřezávání krků, ale koneckonců i transparenty v jejich rukou a běsnění v Paříži, Londýně a jinde. Obávám se, že ani Praha daleko od projevů takové nenávisti není.

Mimochodem – v Knihovně Václava Havla si letos celý rok připomínají „rok Václava Havla“, jehož vyvrcholením má být připomínka exprezidentových osmdesátin. Přece jen, celý rok, není to už trochu moc?

Trochu dost? To je přespříliš! Doufám, že při této příležitosti tam dají k dispozici i soubor dokumentů o Havlovi. Doufám, že tam zpřístupní i internetový odkaz „opilec Havel“, aby se lidé mohli podívat a seznámit se svědectvími lidí, kteří s ním byli v úzkém spojení a pochopit, koho knihovna a nejen ona oslavuje. Upozorňuji, že je to čtení pro silné žaludky!

Vy jste v tomto týdnu napsal, že hloupost Angely Merkelové už dosahuje hlouposti Václava Havla. Skutečně se podle vás jedná o hloupost?

To by pro ní byla ta lichotivější možnost. Slyšel jsem někde, že ji musí někdo, prý Američané, držet s něčím v šachu a ona musí dělat to, co dělá. Byla-li by to pravda, pak by to bylo podstatně horší, než její hloupost. To, co jsem napsal, si ale skutečně myslím. Copak by bylo normální, aby v podstatě zrušila schengenskou hranici a umožnila ilegální příchod nekontrolovatelného množství lidí jiné kultury, jiné víry atd., a nejen umožnila, ještě je s otevřenou náručí vítala...?

Současný prezident Miloš Zeman byl naopak kritizován za slova, že „tato země je naše“. Předpokládám, že je vám tento postoj bližší, než slova Angely Merkelové, že nikdo nemá právo odpírat jiným právo být Němcem…

Víte, čím dál si říkám nakolik má pan prezident ještě pravdu. Po bezuzdném rozkrádání našeho hospodářství a naší země cizími firmami se obávám, že už nám toho moc nezbývá. Nicméně ano, s tím, jak to pan prezident myslí, plně souhlasím. Vybudovali a proti nájezdníkům ji ubránili naši předci. Stejnou povinnost vůči našim potomkům máme i my! Nevím jaké mindráky si Merkelová léčí, ale toto její prohlášení musela pronést poté, kdy se hodně ošklivě udeřila do hlavy. Proč? Už teď se ukazuje, že Německo je, ne-li za hranicí ‚stravitelnosti‘ tak na ní, s přijímáním dalších a dalších imigrantů. Je logické, že se při dalším přísunu budou šířit dál a dál do Evropy, a to by byl její konec. Ať si sluníčkáři tvrdí co chtějí. Jestliže Merkelová tvrdí, že nikdo nemá právo odpírat jiným být Němcem, pak ona nemá právo nutit ostatní státy přijímat někoho, koho jejich obyvatelé nechtějí!

Co podle vás ukázaly události v Kolíně a dalších německých městech o současné běženecké krizi?

Ukázaly, že všechny obavy, o kterých jsem říkal, jsou pravdivé. Ukazují, že obavy o osud Evropy a jejích obyvatel, vyjadřované celou řadou našich i cizích občanů, jsou opodstatněné. Ukázaly, že celá řada odborníků, ale i náš pan prezident, ukazují-li na brutalitu, neschopnost a co hůř na neochotu přizpůsobit se zdejším poměrům, mají pravdu. Ukázaly ale také – pro mne strašnou – skutečnost, že tam, kde k útokům na ženy došlo, místní orgány (viz vyjádření starostky Kolína n. R.) nevolají k potrestání viníků, ale radí ženám, že se mají od nich držet na vzdálenost ruky. To  je určitě ochránilo! Ukázalo, že ti přivandrovalci se chlubí tím, jak místní spolužáky terorizují a ti se jich bojí. Jak je možné, že se města bojí uspořádat tradiční akce ze strachu z reakcí těch hostů zvaných otevřenou náručí paní kancléřky. To a celou řadu dalšího mi tyto události ukázaly.

Ve srovnání s obdobím před rokem 1989 se často zdůrazňuje, že nyní je nesrovnatelně větší svoboda a každý může říci a napsat cokoliv. Co v této souvislosti říci na zprávy, že ve Švédsku si dva roky nikdo netroufl napsat o sexuálním násilí běženců? Nebo na nejnovější blokování facebookových stránek některých názorových skupin?

Nebuďte směšný. Copak nevidíte, že u nás je to naprosto stejné? Skutečně si myslíte, že si dnes může každý říci a napsat cokoli? Nevíte o případech, kdy si někdo troufl oponovat svému šéfovi a ‚šel‘? Nevíte o diskriminaci lidí pro politické názory? Ano, dříve šli lidé za své prohřešky do kotelen, k lopatě apod. Neříkám, že to bylo dobře. Dnes ale za takové prohřešky chodí lidé do front před úřady práce, prostě na chodník. Co je horší? Nevíte o tom, že se u nás nesmí evidovat případy trestných činů cikánů, že se nepíše o devastaci jim pronajatých bytů? Ostatně už i u nás prý došlo ke znásilnění malých dívek imigranty, a dozvěděli jsme se to ze sdělovacích prostředků? Vám nevadí ‚objektivita‘ informací servírovaných nám našimi sdělovacími prostředky, zejména ČT? Copak se u nás neblokují stránky Facebooku? A tak bych mohl pokračovat dál a dál. Ne, skutečně si nemyslím, že je to u nás jiné.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Jakub Vosáhlo

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

U Farského se to rozjelo. Foldyna odhaloval: Ti všichni si chodí „pro rady“ na jednu ambasádu

15:28 U Farského se to rozjelo. Foldyna odhaloval: Ti všichni si chodí „pro rady“ na jednu ambasádu

„Je to skvěle hrající orchestr. Orchestr bídy, rozvratu, násilí a smrti. Evropa páchá sebevraždu,“ t…