Ty hovadoide! Lubomír Volný účtuje s Pavlem Novotným a říká, jak to bylo s řevem

04.02.2019 18:07 | Zprávy

ROZHOVOR „Byl to on a je to jednoznačně dokázáno stenografickým záznamem, že to byl on, kdo vyzýval ke konfrontaci mě. Nikoli já jeho. Pan Birke je ten agresivní,“ reaguje na řev ve Sněmovně poslanec SPD Lubomír Volný, který v pátek vyzval kolegu sociálního demokrata, aby si vše vyříkali venku. Volný detailně popisuje propíraný incident, to, proč se celou záležitostí musí dál zabývat, a atmosféru ve Sněmovně: „V okamžiku, kdy se jim někdo postaví a snaží se vyjádřit názor jiné části společnosti a jiných voličů, chovají se jako paviáni. Tlučou do lavic, ječí, vykřikují a urážejí své oponenty.“ Úder vrátil také starostovi Řeporyjí Pavlu Novotnému. „Výroky profesionálního hovadoida, který založil svou živnost na tom, že je odporný, normální lidé ani nečtou ani nekomentují.“

Ty hovadoide! Lubomír Volný účtuje s Pavlem Novotným a říká, jak to bylo s řevem
Foto: repro/ČT
Popisek: Lubomír Volný

V pátek jste se dostal do roztržky v Poslanecké sněmovně také s poslancem ČSSD Janem Birkem. Už máme i mediální nálepku: kauza „Pojď ven“. Jak vše po víkendu vidíte?

Pořád stejně. V Poslanecké sněmovně se vytvořila skupina poslanců, kteří si o sobě myslí, že oni jsou nositeli jediné možné pravdy. V okamžiku, kdy se jim někdo postaví a snaží se vyjádřit názor jiné části společnosti a jiných voličů, chovají se jako paviáni. Tlučou do lavic, ječí, vykřikují a urážejí své oponenty. Mezi ty patří nejen pan poslanec Birke, ale všichni ti, které můžete na jednotlivých záznamech vidět, jak se nedemokraticky, hulvátsky a primitivně chovají na půdě Parlamentu České republiky. 

Změnil byste něco na slovech, která jste ve Sněmovně říkal?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Co Fiala důchodcům sebral, to jim vláda zatím nevrátila, připomíná Konečná

19:45 Co Fiala důchodcům sebral, to jim vláda zatím nevrátila, připomíná Konečná

„Mnoho povyku pro nic,“ komentuje „křik“ kolem koncesionářských poplatků europoslankyně Kateřina Kon…