Tomio Okamura o novinářské žumpě. Jenom lžou, překrucují a sprostě nadávají. A Sobotka je podrazák, dodělal si všechny kšefty a teď se předvádí s demisí

05.05.2017 8:30

ROZHOVOR „Vzhledem k tomu slovníku, co používá, se asi jedná o jednoho z mnoha lidí z novinářské žumpy,“ říká poslanec Tomio Okamura na adresu bulvárního novináře Pavla Novotného, kterého podle vlastních slov ani nezná. Novotný se do poslance „pustil“ v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Uvedl například, že Okamura je levej až na půdu nebo že je merketér a lhář. Okamura se v rozhovoru vyjádřil i k úternímu rozhodnutí Bohuslava Sobotky. „Demise vlády je podle mého názoru součást volební kampaně,“ míní Tomio Okamura.

Tomio Okamura o novinářské žumpě. Jenom lžou, překrucují a sprostě nadávají. A Sobotka je podrazák, dodělal si všechny kšefty a teď se předvádí s demisí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

Bulvární novinář Pavel Novotný promluvil opět pro ParlamentníListy.cz a do svých úst si vzal i vás. Voliče Le Penové označil za debily a poté řekl, že pro francouzského debila má větší pochopení než pro českého. Ten totiž podle Novotného nemá vůbec tušení, co je to uprchlík, černoušek, nebo že Okamura je levej až na půdu. Co si myslíte o kritice Novotného vůči Le Penové a co podle vás myslel novinář tím, že jste prý, cituji, levej až na půdu?

Já toho člověka neznám, nesleduji ho, nevím, kdo to přesně je, takže se vůbec nemůžu k těmto slovům jakkoliv vyjádřit.

Dobře, ale i tak se podíváme na další vyjádření tohoto novináře, které se vás také týká. Novotný mimo jiné nastínil, jak on vidí současnou situaci ve Francii. „Liberální politika tam vadí mnohem více lidí a žijí tam celé národy černoušků a Arabů, no prostě tam se projít po ulici český fanda Ortelu a Tomia Okamury, tak zemře. Představte si to, na ulici více „bubáků“ a „kozomrdů“ než árijců… Inu reálný svět, demografie, přirozenost,“ říká Novotný. Co na to říct?

Anketa

Chcete, aby byly předčasné volby?

20%
80%
hlasovalo: 7332 lidí

Znovu opakuji, že vůbec nevím, o koho se jedná. Toto jméno jsem nezaznamenal ani mezi politology, ani mezi politiky, ani mezi politickými komentátory. Takže přesně nevím, kdo vlastně pan Novotný je. Nevím ani, o co se v jeho vyjádřeních přesně jedná, co je jejich cílem. Nicméně vy sám jste řekl, že se jedná o novináře. Takže vzhledem k tomu slovníku, co používá, se asi jedná o jednoho z mnoha lidí z novinářské žumpy.

Novináři Novotnému zřejmě ležíte v žaludku, neboť o vás mluvil i dál. Mimo jiné řekl. „U nás naštěstí Okamura a podobní budou vždy jen čudly, s trochou štěstí se nedostane znovu do sněmovny.“ Co si o tom myslíte?

Tak já mám zkušenosti s novináři, že když jim dojdou argumenty, a ona většina novinářů, kteří se snaží komentovat naše hnutí SPD, tedy Přímou demokracii, tak v podstatě žádné argumenty nemá, protože problematiku nemají nastudovanou, tak se pak snižují vždy k urážkám, dehonestacím a k různým nadávkám. Tohoto člověka jsem vůbec nezaznamenal na žádné politologické diskusi, nezaznamenal jsem ho na žádném semináři, který by se věnoval evropské politice či Přímé demokracii.

Takže znovu zdůrazňuji, že vůbec nevím, o koho jde. A vůbec nerozumím tomu, proč používá neustále dokola nějaké vulgární výrazy, místo aby používal věcné argumenty proti programu Přímé demokracie a proti programu spravedlnosti pro každého občana, nejen pro ty vyvolené. A asi také z toho důvodu jsem ho nikde nezaznamenal. Ale když jste mi během dne telefonovali, že na vyjádření tohoto pána budou otázky, tak mě jeden můj spolupracovník informoval, že je to jakýsi bavič.

