Tito lidé budou mezi prvními ukamenovanými, ale to Dienstbierům nedochází. EU je pro nás ohrožení a Západ se stal v mnohém zkaženější. Musíme přežít, říká Petr Mach

28.09.2016 11:04

ROZHOVOR Předseda Svobodných a europoslanec Petr Mach je pro spořádané vystoupení z EU co nejdřív, než se to začne hroutit samo. „Západ v mnoha ohledech měl lepší kulturu a zákony, my jsme byli zdevastováni komunismem, ale v jiných ohledech byl Západ naopak zkaženější. Západ byl napaden rakovinou kulturního marxismu,“ říká o našem „návratu na Západ“ Mach.

Tito lidé budou mezi prvními ukamenovanými, ale to Dienstbierům nedochází. EU je pro nás ohrožení a Západ se stal v mnohém zkaženější. Musíme přežít, říká Petr Mach
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Mach, předseda Svobodných

Rakouský kardinál Christoph Schönborn pronesl varování v neděli při příležitosti křesťanského svátku Jména Panny Marie, který je připomínkou a vděkem za vítězství nad Turky v bitvě o Vídeň před 333 lety. Podle informací z vídeňské arcidiecéze kardinál řekl: „Dojde k islámskému dobytí Evropy? Mnoho muslimů po tom touží a tvrdí, že s Evropou je konec.“ Kardinál Schönborn požádal Boha o smilování nad Evropou a jejími obyvateli, kteří podle něj jsou „v nebezpečí zániku křesťanského dědictví“. Souhlasíte s ním? Je „saracén“ opět hrozbou?

Nevím, co přesně řekl rakouský kardinál, ale dodal bych, že Evropu musíme chránit na prvním místě před rozmáhajícím se kulturním marxismem. Tato novodobá ideologie totiž stojí mimo jiné za lákáním migrantů do Evropy. Paradoxní přitom je, že feminismus a ateismus, vlajkové lodi kulturního marxismu, jsou v přímém rozporu s islámem a tito lidé budou mezi prvními ukamenovanými, kdyby jednou Evropu ovládl Islámský stát. Ale to Dienstbierům nedochází.  

Co říkáte výsledkům posledních zemských voleb v Německu a tomu, jak se k nim staví Angela Merkelová?

Merkelová sice uznává, že kvůli migrantům ztrácí na popularitě, ale jedním dechem dodává, že jednala správně. Takže je nepoučitelná. Jen další posilování euroskeptických stran donutí CDU, aby se Merkelové zbavila, a donutí vládní strany všude po Evropě, aby změnily kurz.

Někteří evropští politici začínají brát částečně zpátečku a tu více a tu méně začínají vystupovat proti migraci.Také hovoří o tom, že je třeba otevřeněji komunikovat s občany a brát na ně více zřetel. Viz například poslední neformální summit EU v Bratislavě. Co je k tomu vede? To zázračně prozřeli, nebo se bojí lidí?

K obratu pomalu dochází. I náš premiér Sobotka najednou říká, že tu nechce muslimské komunity. Vidíme to i u politiků v Bavorsku nebo ve Švédsku. Oni asi své přesvědčení nezměnili, jen se bojí o ztráty křesel. To je v pořádku. Důležité je, že otáčejí. 

A doopravdy se něco změní v migrační politice EU i v jiných oblastech? Je vůbec EU schopná nějaké sebereflexe a zásadní změny k lepšímu? Lidé důvěřují EU stále méně, přesto Brusel a Berlín volají po větší centralizaci a vytvoření evropské armády... A směrnice, nařízení, předpisy, kvóty, výhrůžky pokutami za nepřijetí uprchlíků chrlí dál...

Troufám si říct, že se pro nás Evropská unie nyní stala ohrožením. Němci, Francouzi a Italové jsou připravení nás přehlasovávat v migračních kvótách, ve sjednocení podmínek azylového řízení a podobně. Až vytvoří Armádu EU, bude jen otázkou času, kdy nás zatáhnou do nové války. EU se stala nástrojem, jak hlasováním kdesi v Bruselu přesouvat německé, francouzské, italské problémy na Českou republiku, Slovensko, Maďarsko. Jednoduše se zeptají, kdo je pro přenesení jejich problémů k nám, my hlasujeme proti, oni jsou pro, jich je víc – a je to. Britové udělali dobře, že odešli, a já vidím jako jediné řešení czexit.

Hovoří se o možném rozpadu EU. Myslíte si, že k němu dojde? A bylo by to dobře, nebo špatně?

Když vyloučíme možnost reformy EU, přenesení pravomocí zpět na národní státy, což považuji za nemožné, to je úplně mimo představy lidí jako Merkelová a Juncker, pak zbývá jen rozpad EU. Představte si, že Maďarsko v referendu 2. října odhlasuje, že nechce žádné migrační kvóty z Bruselu. EU přesto Maďarsko přehlasuje, ale Maďarsko se nepodvolí a žádné migranty nepřevezme. Evropská komise Maďarsko zažaluje u soudu EU, ten Maďarsko odsoudí k pokutám. Maďarsko pokuty platit nebude, tak mu přestanou posílat dotace. Maďaři přestanou posílat do Bruselu příspěvky. Takto by vypadal živelný rozpad EU, který způsobí spoustu zlé krve. Proto jsem raději pro spořádané vystoupení z EU co nejdřív, než se to začne hroutit samo.

