Seznamy nepřátel a peníze pro Evropské hodnoty. Kandidátka Trikolóry natvrdo o mizející svobodě

07.05.2021 14:30 | Rozhovor

„Svobodomyslní liberálové jsou svobodomyslní do chvíle, dokud proti nim nestojí někdo, kdo na svět pohlíží jinak. Tam jejich svobodomyslnost končí,“ říká Natálie Vachatová, kandidátka hnutí Trikolóra. Tyto „liberální“ tendence prý můžeme pozorovat například i u Pirátů, kteří se již vidí jako vítězové sněmovních voleb. A ve spolupráci s lidmi z neziskového sektoru, se kterými je již nyní pojí společný byznys, lze očekávat velký tlak na realizaci jejich svérázných představ o svobodě.

Seznamy nepřátel a peníze pro Evropské hodnoty. Kandidátka Trikolóry natvrdo o mizející svobodě
Foto: repro Facebook
Popisek: Členka Trikolóry Natálie Vachatová

S jakými pocity sledujete aktuální „kauzu Vrbětice“ a spekulace o míře ruského podílu na výbuchu tamního muničního skladu?

S rozporuplnými. Každý den se rodí stále neuvěřitelnější konstrukty. Každý, kdo kauzu sleduje, si nejspíš pokládá otázku, co je na pozadí tohoto chaosu, hraje se o předčasné volby, jde o Nord Stream, Dukovany? V záplavě všech obvinění se už někdo pozastavoval nad tím, jak je možné, že ve skladech, kde se nacházely tisíce tun munice, nebyla pořádná ostraha ani ploty? Říkají nám, že se pracuje jen s jednou verzí, ale zapomínají dodat, že ta má celou řadu podverzí.

Nesrovnalostí, které se šíří oficiálním mainstreamem, je již nyní více než známých faktů. S jakýmikoli předčasnými závěry bych ale byla velice opatrná. Jistě víme jen jedno, společnost má další důvod k polarizaci, a to není dobře.

Působí na vás důvěryhodně, jakým způsobem do kauzy vstoupili proslavení čeští investigativní novináři? Nejprve Ondřej Kundra z Respektu a poté Janek Kroupa ze Seznam Zprávy, který přišel se zprávou, že Jan Hamáček chtěl „vyměnit“ ututlání aféry na vakcíny Sputnik?

Investigativní novináři nejsou neomylní lidé a někteří z nich nás uváděli v omyl již několikrát a rozhodně se nejednalo o malé kauzy. Například právě Janek Kroupa stojí za pozadím několika kauz účelově rozpoutaných před volbami. Stalo se tak v roce 2006 s kauzou Budišov, kdy jeho reportáž tehdy poslala do vazby několik nevinných lidí včetně současné eurokomisařky Věry Jourové, i v roce 2010 s Paroubkem, kterého tehdy chybně spojili s nákupem předražených obrněnců pandur.

Kontroverzních kauz má Kroupa na svém kontě více a je třeba říci, že pokud nepřijde s přesvědčivějšími důkazy ke kauze Vrbětice, důvěryhodnost v investigativní novinařinu značně klesne. I práce Ondřeje Kundry již několikrát vyvolávala rozpaky a více než investigativní novinařinu připomínala konspirační teorie – viz jeho článek o agentovi s ricinem. Zajímavé je, že informace k Vrběticím jsou přísně tajné, a přesto nikoho netrápí, že unikají ke Kroupovi a Kundrovi přímo z tajných služeb.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jakub Vosáhlo

Mgr. Marek Novák, MBA byl položen dotaz

Jak zvednout naši ekonomiku?

Že nás válcuje Čína není novinka, ale co s tím, když EU hází podnikatelům, firmám atd. klacky pod nohy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trump bude muset udělat v USA pořádek. Nebude se to líbit. Kotrba vidí, co je nutné

16:27 Trump bude muset udělat v USA pořádek. Nebude se to líbit. Kotrba vidí, co je nutné

Sobotní atentát a ikonické fotografie s odhodláním uprostřed krve podle Štěpána Kotrby Donaldu Trump…