To, že vyhrálo ANO ve většině krajů, nepovažuji za dobré, varuje veleúspěšný senátní kandidát za TOP 09

09.10.2016 7:55 | Zprávy

ROZHOVOR Strana TOP 09 sice v krajských volbách propadla, ale jeden z jejích kandidátů – ředitel Gymnázia Jana Keplera Jiří Růžička je jedním ze dvou kandidátů v republice, kteří se přiblížili padesátiprocentní hranici pro vstup do Senátu. Jiří Růžička vyhrál s obrovským náskokem před filozofem Václavem Bělohradským, který je kandidátem ČSSD a Strany zelených. „Uvidíme, jak to všechno nakonec dopadne, protože máme před sebou ještě druhý poločas,“ prohlásil Jiří Růžička v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz krátce po volbách.

To, že vyhrálo ANO ve většině krajů, nepovažuji za dobré, varuje veleúspěšný senátní kandidát za TOP 09
Foto: archiv Jiřího Růžičky
Popisek: Jiří Růžička, senátor za TOP 09 a STAN

Jak jste spokojen s výsledkem přes čtyřicet procent hlasů, kterého jste dosáhl v prvním kole senátních voleb v Praze 6?

S výsledkem jsem spokojen, kdyby to bylo přes padesát procent, byl bych nadšený, kdyby to bylo méně, než je, byl bych zklamaný.

Váží si vedení TOP 09 toho, že jste byl jejím nejúspěšnějším kandidátem v senátních volbách?

Já doufám, že si toho váží. Postoupili jsme tři kandidáti na senátora, doufám, že to vnímají stejně dobře jako my. Ale uvidíme, jak to všechno nakonec dopadne, protože máme před sebou ještě druhý poločas.

Myslíte, že díky velkému náskoku máte slušnou šanci získat post senátora?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vítek Prokop byl položen dotaz

Ústavní soud

Tvrdíte, že prezident chce, aby Ústavní soud: "stanovil vládě povinnost poskytnout prezidentovi republiky veškerou součinnost a aby uložil vládě nevytvářet prezidentovi administrativní ani jiné překážky při výkonu jeho ústavních pravomocí." Na to jste přišel jak, že říká ÚS jak má rozhodnout? Není s...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Drulák: Vládo, ignoruj Ústavní soud jako Tusk v Polsku. Jde o demokracii

13:02 Drulák: Vládo, ignoruj Ústavní soud jako Tusk v Polsku. Jde o demokracii

Pokud se vláda nepostaví proti zásahům do jejího demokratického mandátu, jako to učinil Ústavní soud…