Tohle se tradičním médiím líbit nebude. Poslanec od Babiše nehezky promluvil o tom, co vysílají

22.08.2019 21:17 | Zprávy

ROZHOVOR „Vidím ji jako letní epizodku nelehkého koaličního vládnutí. I když média, zejména veřejnoprávní, se z toho snažila udělat hlavní událost roku, života běžných občanů se nijak dramaticky nedotkla,“ říká v rozhovoru pro PL.cz k dění kolem Ministerstva kultury poslanec Milan Feranec (ANO). „Fake news a dezinformace existují od okamžiku, kdy člověk začal používat řeč jako nástroj komunikace. Já alternativní média nečtu, stačí mi fake news těch standardních. Proč to dělají? Asi mě chtějí přesvědčit o svojí pravdě,“ myslí si. „Každý fanatismus je nebezpečný, včetně enviromentalismu. Ochrana životního prostředí nesmí vést ke zničení našeho průmyslu. Takže to chce trošku selského rozumu,“ dodává.

Tohle se tradičním médiím líbit nebude. Poslanec od Babiše nehezky promluvil o tom, co vysílají
Foto: repro ČT
Popisek: Milan Feranec na snímku vpravo vedle exministra dopravy Antonína Prachaře

V prázdninových měsících jsme sledovali vládní krizi kolem ministra kultury. Co si o ní myslíte?

Vidím ji jako letní epizodku nelehkého koaličního vládnutí. I když média, zejména veřejnoprávní, se z toho snažila udělat hlavní událost roku, života běžných občanů se nijak dramaticky nedotkla.

Další nástraha kolem vlády číhá kolem rozpočtu. Nerozpadne se vaše koalice s ČSSD kvůli němu?

Je to na kolezích z ČSSD, ale myslím, že ne. Byli by sami proti sobě. I když v politice nelze vyloučit ani absurdní kroky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Eva Decroix, Ph.D., MBA, MPA byl položen dotaz

Rodiče

Dobrý den, mohu se zeptat, kdo přesně ze senátorů stojí za návrhem, aby rodič, který nemá po rozvodu dítě v péči, mohl být z důležitých rozhodnutí života dítěte vyloučen? Já nevím, podle mě to není úplně správné, i když zase někdy je mezi rodiči domluva obtížná a doplácí na to právě dítě, což také n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

12:30 „Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

Podpora stávky v České televizi ze strany odborového předáka Josefa Středuly? „V rámci ČMKOS působí …