Škromach natřel Dienstbiera: Neposlouchá a v ČSSD vede vlastní kampaň

17.02.2013 16:40 | Zprávy

NA HRANĚ S XAVEREM Místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach předpokládá, že z březnového volebního sjezdu vyjde strana se staronovým vedením v tandemu Sobotka-Hašek. Zda ale bude do vedení zvolen i neúspěšný prezidentský kandidát ČSSD Jiří Dienstbier, ponechává Škromach na delegátech. Nicméně přiznal, že Dienstbier v ČSSD vede vlastní kampaň a zrovna týmovým hráčem není.

Škromach natřel Dienstbiera: Neposlouchá a v ČSSD vede vlastní kampaň
Foto: rep
Popisek: Senátor Zdeněk Škromach

Rozhovor se Zdeňkem Škromachem vedl exkluzivně pro ParlamentníListy.cz showman a moderátor Frekvence 1 Luboš Xaver Veselý.
 

Jak se těšíte na sjezd sociální demokracie?

Já se těším na každý sjezd. Myslím, že sjezd sociální demokracie bývá vždycky takovým milníkem v životě a já očekávám, že z něj sociální demokracie vyjde silná, jednotná a nažhavená do volební kampaně supervolebního roku 2014, kdy budou volby do sněmovny, Evropského parlamentnu, Senátu a nakonec to ještě dorazí volby do komunálu.

A co očekáváte, že ten sjezd přinese? Jaké bude rozložení sil?

Já doufám, že se potvrdí současný vedoucí tandem Sobotka-Hašek. A pokud jde o další členy vedení, že tam bude zastoupená, tak jak to bývá v sociální demokracii, paleta různých názorových proudů, které v rámci programu sociální demokracie existují a hlavně přijmeme výchozí materiál pro nastartování volebního období, které nás čeká.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Tak to ukončíme.“ V ČT to bouchlo. Lipavský a Ševčík v sobě. Nyní dohra

18:15 „Tak to ukončíme.“ V ČT to bouchlo. Lipavský a Ševčík v sobě. Nyní dohra

Debata vládních a opozičních politiků o financování ČT a ČRo se proměnila v drsnou hádku. Miroslav Š…