Vy sice říkáte, že ho neznáte, ale jemu asi přece jen v „žaludku ležíte“, protože o vás dále řekl: „Je to merketér a lhář, který si vodí kryploidní bezmozky, co jsou schopni považovat 56 uprchlíků v ČR za obrovskou hrozbu a každým dnem očekávají ten nájezd armád uprchlíků.“ Co podle vás novináři na vás tak strašně vadí a co říkáte na toto jeho vyjádření ohledně uprchlíků?

Po této otázce je mi jasné, že tento pán nemá vůbec žádné informace. Připomněl bych hlasování Sobotkovy, Babišovy a Bělobrádkovy vlády vloni v září, kdy odsouhlasila přijetí dalších šesti tisíc migrantů do ČR v letech 2017 až 2019 a vyčlenila na ně pouze na úvod 520 milionů korun. To je přece ta známá kauza. Takzvané neziskové organizace, pro které bylo těchto 520 milionů korun určeno, aby se postaraly o „integraci“ těchto nezvaných migrantů, tak se přece vyjádřily, že se do toho tendru nebudou hlásit, že jim to připadá málo. To proběhlo i médii.

To znamená, že tento pán zřejmě nemá vůbec žádné informace, ale to mi přesně odpovídá úrovni novinářů v ČR, kteří nemají informace a jenom lžou, překrucují, manipulují, a když nemají argumenty, tak jenom sprostě nadávají. A tady si ještě pán popletl vyjádření vládních představitelů. Nicméně to je cílem vyjádření Sobotky, Babiše a Bělobrádka, kteří neustále jako kolovrátek opakují, že do České republiky přišlo pouze patnáct migrantů. No ono to je totiž 15 migrantů na základě kvót Evropské unie.

Nicméně zamlčují, a záměrně, že Sobotkova, Babišova a Bělobrádkova vláda bere celoročně a dlouhodobě migranty dobrovolně mimo kvóty. Oni tady totiž předvádějí takovou slovní hříčku. Že ne kvóty, ale ve skutečnosti dobrovolně. Což je ještě horší. Protože tam v podstatě není limit už vůbec žádný.

A sami občané Havířova, Předlic u Ústí nad Labem, Jaroměře a Brna (tam jsou ta čtyři střediska, kde jsou umísťování již imigranti, kterým vláda udělila trvalý pobyt, zdůrazňuji trvalý pobyt) mohou dosvědčit, že jsou tam i muslimští, to znamená islámští migranti, které přijímá česká vláda.  Takže tímto jsem vám rozebral trošku podrobněji, že tomuto pánovi, kterého já vůbec neznám, se asi nemá smysl více věnovat. Protože ten pán vůbec nemá žádné informace.

Ačkoliv znovu opakujete, že novináře Novotného neznáte, tak přece jen ještě poslední otázka. Novotný se totiž zmiňuje nejen o vás, ale opět i o francouzské političce Le Penové a říká: „Stejní kreténi, co volí jeho a ve Francii Le Penovou, volili kdysi v Německu Hitlera.“ Není už toto vyjádření pro vás takříkajíc přes čáru?

Myslím, že už z těch předešlých odpovědí vyplývá, že já hovořím o jasných číslech, o jasných usneseních vlády, které si každý může dohledat. Já hovořím o občanech jako o voličích. Jsem zastáncem přímé demokracie. A na druhou stranu tady máme jakéhosi pána, který, jak jsem v předešlých odpovědích vysvětlil, lže, jako když tiskne, vůbec nemá informace a teď tady plácá nějaké další nesmysly. Ono to je vlastně spíš zoufalé. Je to, jak říkáte, nějaký novinář.

A teď si vezměte, že je asi za svoji práci placen. A teď se podívejte na tu zoufalost, kdy on vůbec nemá informace, ani si je nezjišťuje. V podstatě sám ze sebe dělá absolutního hlupáka, když mu nastavíme zrcadlo skutečných informací a vládních usnesení, skutečná tvrdá čísla, jasná jména měst, jasná jména migračních zařízení, jasná čísla. Skutečně je to tragikomická situace, která těm několika málo slušným a řádným novinářům opravdu nedělá dobré jméno.

