Tomáš Klvaňa: Přistěhovalci by neměli mít právo na běžné sociální dávky. Azylanti, kteří dlouhodobě nepracují, by měli být vypovězeni

22.06.2015 4:47 | Zprávy

ROZHOVOR Akademik a někdejší tiskový mluvčí prezidenta Klause Tomáš Klvaňa se obává, že při výběru imigrantů nebude dost dobře možné selektovat politické a ekonomické uprchlíky, jak někteří politici slibují. Za lepší řešení proto vidí uprchlíky prostě přijímat, ale jasně jim říci, že zde budou dodržovat naše pravidla.

Tomáš Klvaňa: Přistěhovalci by neměli mít právo na běžné sociální dávky. Azylanti, kteří dlouhodobě nepracují, by měli být vypovězeni
Foto: Archiv TK
Popisek: Tomáš Klvaňa

Zastánci ještě měkčího rozlišování mezi běženci a ekonomickými imigranty říkají, že se podmínky pro udílení azylu vztahují i na imigranty z chudých zemí. Jaký je váš názor na pojetí tohoto vysvětlení?

Při tak velkém náporu přistěhovalců, jaký Evropa zažívá, není realistické rozlišovat, kdo sem z diktatury chce přijít kvůli nesvobodě a kdo kvůli bídnému životu. Pokud nejde právě o exponenty a spolupracovníky utlačovatelských režimů, máme povinnost se vážně zabývat každou žádostí o politický azyl z diktatur.

A co soudíte o názorech, že bychom měli přijímat pouze křesťany, kteří by prý mohli být snáze integrovatelní?

Taková diskriminace je v rozporu se základní ideou evropsko-amerických demokracií a je nepřípustná. Evropské země se však musí začít účinněji bránit proti civilizačním prvkům, které nejsou v souladu s evropskou kulturou. Bez politické korektnosti bychom například měli jasně říci muslimským přistěhovalcům, že se zde budou řídit naším právním řádem a nikoliv právem šaría, že budou respektovat naše svobody včetně práv menšin, žen a homosexuálů, že stát nemá povinnost ve státních a veřejných školách podávat jídla halal, jak se dnes rozsáhle a pomýleně děje třeba v Británii.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radim Panenka

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jozef Banáš: Takzvaná názorová shoda Západu je spartakiáda cvičených opic

17:26 Jozef Banáš: Takzvaná názorová shoda Západu je spartakiáda cvičených opic

Publicista a spisovatel Jozef Banáš se v rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz pustil do ostré kritiky z…