Senátor, starosta Čáslavi: U nás opozice prakticky neexistuje

2. 9. 2011 11:03

ROZHOVOR Senátor a starosta města Čáslav, sociální demokrat Jaromír Strnad tvrdí, že jeho prioritou je především plnění slibů volebního programu. Zároveň dodává, že by město, v jehož čele stojí, mělo být klidným místem se spokojenými občany.

Senátor, starosta Čáslavi: U nás opozice prakticky neexistuje
Foto: top09.cz
Popisek: Jaromír Strnad
reklama
Splnila se vaše očekávání, s nimiž jste po volbách v roce 2010 vstupoval na radnici?

Vzhledem k tomu, že jsem minulá dvě volební období vykonával funkci místostarosty na radnici, věděl jsem celkem detailně, co nás čeká.  V podstatě se tedy dá říci, že se naplnila má očekávání.

Co jste za své dosavadní volební období dokázal prosadit vzhledem k obyvatelům města?

Nebudu příliš konkrétní. Po celou dobu mé činnosti na radnici se vždy snažím prosazovat sliby, které jsme měli ve volebním programu. To se nám zatím vždy téměř 100% podařilo, díky tomu máme v našem městě vždy stále lepší volební výsledky. Proto i v tomto volebním období je pro nás základem volební program, který od počátku prosazujeme a postupně plníme.

Jaké priorit pro Čáslav nyní máte?

Prioritami pro příští rok jsou následující investice - I. a II. etapa rekonstrukce a přístavba technického zázemí divadla, výstavba spojovacího krčku v městské nemocnici. V dalších letech pak výstavba cyklostezky, zahájení stavby zimního stadionu a opravy některých místních komunikací.

Jaké jsou vaše politické priority?

Mojí prioritou je, aby naše město bylo klidným místem, ve kterém občané rádi a spokojeně žijí.

Jaké poslední setkání s občany byste zmínil?

S občany se setkávám prakticky neustále. Samozřejmě, že se rád účastním různých besed. Naposledy to bylo setkání s důchodci v jejich klubu.

Jak funguje opozice na vaší radnici?

V zastupitelstvu jsem třetí volební období a v podstatě musím říci, že u nás ani opozice neexistuje. Většina bodů je schvalována jednomyslně. Snažíme se předkládat takové návrhy, které jsou pro naše spoluobčany přínosem a tudíž přijatelné pro všechny politické strany či uskupení.

Další rozhovory:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Publicista varuje před vlnou antirasismu: Kvóty na povinná manželství bělošek s černochy. Úpadek firem. Nepovedou je ti nejlepší, ale ti správně „barevní“...

21:10 Publicista varuje před vlnou antirasismu: Kvóty na povinná manželství bělošek s černochy. Úpadek firem. Nepovedou je ti nejlepší, ale ti správně „barevní“...

ROZHOVOR „Podle mne je problém s rasismem v Evropě záměrně vyvoláván neziskovými organizacemi a soci…