Trump cituje Putina a vůbec nemá potuchy, co provádí. EU se sama vlákala do pasti. Jefim Fištejn odkrývá taje informační války

06.08.2016 17:21 | Zprávy
autor: Jan Štěpán

ROZHOVOR „Já jsem byl vždy ujišťován, že turecká menšina v Německu je skvělý případ integrace muslimských migrantů do evropské společnosti a také jsem si to myslel až do minulých dnů, než v několika německých městech demonstrovaly tisíce Turků za skandování Alláh Akbar na podporu Erdogana a jeho diktátorských opatření, která omezují základní lidská práva a pošlapávají nejrůznější demokratické svobody,“ konstatuje publicista, spisovatel a také bývalý poradce špičkových českých politiků Jefim Fištejn. K tomu pak ještě uvádí: „Jestli tato menšina podporuje takovou politiku, tak přece nemůžeme říct, že je v Evropě dobře integrovaná, potom to je jen slupka, kdy je jasně vidět, že jim je bližší ‚kmenová‘ sounáležitost.“

Trump cituje Putina a vůbec nemá potuchy, co provádí. EU se sama vlákala do pasti. Jefim Fištejn odkrývá taje informační války
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Známý novinář, publicista a také letitý spolupracovník Rádia Svobodná Evropa Jefim Fištejn

Jak vůbec nyní hodnotíte bezpečnostní situaci v Evropě? Nejprve šílený teroristický útok v Nice, brutální vražda francouzského kněze a potom teror v nedalekém Bavorsku. Lze se vůbec proti takovým činům nějak úspěšně bránit, když policie přece nemůže být všude? Prezident Miloš Zeman navrhuje více ozbrojit veřejnost a na rozdíl od premiéra Sobotky nechce přijímat vůbec žádné uprchlíky. S tím si pak vzájemně notuje i s ministrem Babišem. Dá se s tím souhlasit? Nebo byste doporučil jiná opatření?

Nejsem bezpečnostní expert, ale domnívám se, že na ty útoky islamistů či vyšinutých jedinců, kteří pocházejí z jiných kontinentů, si Evropa teprve pomalu zvyká. Připadá mi, jako by si mnoho lidí myslelo, a to už několik dnů po teroristických útocích, že je to všechno za námi a podobné situace se nebudou nikdy opakovat. Bohužel tomu tak není. Evropa si tyto problémy způsobila sama a bude jím muset čelit.

Je zajímavé, že nyní sice začala bojovat proti „zavlečeným vetřelcům“ v oblasti fauny a flóry, kde chápe, že to není v pořádku. Co se ale týká lidských bytostí, to pochopit – bůhvíproč – stále nechce.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…