Ti lidé byli špióni. Tak je třeba postupovat vůči všem špiónům, nejen Rusům, sdělil PL pirátský expert Mikuláš Peksa

31.03.2018 8:30 | Zprávy

ROZHOVOR „Je to správný krok, protože jak jsme se dozvěděli z prohlášení našich vlastních úřadů, ti lidé byli špioni. Mně spíše připadá podivné, že se to neřešilo dřív. Tak je potřeba postupovat proti každému špionovi, nejenom ruskému,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz poslanec a místopředseda Pirátů Mikuláš Peksa k vyhoštění tří Rusů. Nabádá též ke změně našich vztahů s Tureckem. „Vzhledem ke skutečnosti, že tam dochází k masivní cenzuře internetu, zatýkání opozice, perzekuci národnostních menšin. Myslím, že bychom to měli řešit radikálněji. Turecko by nemělo být vůbec chápáno jako kandidátská země Evropské unie a evropská diplomacie k tomu měla tímto způsobem přistupovat hned,“ domnívá se.

Ti lidé byli špióni. Tak je třeba postupovat vůči všem špiónům, nejen Rusům, sdělil PL pirátský expert Mikuláš Peksa
Foto: Hans Štembera
Popisek: Piráti během tiskové konference ve sněmovně

Česko se přidalo k řadě zemí, které vyhostily ruské diplomaty, ČT konkrétně tři. Je to správný krok?

Je to správný krok, protože jak jsme se dozvěděli z prohlášení našich vlastních úřadů, ti lidé byli špioni. Provozovali proti nám špionáž. Mně spíše připadá podivné, že se to neřešilo dřív. Tak je potřeba postupovat proti každému špionovi, nejenom ruskému.

Co si myslíte o tom, že Miloš Zeman pověřil BIS, aby zjistila, zda se u nás nervově paralytický plyn novičok někdy nevyvíjel či neskladoval? O němž Rusové tvrdí, že možná pocházel od nás...

Mně to obvinění připadá od začátku přitažené za vlasy. Takže je to samozřejmě špatný krok, protože tím pan prezident jakoby jménem nás všech přiznává, že by to bylo možné. A to si myslím, že by prezident země neměl dělat. Vrhá to špatné světlo na nás všechny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

18:00 Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

Architekt, pražský zastupitel a kandidát SPD na primátora hlavního města Prahy Milan Urban v rozhovo…