Spisovatel Olšer: Islámská zloba nezná mezí. Přistěhování dalších 80 milionů muslimů do Evropy a strašné zohavování žen. A Halík...

16.01.2015 4:41 | Zprávy

ROZHOVOR Spisovatel Břetislav Olšer varuje před islámem v Evropě a upozorňuje na konkrétních příkladech na násilné a brutální praktiky islámu, ačkoli obhájci toho náboženství mluví o opaku. To není válka civilizací, ale marný boj inteligence s tím největším tmářstvím primitivů. A islámská zloba dle něho nezná mezí.

Spisovatel Olšer: Islámská zloba nezná mezí. Přistěhování dalších 80 milionů muslimů do Evropy a strašné zohavování žen. A Halík...
Foto: Archiv BO
Popisek: Břetislav Olšer

Prezident republiky Miloš Zeman v rozhovoru pro Deník.cz řekl, že každý má žít ve své původní zemi a neměl by se pokoušet narušovat život v zemích s jinou kulturou. Muslimští imigranti nemají dle něj schopnost se adaptovat a asimilovat. Muslimům vzkázal, že pokud nedokážou přijmout pravidla hostitelské země, ať se vrátí domů do původní vlasti. Co si o tom myslíte? Souhlasíte s ním.

Odpovím trochu oklikou. Proč bohaté, velmi bohaté, arabské země nepřijímají své muslimské bratry a neposkytnou jim azyl, práci a obydlí? Saudská Arábie, království vlastní asi pětinu světových zásob ropy: 262,6 miliard barelů a je jejím největším vývozcem, kvůli čemuž zastává vedoucí roli v Organizaci zemí vyvážejících ropu (OPEC). Saudi Aramco, státní ropná společnost, zaměstnává skoro 70 tisíc lidí. Výdělky z ropy tvoří asi 45 procent HDP, tedy 622 miliard dolarů, čímž se stala jednou z nejrychleji rostoucích ekonomik na světě. A co třeba Kuvajt, centrum obchodu, překládky a distribuce zboží do zemí Perského zálivu. HDP na obyvatele je v současnosti 19 200 amerických dolarů, což Kuvajt řadí až na čtvrté místo v oblasti. A což tak Spojené arabské emiráty? Zásluhou ropy se staly jedním z nejbohatších států světa.

Zapomenout nelze ani na Bahrajn. V červnu 1932 zde bylo jako v první zemi na arabské straně Perského zálivu objeveno velké množství ropy, proto se těšil z výhod, které přišly zároveň s výnosy – to se odrazilo ve zlepšení vzdělání a zdravotní péče. Když jsme tedy u islámu, v islámských zemích se tvrdí, že kde je Korán a islám, tam je klid a mír, spokojenost a úžasný život. Proč tedy lidé prchají z tohoto ráje jinam? Třeba do Evropy a ne do výše jmenovaných bohatých států? Proč utíkají tam, kde se nevyznává islám, kde se musí, ale nečiní to, přizpůsobovat nové kultuře, novým pracovním podmínkám a rvát se o svůj každodenní chléb, práci a živobytí s domácími lidmi? Kdyby tyto muslimské země OPEC hypoteticky věnovaly pouhý jeden výnos ze svých mnohamilionových denních těžeb a prodejů ropy, mohly by uprchlické rodiny žít v haciendách a blahobytu…

V roce 1938 změnila život Saudské Arábie těžba ropy. Z kočujících nomádů se stali zámožní občané státu s vlastním bohatým králem a zároveň silným vlivem duchovních, kteří vycházeli z wahhábismu, fundamentální větve islámu. Otec Usámy Muhammad se dal do podnikání ve stavebnictví, protože věděl, že vzmáhající se království bude potřebovat silnice, tratě a letiště. A jelikož vládnoucí král Bin Abd al-Asis byl invalida, stavěl pro jeho vozíček rampy, kde se dalo, a postavil mu i dálnici, aby jeho luxusní bouráky mohly jezdit do vzdálených míst, kde měl své paláce. Stal se ministrem veřejných prací a jeho firma hlavním budovatelem nové infrastruktury v zemi. V roce 1968 zemřel při letecké havárii. Usámovi bylo tehdy asi dvanáct roků a začal ve firmě pracovat jako šofér buldozeru. Šéfem firmy byl od roku 1972 Usámův nejstarší bratr Salem, který vystudoval ve Velké Británii, kde se rovněž oženil. Tento muž vždy patřil k obdivovatelům Spojených států a prezidentu Reaganovi pomohl v boji proti revoluci v Nikaragui. Do této akce prý investoval 34 milionu dolarů.

V souvislosti s teroristickými útoky i tím posledním v Evropě v Paříži obhájci islámu říkají, že za to nemůže islám jako takový, ale islamismus – tedy prý pokřivený fanatický výklad islámu. Co si o tom myslíte? Lze rozlišovat islám a islamismus? Není problém v samotném islámu, který vychází z Koránu, kde je řada nenávistných a k násilí vyzývajících veršů či v právu šaría, které se uplatňuje v muslimských zemích a které je v rozporu s naším pojetím svobod? Existuje mírumilovný islám?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lukáš Petřík

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Levnější energie? Má to řešení. Šichtařová nemilosrdně, co musíme provést Němcům

18:21 Levnější energie? Má to řešení. Šichtařová nemilosrdně, co musíme provést Němcům

INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Nesouhlasím s touto funkcí státu, nevidím ke koncesionářským poplatkům …