Středočeský lídr KSČM do toho jde ostře: Kolonie nadnárodního kapitálu

18.08.2020 13:41 | Zprávy

ROZHOVOR Zdeněk Štefek, dlouholetý komunální politik KSČM ve Středočeském kraji, kandiduje v letošních krajských volbách za komunistickou stranu na hejtmana. Kraj kolem Prahy podle něj bude muset vždy nějak spolupracovat s hlavním městem, ať bude jeho politická reprezentace sebevíce kuriózní. V příštím čtyřletí čekají střední Čechy mnohé výzvy, z nichž k podstatným patří udržení největšího zaměstnavatele - mladoboleslavské Škody. Ztráta tohoto rodinného stříbra by podle něj ještě více posílila naše postavení nesvéprávné kolonie nadnárodního kapitálu.

Středočeský lídr KSČM do toho jde ostře: Kolonie nadnárodního kapitálu
Foto: KSČM
Popisek: Zdeněk Štefek, KSČM

Jak důležité jsou podle vás kraje a krajské samosprávy pro zajištění potřeb občanů?

Kraje byly vytvořeny v roce 2000 trochu uměle, to je pravda, zastáváme názor, že okresy jsou přece jen blíže k občanům než kraje, ale staly se prostě skutečností a postupně se na jejich bedra navalila celá řada oblastí, které se dotýkají občanů v běžném každodenním životě. Samospráva sice nerozhoduje o tzv. přenesené působnosti státní správy, ta je v gesci úřadu, úředníků, ale určitě se jí týká třeba údržba a výstavba silnic II. a III. třídy, financování a rozsah veřejné dopravy, síť vlastních zdravotnických zařízení a zdravotnická záchranná služba, školství, tedy zejména střední školy, sociální služby nebo kulturní zařízení kraje, ale i celá řada dalších oblastí.

Co z působnosti krajských samospráv považujete vy osobně za nejdůležitější pro to, aby kraje skutečně sloužily občanům?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…