Starosta Blanska: Investujeme v řádech desítek milionů

12.08.2012 10:01

ROZHOVOR Jaké plány má v čele Blanska sociální demokrat Lubomír Toufar? Na to odpovídal ParlamentnímListům.cz.

Starosta Blanska: Investujeme v řádech desítek milionů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.
reklama

Jaké máte představy o možném využití zchátralého Hotelu Dukla? Jak bude provozován do doby, než se rozhodne o jeho definitivním osudu?

 Moje představy jsou takové, že se hotel včetně navazujících pozemků v majetku města nabídnou investorům ke zpracování nabídek (studií), jak by si představovali řešení tohoto prostoru s tím, že by jim nemovitosti město prodalo a investoři by zainvestovali sami tuto investici dle představ města. V současné době je hotel v pronájmu, v jarních měsících se zpracovalo vedení inženýrských sítí na dotčených pozemcích a do konce 3. čtvrtletí bude zpracován dopravní skelet tohoto prostoru, aby dostali investoři jasné zadání, v jakých mezích se mohou pohybovat.

Kolik bude stát výstavba plánovaného parkoviště u nádraží? Doufáte, že se tím problém parkování v této lokalitě konečně vyřeší?

Předběžný propočet činí cca 10 milionů korun pro řádově 100 nových parkovacích míst, což je více než dvojnásobek současné kapacity. Předpokládáme, že situace bude vyřešena na několik budoucích let.  V současné době se dokončují majetkové záležitosti (město vykoupí potřebné pozemky) a do konce roku se parkoviště projektově připraví.

Město protestovalo proti sloučení policie v Blansku a Vyškově. Je pro vás dostatečnou náplastí, že vedení bude fungovat paralelně v obou městech?

Město neprotestovalo, je to právo Policie, jakým způsobem se vyřeší organizační strukturu. Pro mě a občany Blanska a regionu Blanska je zásadní, že se sloučení negativně nedotkne a neprojeví na činnosti Policie ČR v terénu. Tímto organizačním opatřením došlo k úspoře jednoho ředitele územního odboru a jednoho náměstka bez snížení počtu policistů v terénu. Mohu konstatovat, že vše funguje jako před tímto sloučením.

Jaké větší investice letos a příští rok město čekají?

V letošním roce již probíhá II. etapa rekonstrukce zámku za podpory dotace z ROPu (objem cca 10 milionů korun), revitalizace bytových domů, které jsou ve spoluvlastnictví města a fyzických osob po provedené privatizaci v objemu cca 20 milionů korun z výnosu privatizace. Dále bude realizována II. etapa regenerace sídliště Sever za cca 4 miliony korun a město hodlá odkoupit areál pro Technické služby za 15 milionů korun, ve kterém jsou nyní v nájmu. Kromě těchto investičních akcí se v letošním roce provedou opravy místních komunikací a chodníků včetně vybudování nových zastávek autobusů za cca 8 milionů korun, dvě nová dětské hřiště, byly provedeny opravy vzduchotechniky v krytých lázních spolu s novým systémem vytápění. Začala přístavba Městského klubu důchodců za 2,6 milionu korun ad. V příštím roce předpokládáme zateplení ZŠ Salmova za cca 25 milionů korun za předpokladu získání dotace, revitalizace městské zeleně a parků za 3 miliony korun, další etapa regenerace sídliště Sever, rekonstrukce obřadní síně, pokračování ve výstavbě cyklostezek, podpora výstavby rodinných domů zafinancováním inženýrských sítí, vybudování a opravy chodníků v souvislosti s investiční akcí "Průtah Lažánky". Realizovat by se samozřejmě mělo výše zmiňované parkoviště u hlavního nádraží ČD.

Co byste rád ještě stihl do konce volebního období, jaký je Váš největší cíl?

Dořešení hotelu Dukla, dořešení rekonstrukce tzv. Výškové budovy v centru města (vázne na převodu pozemku ze státu na soukromého investora,  který bude investorem a který koupil tuto budovu od města),  průtah městem Blansko ulicí Svitavská a Poříčí (komunikaci bude řešit JM kraj a chodníky spolu s dvěma okružními křižovatkami město),  realizace výstavby průmyslových budov v průmyslové zóně ze strany investorů, kterým město v březnu 2012 odsouhlasilo pronájem a následný prodej cca 4 ha pozemků, dokončení revitalizace bytových i nebytových domů ve vlastnictví či spoluvlastnictví města.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prymulo, a co rozšířit AIDS? A ta EU... Poslanec se neudržel a předložil vážné věci

12:22 Prymulo, a co rozšířit AIDS? A ta EU... Poslanec se neudržel a předložil vážné věci

ROZHOVOR Dá se vůbec vyjádřit život člověka v penězích? S pandemií nově koketující profesor Prymula …