Spisovatel Olšer: Islámská zloba nezná mezí. Přistěhování dalších 80 milionů muslimů do Evropy a strašné zohavování žen. A Halík...

16.01.2015 4:41 | Zprávy

ROZHOVOR Spisovatel Břetislav Olšer varuje před islámem v Evropě a upozorňuje na konkrétních příkladech na násilné a brutální praktiky islámu, ačkoli obhájci toho náboženství mluví o opaku. To není válka civilizací, ale marný boj inteligence s tím největším tmářstvím primitivů. A islámská zloba dle něho nezná mezí.

Spisovatel Olšer: Islámská zloba nezná mezí. Přistěhování dalších 80 milionů muslimů do Evropy a strašné zohavování žen. A Halík...
Foto: Archiv BO
Popisek: Břetislav Olšer

Prezident republiky Miloš Zeman v rozhovoru pro Deník.cz řekl, že každý má žít ve své původní zemi a neměl by se pokoušet narušovat život v zemích s jinou kulturou. Muslimští imigranti nemají dle něj schopnost se adaptovat a asimilovat. Muslimům vzkázal, že pokud nedokážou přijmout pravidla hostitelské země, ať se vrátí domů do původní vlasti. Co si o tom myslíte? Souhlasíte s ním.

Odpovím trochu oklikou. Proč bohaté, velmi bohaté, arabské země nepřijímají své muslimské bratry a neposkytnou jim azyl, práci a obydlí? Saudská Arábie, království vlastní asi pětinu světových zásob ropy: 262,6 miliard barelů a je jejím největším vývozcem, kvůli čemuž zastává vedoucí roli v Organizaci zemí vyvážejících ropu (OPEC). Saudi Aramco, státní ropná společnost, zaměstnává skoro 70 tisíc lidí. Výdělky z ropy tvoří asi 45 procent HDP, tedy 622 miliard dolarů, čímž se stala jednou z nejrychleji rostoucích ekonomik na světě. A co třeba Kuvajt, centrum obchodu, překládky a distribuce zboží do zemí Perského zálivu. HDP na obyvatele je v současnosti 19 200 amerických dolarů, což Kuvajt řadí až na čtvrté místo v oblasti. A což tak Spojené arabské emiráty? Zásluhou ropy se staly jedním z nejbohatších států světa.

Zapomenout nelze ani na Bahrajn. V červnu 1932 zde bylo jako v první zemi na arabské straně Perského zálivu objeveno velké množství ropy, proto se těšil z výhod, které přišly zároveň s výnosy – to se odrazilo ve zlepšení vzdělání a zdravotní péče. Když jsme tedy u islámu, v islámských zemích se tvrdí, že kde je Korán a islám, tam je klid a mír, spokojenost a úžasný život. Proč tedy lidé prchají z tohoto ráje jinam? Třeba do Evropy a ne do výše jmenovaných bohatých států? Proč utíkají tam, kde se nevyznává islám, kde se musí, ale nečiní to, přizpůsobovat nové kultuře, novým pracovním podmínkám a rvát se o svůj každodenní chléb, práci a živobytí s domácími lidmi? Kdyby tyto muslimské země OPEC hypoteticky věnovaly pouhý jeden výnos ze svých mnohamilionových denních těžeb a prodejů ropy, mohly by uprchlické rodiny žít v haciendách a blahobytu…

V roce 1938 změnila život Saudské Arábie těžba ropy. Z kočujících nomádů se stali zámožní občané státu s vlastním bohatým králem a zároveň silným vlivem duchovních, kteří vycházeli z wahhábismu, fundamentální větve islámu. Otec Usámy Muhammad se dal do podnikání ve stavebnictví, protože věděl, že vzmáhající se království bude potřebovat silnice, tratě a letiště. A jelikož vládnoucí král Bin Abd al-Asis byl invalida, stavěl pro jeho vozíček rampy, kde se dalo, a postavil mu i dálnici, aby jeho luxusní bouráky mohly jezdit do vzdálených míst, kde měl své paláce. Stal se ministrem veřejných prací a jeho firma hlavním budovatelem nové infrastruktury v zemi. V roce 1968 zemřel při letecké havárii. Usámovi bylo tehdy asi dvanáct roků a začal ve firmě pracovat jako šofér buldozeru. Šéfem firmy byl od roku 1972 Usámův nejstarší bratr Salem, který vystudoval ve Velké Británii, kde se rovněž oženil. Tento muž vždy patřil k obdivovatelům Spojených států a prezidentu Reaganovi pomohl v boji proti revoluci v Nikaragui. Do této akce prý investoval 34 milionu dolarů.

V souvislosti s teroristickými útoky i tím posledním v Evropě v Paříži obhájci islámu říkají, že za to nemůže islám jako takový, ale islamismus – tedy prý pokřivený fanatický výklad islámu. Co si o tom myslíte? Lze rozlišovat islám a islamismus? Není problém v samotném islámu, který vychází z Koránu, kde je řada nenávistných a k násilí vyzývajících veršů či v právu šaría, které se uplatňuje v muslimských zemích a které je v rozporu s naším pojetím svobod? Existuje mírumilovný islám?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lukáš Petřík

Jiří Vosecký byl položen dotaz

Jak jste spokojen s vyšetřováním bitcoinové kauzy?

A je pravda, že jste jako senátoři chtěli po nové ministryni dokumenty jako je soudní rozhodnutí, e-maily úředníků a zápisy ze schůzek a komunikaci s advokátem Tomáše Jiřikovského, a že vám je nedodala? Jak na vás nejen samotná kauza, ale hlavně celé vyšetřování působí? Já moc nevěřím tomu, že se d...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pět procent na obranu? Staneme se „velkokrmelcem“ nejen Evropy. Počty historika Fidlera

4:44 Pět procent na obranu? Staneme se „velkokrmelcem“ nejen Evropy. Počty historika Fidlera

HISTORIE BEZ HYSTERIE „Z oněch 20 % státního rozpočtu odteče dosti vysoká částka do zahraničí. Toto …