Šokující! Každý pátý senior je týrán, říká Soukromník Dvouletý, který na zlínském hejtmanství zastřešuje neziskovky

15.11.2016 17:25 | Zprávy

Nevládní organizace plní také ve Zlínském kraji důležitou roli. Starají se nejen o sport, kulturu a ekologii, ale také seniory nebo sociálně vyloučené. Proto také zlínské hejtmanství věnuje této oblasti patřičnou péči. Novým předsedou Výboru pro nevládní organizace a neziskový sektor zastupitelstva Zlínského kraje se stal Michal Dvouletý, krajský místopředseda Strany soukromníků. S čím vstupuje do nové funkce a jak chce právě představitel Soukromníků pomáhat neziskovému sektoru, řekl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.

Šokující! Každý pátý senior je týrán, říká Soukromník Dvouletý, který na zlínském hejtmanství zastřešuje neziskovky
Foto: Archiv MD
Popisek: Ing. Michal Dvouletý, krajský předseda strany Soukromníků a zastupitel Zlínského kraje

V rámci povolebních vyjednávání to trochu vypadalo, že předsednictví výboru pro nevládní organizace a neziskový sektor na vás tak trochu zbylo. Dokonce se mluvilo o tom, že v novém krajském zastupitelstvu již tento výbor neměl být ustanoven. Co na to říkáte?

Ve Zlínském kraji působí více než šest tisíc neziskových organizací. Bylo by podle mne smutné, kdyby tak velké množství organizací nemělo své zastoupení v podobě výboru. Je sice pravda, že množství těchto organizací spadá do oblasti sportu, kultury, sociální péče apod., ale velké množství neziskových organizací působí mezioborově a mají také množství svých specifických problémů. Vážím si toho, že jsem dostal důvěru a mohu předsedat výboru krajského zastupitelstva, který bude pomáhat právě neziskovým organizacím a rozvoji jejich aktivit, které jsou podle mne nepostradatelné pro to, aby byl Zlínský kraj skvělým místem pro život. A pokud tomu pomohl i průběh povolebních vyjednávání, je to jen dobře.

Ale přece jenom, jste místopředseda Soukromníků ve Zlínském kraji. Jak se to pojí s prací pro neziskový sektor?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Tak to ukončíme.“ V ČT to bouchlo. Lipavský a Ševčík v sobě. Nyní dohra

18:15 „Tak to ukončíme.“ V ČT to bouchlo. Lipavský a Ševčík v sobě. Nyní dohra

Debata vládních a opozičních politiků o financování ČT a ČRo se proměnila v drsnou hádku. Miroslav Š…