Když odhlédneme od Pavla Novotného a podíváme se na nejčerstvější události, které přinesl úterek. Co říkáte na demisi Sobotky, která znamená i konec pro celou vládu? Čekal jste něco takového?

Tak demise vlády, kterou oznámil Bohuslav Sobotka, je podle mého názoru součást volební kampaně. Bohuslav Sobotka ve spolupráci s Andrejem Babišem se snaží vzbudit dojem, že by si volič měl vybírat hlavně mezi nimi. Tři a půl roku si rozdělovali kšefty. Většina kšeftů mezi ČSSD, hnutím ANO a  KDU-ČSL je již hotová. Co mělo být řádně rozděleno, to si Sobotka s Babišem a Bělobrádkem rozdělili a nyní se jedná hlavně o marketingový tah. Abych řekl konkrétní důkaz.

Kdysi nějací analytici spočítali, je to dva roky zpátky, že počet příplatkových funkcí v Poslanecké sněmovně, které si rozdělili a nově vytvořili Babiš, Sobotka a Bělobrádek, je dokonce ve sněmovně pro poslance vyšší, než byl za Nečase s Kalouskem. To znamená, že to jsou neskuteční korytáři, neskuteční lháři a političtí podvodníci.

A když se vrátíme k tomu úterku, vy si myslíte, že to bylo dopředu domluvené mezi Sobotkou a Babišem?

No, to já nevím, ale určitě mi z toho vyplývá pouze marketing. Vzhledem k tomu, co jsem už řekl, to znamená, že v podstatě všechny kšefty už byly rozděleny mezi těmi třemi stranami, navíc Sobotka v demisi může ještě samozřejmě nějaký čas vládnout... Tak podle mého názoru mediální poradci ČSSD dali na stůl jasná data, že společná vláda s Babišem Babiše prostě posiluje. Naopak ČSSD to ubírá a teď je poslední šance pro ČSSD Babiše ze skutečně závažných důvodů podkopnout.

A samozřejmě musím říct, že Sobotka je opravdu pokrytec a podrazák, že teď najednou svého parťáka bodá do zad. Když až poté, co si přerozdělili vzájemně všechny kšefty, všechny příplatkové funkce atd… Kšefty jsou rozděleny, teď prostě Sobotka vyhlásí demisi. Ono se to hodí oběma stranám. Andrej Babiš si může hrát na oběť, Sobotkovi také ta demise přináší více než současný nelichotivý stav. Takže v podstatě ruka ruku myje.

A jak myslíte, že se k tomu postaví prezident Zeman?

Tak to nevím. Tomu do hlavy nevidím. Tak mimořádné volby by byla samozřejmě mimořádně drahá hloupost. A voliči by v takovém případě měli Sobotkovi a Babišovi ve volbách toto rozhodnutí doslova zúčtovat. Ale já očekávám právě proto, že by se politici měli dohodnout. Já skutečně vyzývám Sobotku s Babišem, aby zanechali těchto hrátek. Je to jejich obrovské politické selhání. Protože oni upřednostnili osobní politický zájem před zájmem občana. To si řekneme na rovinu. Povinností politika je dohodnout se.

Ukázali se oba dva včetně Bělobrádka, že nejsou schopni v podstatě pracovat pro budoucnost České republiky, nadřadili svůj politický zájem zájmu občanů. A abych odpověděl na vaši otázku, tak já doufám, že prezident Zeman bude osobou, která by mohla dovést Českou republiku k řádnému termínu voleb a k tomu, aby se vláda nějakým způsobem přestala hádat a nějakým způsobem začala pracovat.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: David Hora

Ing. Libor Turek, Ph.D. byl položen dotaz

Export a import

Dělám v logistice. Denně k nám chodí vagóny zboží ze zahraničí, ale od nás jich vyvážímě minimum a situce se stále zhoršuje. Děláte v této problematice něco? Jak se snažíte podporovat náš export? A je import v takové míře nezbytný? Proč?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dlouho jsem neviděl Gretu! Nová zjištění o „boji za klima“. Novinář Souček nastoluje

18:24 Dlouho jsem neviděl Gretu! Nová zjištění o „boji za klima“. Novinář Souček nastoluje

Klimatičtí aktivisté včetně Grety Thunbergové chtějí francouzskou revoluci i s gilotinou a dalšími t…