Ti odpůrci konvoje musí být placení z Ruska, nevěřím, že je tu tolik duševně omezených. Jednou ještě budeme USA o vojáky prosit, varuje brněnský konzervativec

28.03.2015 12:07 | Zprávy
autor: David Daniel

ROZHOVOR Předseda Městského sdružení Konzervativní strany Brno Svatopluk Kalužík spolu s brněnskou organizací společnosti Koruny České začal vystupovat s obhajobou průjezdu konvoje NATO přes Česko, oslovil brněnského primátora Vokřála i hejtmana Jihomoravského kraje Haška se žádostí o podporu a chystá se ji vyjádřit i individuálně.

Ti odpůrci konvoje musí být placení z Ruska, nevěřím, že je tu tolik duševně omezených. Jednou ještě budeme USA o vojáky prosit, varuje brněnský konzervativec
Foto: Daniela Černá
Popisek: Transparenty demonstrace

Proč nesouhlasíte s protesty proti konvoji NATO?

Za tím jsou dvě věci, jednak máme sympatie k našim západním spojencům, jako konzervativně orientovaní občané jsme prozápadní a jednoznačně k Západu patříme. Hlavně nás ale nadzvedly chystané akce odporu proti NATO, tyto nechutnosti není možné nechat proběhnout jen tak, jinak budeme vypadat, že celý náš stát je stejný jako ti, kteří tady proti Alianci a konvoji vyřvávají. Musíme dát najevo, že náš národ není celý takový. Budeme konvoj vítat v místech, kudy pojede.

Kde se podle vás bere český antiamerikanismus?

Je to téměř neuvěřitelné a moc to nechápu. Vysvětlení je snad v tom, že je tady nezanedbatelná placená pátá kolona, která pracuje pro Rusko. Ze zkušenosti vím, že u nás bohužel existuje spousta duševně omezených lidí, ale nějak nemohu uvěřit, že by jich bylo tolik samo od sebe. Toto hnutí je placené a tvoří je zčásti agenti, zčásti agenti nepřímí. Těch opravdu přesvědčených antiamerikanistů je snad menšina a je mi jich líto. Proti lidské blbosti se bojuje těžko, oni nestojí o informace a nemá smysl jakkoli argumentovat. Argumentů je ale dost, zkušenosti z první i druhé světové války, následná studená válka, to vše by mělo stačit, aby člověk viděl situaci jasně. Oni si ale melou svoje o americkém imperialismu a mají to evidentně nacvičené z doby čtyřiceti let komunismu, neslyší argumenty, proč jsme pro Západ, proč tam patříme a že jsme tam vždy patřili.

Je to dáno historicky?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Za vším hledej peníze.“ Ševčík načrtl, proč se Pavel vnutil na summit

16:16 „Za vším hledej peníze.“ Ševčík načrtl, proč se Pavel vnutil na summit

VHLED MIROSLAVA ŠEVČÍKA V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se poslanec Miroslav Ševčík vyjadřuje k …