Ukončit asociální vládu. Lékař z SPD Nečas má příběhy od lidí

16.09.2024 23:00 | Rozhovor

Předražené energie, zdražování základních potravin, nízké platy, prudké navýšení daní z nemovitostí. Také zdravotnictví. To jsou podle lékaře Lubomíra Nečase, lídra kandidátky SPD ve Zlínském kraji nejčastější věci, na které si lidé stěžují. Přejí si ukončit asociální vládu, která v této zemi způsobila mnoho problémů.

Ukončit asociální vládu. Lékař z SPD Nečas má příběhy od lidí
Foto: Archiv Lubomíra Nečase
Popisek: Lubomír Nečas, lídr SPD ve Zlínském kraji

Vašemu hnutí SPD je jejími kritiky občas vyčítáno, že krajské volby pojímá jako boj proti vládě a zdůrazňuje „celostátní“ témata. Co jsou podle vás specifická témata vašeho kraje, která je třeba akutně řešit?

Ve Zlínském kraji je stále nedořešená otázka výstavby či rekonstrukce Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně. Bývalý hejtman pan Čunek stále prosazuje výstavbu nové nemocnice na zelené louce; současná koalice chce stavět nové budovy v současném areálu nemocnice.

Aktuálně je nutné řešit sjezd z dálnice D49 a průtah Zlínem, což je společná investice Zlínského kraje a města Zlína.

Stále se oddaluje elektrifikace železnice Otrokovice – Zlín-Vizovice a výstavba nové výpravní budovy ve Zlíně.

Vašim tématem je dlouhodobě zdravotnictví, což je pro krajskou agendu celkem podstatná kvalifikace. Zejména když vaše hnutí SPD má dostupnost zdravotní péče jako jedno z hlavních témat. V čem jsou podle vás hlavní problémy zdravotnictví ve Zlínském kraji?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Úhrada škody

Vyzvali jste radní, aby uhradili způsobenou škodu České televizi. Proti tomu nic nemám, ale zajímá mě něco jiného. Proč politici nemusí hradit škody, které svým jednáním způsobili? Nebo aspoň co vím, tak nemusí. To vám přijde v pořádku nebo také prosadíte, aby se to změnilo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Pokud nebudou volby odloženy,, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseAlena F. , 16.09.2024 23:16:26
neproběhnou se stejnými možnostmi pro voliče i kandidáty. Budou tedy zmanipulované i tyhle. Na obrazovkách převážně Pětikolka a voliči v zatopených místech bez šance i chuti dostat se do volební místnosti. Parlamentní volby už jsou předem znehodnoceny volbou korespondenční. Absurdistán.

|  8 |  0

Další články z rubriky

Určují pravidla a pak čerpají peníze. Ukazujeme další chapadlo neziskovek přisáté na stát

16:26 Určují pravidla a pak čerpají peníze. Ukazujeme další chapadlo neziskovek přisáté na stát

Rada vlády pro rovnost žen a mužů má za úkol prosazovat rovnost mezi oběma pohlavími. Velká část jej…