Starosta města s vysokou nezaměstnaností: Zavíráme obchody, hotely...

17.02.2013 10:24

ROZHOVOR Jedním ze západočeských městeček, které drtí vysoká nezaměstnanost, je Stříbro na Tachovsku. O aktuální situaci jsme hovořili s jeho starostou Bohuslavem Červeným (nestr. za TOP 09). Krajský úřad nám totiž nejdříve slíbil základní čísla, druhý den však údajně tiskové oddělení nedoporučilo zveřejnění a odkázalo nás na oficiální stránky Ministerstva práce a sociálních věcí.

Starosta města s vysokou nezaměstnaností: Zavíráme obchody, hotely...
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Na úřadech práce mají napilno

Jaká jsou nejaktuálnější čísla o nezaměstnanosti ve vašem historickém městě?

Od nového roku je míra nezaměstnanosti nahrazena novým ukazatelem – podílem nezaměstnaných na obyvatelstvu. Ta čísla byla vždy dost nad deseti procenty a nad krajským průměrem. V poslední době zaznamenáváme mírný pokles nezaměstnanosti, ovšem to je vyrovnáváno přistěhováním Romů, především ze Slovenska.

To vše jistě způsobuje problémy v běžném životě vašich občanů….

Jistě! Tyto problémy s sebou přináší nízkou koupěschopnost našich občanů, ale i turistických návštěvníků města. Řada provozoven drobných živnostníků je mimo provoz, týká se to však nejen obchodů, ale i penzionů či hotelů. Turistický ruch je pro nás velmi důležitým zdrojem příjmů a jakékoliv jeho snížení je pak další ranou následně i do městského rozpočtu. Propad je pak zaznamenán nejen v našem městě, ale i v širokém okolí. Oblast je významná svými památkami – přístupný je hornický skanzen, minoritský klášter nebo renomované městské muzeum. Každý návštěvník je dobrý a pokles návštěvnosti souvisí i s tím, jak mnozí lidé mají hlouběji do kapsy….

...a bude lépe?

V současné době finišují jednání s firmou, která poskytne zhruba 400 pracovních míst. To je velmi optimistický výhled. Po těch mnoha letech problémů, vlastně již od zrušení provozovny Siemens, se tak snad k nám vrátí optimismus. Bohužel, to je na Tachovsku opravdu výjimka.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Václav Fiala

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš pro PL: S ODS by přišli kmotři, veksláci a tuneláři. Za koryta prodají všechno. Ještě horší než Pirátostán

21:37 Babiš pro PL: S ODS by přišli kmotři, veksláci a tuneláři. Za koryta prodají všechno. Ještě horší než Pirátostán

Vládu SPOLU a Pirátů se STAN by ze všech nejvíce odnesli ti, kteří se nemohou bránit, varuje v rozh…