Třinecká starostka: Drábkova reforma v praxi? Chaotické problémy

19.03.2012 17:12 | Zprávy

ROZHOVOR Věra Palkovská (Osobnosti pro Třinec) pro ParlamentníListy.cz popsala jak plány na rozvoj města, tak aktuální problémy, které tíží jeho obyvatele.

Třinecká starostka: Drábkova reforma v praxi? Chaotické problémy
Foto: archiv starostky
Popisek: Třinecká starostka Věra Palkovská

Na začátku roku byla spuštěna reforma práce ministra Drábka, kterou však po zavedení provázely nemalé problémy. Pociťujete tyto problémy i u vás?

Dosud není zřízen elektronický přístup obcí do Jednotného informačního systému pro zapisování do Standardizovaného záznamu, přestože jsme jako obec o to požádali a přestože nám to zákon ukládá. Tímto nedodržujeme literu zákona a prozatím vše vedeme v papírové podobě. Nicméně pro naši práci chybí náhled do informačního systému a velmi nám to ztěžuje práci. Papírové podklady předáváme pracovníkům úřadu práce.

Dalo by se hovořit i o dalších návazných chaotických problémech se stěhováním, archivací a vyčištění spisové služby, kde zůstaly nedodělky po odcházejících pracovnících.

A jak byste hodnotila celkové fungování vlády? Domníváte se, že se jí podaří dostát svým slibům?

Zejména v oblasti dopravy a životního prostředí, bez dodržení nejen slibů, ale i vládních usnesení, by byla situace na Třinecku velmi kritická a děláme vše pro to, aby se tak nestalo.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…