Takových „dětí“ už bylo. Šojdrová jen plní úkoly. Stojím za Klausem ml. Na slovo novičok už jsem háklivá, říká poslankyně ODS

18.09.2018 11:52 | Zprávy

ROZHOVOR „Už jsme v Evropě měli tolik údajných dětí – migrantů, které byly ve skutečnosti velmi dospělé, že si netroufám podobnému záchrannému programu důvěřovat,“ říká poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková (ODS). Současně v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz uvedla, že Česká republika už přijala dost migrantů z Východu nebo z bývalé Jugoslávie. Falešnou solidaritu, kterou bychom podle ní ublížili naší zemi, si nesmíme nechat vnutit: „Buď jsme demokratické suverénní státy, a pak nás nikdo nesmí omezovat, nebo jsme suverenitu ztratili, a pak je Maďarsko budíčkem i pro nás. Dnes musíme stát všichni a zejména celá Visegrádská čtyřka za Budapeští,“ vyzývá.

Takových „dětí“ už bylo. Šojdrová jen plní úkoly. Stojím za Klausem ml. Na slovo novičok už jsem háklivá, říká poslankyně ODS
Foto: Archiv Zuzany Majerové Zahradníkové
Popisek: Zuzana Majerová Zahradníková je kandidátka ODS č. 3 v Olomouckém kraji

Premiér Andrej Babiš pokračuje v politice „ani jednoho migranta“. Odmítl i návrh europoslankyně Michaely Šojdrové přijmout padesát sirotků ze Sýrie. Argumentoval tím, že jde o děti ve věku 12 až 17 let a že máme pomáhat přímo v ohrožených oblastech. A sami prý máme problémy s péči o děti v nouzi. Má Andrej Babiš podle vás ve svém postoji pravdu?

Už jsme v Evropě měli tolik údajných dětí – migrantů, které byly ve skutečnosti velmi dospělé, že si netroufám podobnému záchrannému programu důvěřovat. Paní europoslankyně plní domácí úkoly z Bruselu poctivě, jedničku jistě dostane, ale tím by to tak mělo také skončit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…