Uspěli jsme i díky Vidlákovi. Šéf pražské SPD k volebnímu průlomu

25.09.2022 6:30 | Rozhovor

Poprvé bude SPD pracovat i v pražském zastupitelstvu, nemluvě o mnoha radnicích pražských obvodů. Úspěch jsme si opravdu vydřeli v ulicích, říká předseda pražské organizace hnutí Josef Nerušil, když připomíná i fyzická napadání stánků.

Uspěli jsme i díky Vidlákovi. Šéf pražské SPD k volebnímu průlomu
Foto: screen ČT24
Popisek: Josef Nerušil v polemice s Jakubem Železným

Kandidátka hnutí SPD, Trikolory, hnutí PES za podpory Manifest.cz, ČSNS, SPOZ a Akce D.O.S.T. zaznamenala v Praze nečekaný úspěch. Jaký je váš komentář?

Uspěli jsme na deseti městských částech, i na pražský magistrát. Je potřeba poděkovat našim členům, protože si tento úspěch opravdu vydřeli v ulicích. Mnohdy byli i fyzicky napadáni, naše předvolební propagace byla soustavně ničena a aktivisté se dokonce ani neštítili napadnout našeho předsedu Okamuru na závěrečném dni naší kampaně, který byl určen pro rodiny s dětmi.

Poslední měsíc před volbami jsme měli v Praze denně postavených deset petičních stánků, na kterých byli naši členové, nikoliv zaplacení brigádníci, a kde jsme Pražany přesvědčovali o kvalitě naší kandidátky a našeho programu. Naši členové osobně rozdali několik set tisíc letáků – dvakrát jsme museli dělat dotisk, abychom měli co rozdávat. Přihlásilo se k nám také množství osobností, v čele s Pavlem Kuřetem, dr. Hejkem, nebo prof. Seidlem. Hodně jsme se také snažili přesvědčit menší strany, ať nestaví své kandidátky, ale ať s námi spojí síly.

Myslím, že každý vidí, kdo z neparlamentních stran měl zájem o spolupráci ,a kdo naopak sobecky zkoušel svou beznadějnou kandidátku. Nabídku dostal každý. V každém případě, u naší společné kandidátky se výsledek se dostavil. Jinde nikoliv.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

18:00 Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

Architekt, pražský zastupitel a kandidát SPD na primátora hlavního města Prahy Milan Urban v rozhovo…