A nebylo by také lépe postavit spolupráci evropských národů na nových základech bez nynějších zdiskreditovaných evropských a bruselských politiků a úředníků typu Junckera či Schultze a bez těch desítek tisíc stran unijního práva a předpisů a těžkopádné zabetonované mašinérie?

Myslím, že Velká Británie se vrátí do Evropského sdružení volného obchodu (EFTA). To je nebyrokratická organizace, kde nikdo nikomu žádné kvóty, pokuty, dotace a daně nenutí, nikdo tam nikoho nepřehlasovává. Jsem pro, aby Česká republika a další také přešly z EU do EFTA. Alternativa zkrátka již existuje a stačí, aby do ní jeden stát za druhým přešel, až v EU jednoho dne nikdo nezbyde. Tak jako Gorbačov jednoho dne zjistil, že je prezidentem Sovětského svazu, ve kterém už nikdo není a nikdo mu už nepošle prezidentskou výplatu, i Juncker jednou uvidí, že už nemá komu vládnout.

A co Visegrád plus jako alternativa? Mohla by se přidat část Balkánu, Pobaltí... V minulosti sehrávalo v prostoru mezi Ruskem a Německem určitou stabilizující a bezpečností roli po určitou dobu habsburské soustátí. Není tedy alternativou vytvořit zde nějakou alianci suverénních států a zónu volného obchodu?

Ano, v mnoha oblastech můžou středoevropské státy spolupracovat. Ale není důvod uzavírat se spolupráci třeba s Velkou Británií nebo Švýcarskem. Zároveň ale musíme vědět, že se nemůžeme na nikoho pevně spolehnout.

Když jsme vstupovali do EU, zaznívalo, že budeme pod dohledem „vyspělejších“ zemí. Někteří skalní zastánci EU říkají, že si v ČR neumíme a nemáme vládnout sami, ale potřebujme, aby nám vládl „moudrý“ Brusel či Berlín, kde je politická kultura na vyšší úrovni, je tam menší korupce, jsou tam kvalitnější zákony...

Západ v mnoha ohledech měl lepší kulturu a zákony, my jsme byli zdevastováni komunismem, ale v jiných ohledech byl Západ naopak zkaženější. Západ byl napaden rakovinou kulturního marxismu. Ten servilní přístup, že všechno naše je horší, vedl k nekritickému přijímání všeho z Bruselu včetně inkluze, pozitivní diskriminace, antidiskriminace a solárních panelů. A to byla velká chyba.

Zastánci EU říkají, že EU zabránila válkám. Souhlasíte s tím, přestože do 70. let polovina západoevropských států nebylo v EHS, ale v EFTA? A nehrálo větší roli NATO a fakt, že v době studené války evropské státy si spolu válčit nemohly dovolit s ohledem na hrozbu ze SSSR?

EU existuje od roku 1993. Takže těžko můžeme říct, že zabránila válkám v období mezi pádem Hitlera a pádem Berlínské zdi. To je jen propaganda vystřižená jak z Goebbelse. Neválčí spolu demokratické státy, které vzájemně obchodují. K tomu existovala EFTA a Evropské hospodářské společenství. EU je už přes moc, ta už opět zadělává na konflikty. Potřebujeme se vrátit opět k EHS či EFTA.  

EU dle vás zadělává na konflikty. A co říkáte názorům, že centralizační politika EU může může přímo přinést válku mezi státy či občanskou válku?

Centralizační politika a snaha prosadit svůj zájem tím, že přehlasuju jiný stát, to je cesta přinejmenším k tomu, že se budeme v Evropě navzájem nesnášet. Já si přeju mír v Evropě, proto chci návrat k principům dobrovolné spolupráce suverénních demokratických evropských států.  

Jaký je dle vás český národní zájem?

Naším národním zájmem je přežít a prosperovat jako demokratická a svobodná Česká republika. Národní zájem je tedy něco, na čem se shoduje devadesát procent veřejnosti a většinou všechny politické strany, snad s výjimkou TOP 09. Naším národním zájmem je například to, aby nám nebyly vnuceny migrační kvóty, ale také to, abychom mohli svobodně obchodovat s ostatními evropskými státy. Naším národním zájmem by tedy bylo EU nějak reformovat. Když se to nebude dařit, jako že nebude, bude přibývat lidí a politiků, kteří uvidí východisko v opuštění EU, a jednoho dne se to stane národním zájmem, podobně jako když jednoho dne před 98 lety vzniklo nezávislé Československo. 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lukáš Petřík

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

věcná diskuze

Dobrý den, máte dojem, že se na půdě Sněmovny odehrává věcná diskuze? Já mám spíš dojem, že koalice ani diskutovat nechce, že si je jistá svou většinou a naopak opozice obstruuje (většinou až moc), aby se zviditelnila. Nějaký smysluplný dialog mezi vládou a opozicí nevidím a myslím, že je chyba na o...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jako Fico? Volby třeba vyhraje Babiš, v čele BIS Koudelka. Co dál? Odvážná úvaha experta

16:59 Jako Fico? Volby třeba vyhraje Babiš, v čele BIS Koudelka. Co dál? Odvážná úvaha experta

Atentátník na premiéra Fica, který začíná být mnohými médii bagatelizován, mohl mít komplice – možná…