Tohle jim měla Merkelová říct, pak by se sem tak nehrnuli... Babišův muž vážně k uprchlíkům

15.11.2015 17:10 | Zprávy
autor: Václav Fiala

ROZHOVOR Zvrácené evropské hodnoty, dvojí metr Evropské unie. K tomu bezbřehé pozvání německé kancléřky, které vyslyšely statisíce a možná milióny migrantů. Poslanec, místopředseda zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Pavel Šrámek (ANO) v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vidí velkou budoucnost ve Visegrádu a naopak si nebere servítky z multikulturalismu.

Tohle jim měla Merkelová říct, pak by se sem tak nehrnuli... Babišův muž vážně k uprchlíkům
Foto: ANO
Popisek: Pavel Šrámek

Stává se pro vás od události v Paříži Evropa nebezpečnější? Máme stavit otázku, jako například komunistický poslanec Valenta - co je lepší - volné cestování a obchod, tedy Schengen, nebo na druhé straně bezpečnost občanů?

Svoboda, volný obchod, podnikání, cestování a další jsou naše tradiční a kulturní hodnoty, které musíme chránit právě tím, že budeme chránit vnější hranice Schengenu. Jižní státy EU naprosto rezignovaly na tuto ochranu. Bezpečnost nemusí být opakem svobody.

V Německu doslova zmizely stovky, přímo tisíce migrantů. Nikdo neví, kde jsou. Po Evropě migruje spousta lidí, o kterých se neví, kdo jsou, kam jdou a co vlastně skutečně chtějí - kromě toho, že hledají ten správný "ráj" na Zemi. Když ale občan EU cestuje na letišti, prosvítí se skenerem nejen jeho zavadla, ale i on sám. Vidíte to jako "jiný metr"?

Ano, je to naprostá rezignace na bezpečnost v Evropě. Zatímco my se ve vlastním zájmu podrobujeme kontrolám na jedné straně, imigranti se zde pohybují naprosto volně bez kontroly. Je to důsledek nedodržování dohod z Dublinu ani Schengenu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

18:00 Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

Architekt, pražský zastupitel a kandidát SPD na primátora hlavního města Prahy Milan Urban v rozhovo…