Senátor Kubera: Nečas má zřejmě informace a ví, že vláda nepadne

04.11.2012 0:01 | Zprávy

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Na kongresu Občanské demokratické strany v Brně ParlamentníListy.cz do tradiční sobotní „půlnoční“ rubriky oslovily senátora Jaroslava Kuberu. Teplický primátor je podle svých vlastních slov zvyklý chodit spát velmi pozdě a o dvanácté jeho večer obvykle teprve začíná.

Senátor Kubera: Nečas má zřejmě informace a ví, že vláda nepadne
Foto: hns
Popisek: Senátor Kubera v půlnočním rozhovoru

Pane senátore, kdybychom Vás tady na kongresu chtěli vyzpovídat o půlnoci, při čem bychom Vás vyrušili?

Asi bych četl maily, díval se na internet, nebo sledoval na ČT24 zpravodajský souhrn, ke kterému jsem se přes den kvůli sněmování nedostal. Já chodím spát opravdu velmi pozdě, takže pro mě je půlnoc teprve začátkem večera. A čtyřiadvacítku mívám zapnutou skutečně téměř dvacet čtyři hodin denně, klidně i v autě, takže mi běží i v noci ze soboty na neděli.

Co říkáte sjezdovým projevům Petra Nečase a Mirka Topolánka?

Projev Petra Nečase byl na dnešní poměry mimořádně dobrý. Konečně se ukázalo, že to není jenom necharismatický technokrat, a zřejmě i pod tíhou situace mluvil velmi dobře. Byly z něj cítit přirozené emoce, takže jeho projev hodnotím velmi dobře.

Výrazně jsem s ním nesouhlasil v tom, že za sebe máme nechat kandidovat nezávislé osobnosti. To je cesta do pekel, protože v České republice máme politický systém založený na politických stranách. Dát na kandidátku známou vědkyni nebo umělce jen proto, že je známý a získává hlasy, to je špatně. Jsou samozřejmě čestné výjimky, třeba Tomáš Töpfer, který je i dobrým politikem. Třeba lékaři tradičně v komunálních volbách jsou pro strany oblíbenými kandidáty, protože jsou populární. Ne vždy ale mají talent pro politiku. Kdo chce dělat politiku, nemůže ji mít jen jako prostředek k něčemu jinému.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

18:00 Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

Architekt, pražský zastupitel a kandidát SPD na primátora hlavního města Prahy Milan Urban v rozhovo…