Starosta Tachova: Obyvatelé nám dluží 15 milionů korun

07.07.2012 21:11

ROZHOVOR Bohužel svá přání i potřeby města musíme regulovat díky stále se snižujícímu množství finančních prostředků a zvyšujícím cenám, říká naší redakci starosta Ladislav Macák (ČSSD).

Starosta Tachova: Obyvatelé nám dluží 15 milionů korun
Foto: Senát.cz
Popisek: Starosta Tachova Ladislav Macák

Radnice nechala promluvit občany do navrhovaných variant přestavby frekventované křižovatky ulic Husitská, Václavská a Zámecká. Budou výsledky ankety pro vás směrodatné, k jaké z předložených variant se přikláníte Vy?

Anketa může rozhodnout, ale také nemusí. Občané se hlavně vyjadřují, zda dopravu přes náměstí mít jednosměrnou, nebo ne. Rozhodující je stanovisko projektanta a hlavně Dopravního inspektorátu PČR. Důležité je vyřešení nebezpečné křižovatky ulic Husitská, Václavská a Zámecká. To je i pro mě rozhodující. V každém případě máme zájem z historického centra vyloučit tranzitní dopravu.

Po pěti letech mají občané města znovu venkovní koupaliště. Předmětem kritiky se ale stala výše vstupného, 80 korun za den se některým obyvatelům zdá moc…

Víte víc než já. Otázkou je, kdo kritizuje. Radě města ani mně žádná připomínka ke vstupnému nepřišla. Obdobná koupaliště s přihřívanou vodou mají vstupné dražší. Po vyhodnocení nákladů za letošní sezonu budeme schopni říct, zda je vstupné odpovídající. Na sportoviště doplácíme ročně cca 10 milionů korun. Není možné dotace stále, hlavně neúměrně zvyšovat.

V jaké fázi je sestěhovávání úředníků radnice ze čtyř objektů pod jednu střechu v takzvaném Bílém domě? Jaké jsou ohlasy od občanů a co si od tohoto kroku slibuje město?

Do konce letošního roku bude celý úřad pod jednou střechou. Ohlasy jsou kladné, ale to jsme předpokládali. Proto je tato akce realizována. Město si od toho slibuje lepší podmínky pro práci úředníků, spokojenost občanů a také úspory nákladů.

Jak zabraly ohlášené hrozby exekucí na dlužníky, k nimž město vloni přistoupilo? Byly už některé exekuce skutečně provedeny? Kolik pohledávek město vymáhá a na čem?

Již upozornění na hrozbu exekucí přispělo k zaplacení některých dluhů. Zatím probíhaly pouze exekuce naše, od soukromých exekutorů nemáme zatím informace. Nejvíce pohledávek je za dopravní přestupky (cca 7 milionů korun), nájemné (cca 5 milionů korun) a za odpady (cca 3 miliony korun).

Co byste rád ještě stihl do konce volebního období, jaký je Váš největší cíl?

Bohužel svá přání i potřeby města musíme regulovat díky stále se snižujícímu množství finančních prostředků a zvyšujícím cenám. Proto mým největším přáním je realizovat alespoň to podstatné, co máme v plánu rozvoje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tomáš A. Nový

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Konečným cílem je zrušit národní státy. Markéta Šichtařová stručně a mrazivě o evropské integraci

15:21 Konečným cílem je zrušit národní státy. Markéta Šichtařová stručně a mrazivě o evropské integraci

INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Je veřejným tajemstvím, že konečným cílem evropské integrace je zrušení…